Πείτε τι pellet καίτε και βαθμολογήστε το (1-10)

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν #125502 από malia
πελλετ ΚΑΡΥΠΙΔΗΣ!
Συνημμένα:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 3 Μήνες πριν #125510 από george_kont

dimlyk έγραψε:

george_kont έγραψε: Από Δεκ 2012 εως και Απρ 2013 έκαψα Drau Haulz. Αψογο από όλες τις απόψεις. Καθόλου κλίνγκερ, καθόλου μυρωδιές παράξενες έξω ή και μέσα στο σπίτι. Καθάρισμα γρήγορο κάθε 2η μέρα, γενικό κάθε 2η εβδομάδα. Αψογη καύση. Βαθμολογία 9. Μειονέκτημα πάρα πολύ ακριβό !!!
Στο ενδιάμεσο έκαιγα και Bioenergy Point. Ο κακός χαμός, μάλλον από κακή λειτουργία δικιά μου. Πολύ στάχτη, πολύ καπνός, παράξενες μυρωδιές (όπως τα αλμυρίκια). Τρομερά δυνατό στην καύση !!!! Καθάρισμα γρήγορο κάθε μέρα και κάθε 4 μέρα γενικό!!! Βαθμολογία 3 αφού αναγκάστηκα να πετάξω στην κυριολεξία 300 κιλά!!! Εχω περίσσευμα στάχτη για τον κήπο!!!!
Φέτος ξεκίνησα με Eco Pellet, (τονίζω το c), είμαι κοντά στον 1 τ. και έχω μείνει ικανοποιημένος. Το μηχάνημα δουλεύει πολύ χαλαρά, στην κλίμακα του 10 η στάχτη του είναι στο 3, καθόλου μυρωδιές, μηδέν καπνός στην καμινάδα, καθόλου μυρωδιές. Αψογη καύση όπως είπα πριν, κανένα πρόβλημα απολύτως, πραγματικά φέτος το απολαμβάνω!!!!! Γρήγορο καθάρισμα κάθε 4 μέρες, γενικό κάθε 1 μήνα!!! Αψογη θερμική απόδοση. Βαθμολογία 9. Μια παρατήρηση έχω με το μέγεθός του καθώς είναι πιο κοντό απ όσα πέλλετ έχω δει και πρέπει να κάνεις εντελώς άλλες ριθμυσεις.
Το μηχάνημά μου είναι λέβητας πέλλετ νερού IOLH 20 KW και με άριστα το 10 του δίνω 9,5.


απο τιμη ομως δεν μας ειπες :)
αν δεν κανω λαθος αυτο ειναι το πελλετ της εγγερ ?


Μιλάω για αυτό το πέλλετ. τιμή 5,2 το τσουβάλι www.ecopellets.at/
Last edit: 10 Χρόνια 3 Μήνες πριν by george_kont.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν #125515 από dimlyk
οκ ευχαριστω ,,,το ιδιο λεμε
εχει και την κοπελα στο τσουβαλι ? :)


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν #125521 από george_kont

dimlyk έγραψε: οκ ευχαριστω ,,,το ιδιο λεμε
εχει και την κοπελα στο τσουβαλι ? :)


Οχι γμτ. !!!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 3 Μήνες πριν #125526 από XAALAARAA

george_kont έγραψε: Από Δεκ 2012 εως και Απρ 2013 έκαψα Drau Haulz. Αψογο από όλες τις απόψεις. Καθόλου κλίνγκερ, καθόλου μυρωδιές παράξενες έξω ή και μέσα στο σπίτι. Καθάρισμα γρήγορο κάθε 2η μέρα, γενικό κάθε 2η εβδομάδα. Αψογη καύση. Βαθμολογία 9. Μειονέκτημα πάρα πολύ ακριβό !!!
Στο ενδιάμεσο έκαιγα και Bioenergy Point. Ο κακός χαμός, μάλλον από κακή λειτουργία δικιά μου. Πολύ στάχτη, πολύ καπνός, παράξενες μυρωδιές (όπως τα αλμυρίκια). Τρομερά δυνατό στην καύση !!!! Καθάρισμα γρήγορο κάθε μέρα και κάθε 4 μέρα γενικό!!! Βαθμολογία 3 αφού αναγκάστηκα να πετάξω στην κυριολεξία 300 κιλά!!! Εχω περίσσευμα στάχτη για τον κήπο!!!!
Φέτος ξεκίνησα με Eco Pellet, (τονίζω το c), είμαι κοντά στον 1 τ. και έχω μείνει ικανοποιημένος. Το μηχάνημα δουλεύει πολύ χαλαρά, στην κλίμακα του 10 η στάχτη του είναι στο 3, καθόλου μυρωδιές, μηδέν καπνός στην καμινάδα, καθόλου μυρωδιές. Αψογη καύση όπως είπα πριν, κανένα πρόβλημα απολύτως, πραγματικά φέτος το απολαμβάνω!!!!! Γρήγορο καθάρισμα κάθε 4 μέρες, γενικό κάθε 1 μήνα!!! Αψογη θερμική απόδοση. Βαθμολογία 9. Μια παρατήρηση έχω με το μέγεθός του καθώς είναι πιο κοντό απ όσα πέλλετ έχω δει και πρέπει να κάνεις εντελώς άλλες ριθμυσεις.
Το μηχάνημά μου είναι λέβητας πέλλετ νερού IOLH 20 KW και με άριστα το 10 του δίνω 9,5.


Πράγματι είναι τρομερά δυνατό το Bioenergy Point
αλλά με τρομερή βρωμιά από στάχτη στον θάλαμο καύσης
*DOOM εσύ το έκαψες αυτό έχεις άποψη ????

ΡΕ ΟΥΣΤΤΤΤΤ
Last edit: 10 Χρόνια 3 Μήνες πριν by XAALAARAA.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν #125530 από dimlyk
εγω παλι γιατι ειδα μονο την σταχτη?...η πιο σωστα την σκονη ? :)


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.115 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ