Πείτε τι pellet καίτε και βαθμολογήστε το (1-10)

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν #125588 από mastoras
Εεεεε δεν γίνονταν διαφορετικά να φύγουν από εδώ και οι δυο τους....το χέσαν το θέμα. :lol: :lol: :lol: :lol:

Συντονιστές...εάν έχετε την ευγενή καλοσύνη, ένα σκουπισματάκι plz ;)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν #125590 από kosmidis80
Ασε μας να γελασουμε και λιγο μωρε...

Προλαβες τις ειδες τις σοβαρες απαντησεις μου εκει πριν τις σβησω?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν #125612 από vag1234

mastoras έγραψε: Εεεεε δεν γίνονταν διαφορετικά να φύγουν από εδώ και οι δυο τους....το χέσαν το θέμα. :lol: :lol: :lol: :lol:

Συντονιστές...εάν έχετε την ευγενή καλοσύνη, ένα σκουπισματάκι plz ;)


Μπα, μια χαρά το πάτε !! Περιμένουμε μεζέ και εμείς!! :kiss:

Ομορφάντρα μου ΔΕΝ πειράζει, που πήρες τόσο ακριβό μηχάνημα, τώρα παρακάλα μην ακριβύνει και αλλό το καυσιμό σου!!!
Θέλουμε φθηνό Ελληνικό & ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ PELLET!!!!!!!!!...[IMG][/IMG][IMG]...[/IMG]
...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν #125638 από terisds

vag1234 έγραψε:

mastoras έγραψε: Εεεεε δεν γίνονταν διαφορετικά να φύγουν από εδώ και οι δυο τους....το χέσαν το θέμα. :lol: :lol: :lol: :lol:

Συντονιστές...εάν έχετε την ευγενή καλοσύνη, ένα σκουπισματάκι plz ;)


Μπα, μια χαρά το πάτε !! Περιμένουμε μεζέ και εμείς!! :kiss:

Mεζέ να ζητήσεις απο τον Νασίκα,εκείνος έχει τα τηλέφωνα. :P :P

ΥΠΟΔΕΙΞΕΙΣ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ ΑΠΟ ΚΑΝΕΝΑΝ-ΜΑΛΑΚΙΕΣ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΜΟΝΟΣ ΜΟΥ!!!!!!!!
Στράτος.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": vag1234

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν #125982 από DOOM_NX

XAALAARAA έγραψε:

george_kont έγραψε: Από Δεκ 2012 εως και Απρ 2013 έκαψα Drau Haulz. Αψογο από όλες τις απόψεις. Καθόλου κλίνγκερ, καθόλου μυρωδιές παράξενες έξω ή και μέσα στο σπίτι. Καθάρισμα γρήγορο κάθε 2η μέρα, γενικό κάθε 2η εβδομάδα. Αψογη καύση. Βαθμολογία 9. Μειονέκτημα πάρα πολύ ακριβό !!!
Στο ενδιάμεσο έκαιγα και Bioenergy Point. Ο κακός χαμός, μάλλον από κακή λειτουργία δικιά μου. Πολύ στάχτη, πολύ καπνός, παράξενες μυρωδιές (όπως τα αλμυρίκια). Τρομερά δυνατό στην καύση !!!! Καθάρισμα γρήγορο κάθε μέρα και κάθε 4 μέρα γενικό!!! Βαθμολογία 3 αφού αναγκάστηκα να πετάξω στην κυριολεξία 300 κιλά!!! Εχω περίσσευμα στάχτη για τον κήπο!!!!
Φέτος ξεκίνησα με Eco Pellet, (τονίζω το c), είμαι κοντά στον 1 τ. και έχω μείνει ικανοποιημένος. Το μηχάνημα δουλεύει πολύ χαλαρά, στην κλίμακα του 10 η στάχτη του είναι στο 3, καθόλου μυρωδιές, μηδέν καπνός στην καμινάδα, καθόλου μυρωδιές. Αψογη καύση όπως είπα πριν, κανένα πρόβλημα απολύτως, πραγματικά φέτος το απολαμβάνω!!!!! Γρήγορο καθάρισμα κάθε 4 μέρες, γενικό κάθε 1 μήνα!!! Αψογη θερμική απόδοση. Βαθμολογία 9. Μια παρατήρηση έχω με το μέγεθός του καθώς είναι πιο κοντό απ όσα πέλλετ έχω δει και πρέπει να κάνεις εντελώς άλλες ριθμυσεις.
Το μηχάνημά μου είναι λέβητας πέλλετ νερού IOLH 20 KW και με άριστα το 10 του δίνω 9,5.


Πράγματι είναι τρομερά δυνατό το Bioenergy Point
αλλά με τρομερή βρωμιά από στάχτη στον θάλαμο καύσης
*DOOM εσύ το έκαψες αυτό έχεις άποψη ????


Το Bioenergy Point? Όχι δεν το έχω κάψει/δεν έχω άποψη. Το Eco Pellet, ναι. Το Drau Holz είναι το Schweighofer σε άλλη σακούλα -- κι απ'αυτό έκαψα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 2 Μήνες πριν #129183 από theoilia
Εδώ και 3 βδομάδες καίω το Egger που είναι στη σακούλα που γράφει Eco Pellet.Η στάχτη στη σόμπα είναι ελάχιστη ακόμη και σε σχέση με το σβαι που έκαιγα μέχρι τώρα,στην κυριολεξία ελάχιστη αλλά έχει ένα πρόβλημα,που μπορεί να φταίει και η σόμπα για αυτό.Μετά από 10-11 ώρες αρχίζει και συσωρεύεται στο ποτήρι καύσης πέλλετ που δεν μπορεί να καεί.Αν δεν υπήρχε αυτό το πρόβλημα θα ήταν το τέλειο πέλλετ για μένα.Την τροφοδοσία την έχω μειώσει κατά 20% περίπου και έχω αυξήση και λίγο τις στροφές του βελτιρατέρ καυσαερίων.Μάλλον θέλει να μειώσω και άλλο την τροφοδοσία.

φέτος καίμε πετρέλαιο...


Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.153 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ