Πείτε τι pellet καίτε και βαθμολογήστε το (1-10)

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν #125457 από Nasikas
Η εμπάθειά σας δεν εχει όρια.

Απλά αναζητω τον (κρυφο) λογο....

Κανεις απο τους 2 πελάτες που αναφερατε δεν έχει παρει φετος πελλετ και εσεις γραψατε ότι πηρατε και καψατε (νεο)και σας έκανε κλιγκερ, μιγκερ, σταχτες και ολα τα κακα του Αβρραμ και του Ισσακ.



Κυριακίδης 2 έγραψε:

Περιμενω ακόμα απο τον Κυριακίδης2 να μου πει
1. Γιατί τα σχόλια περι δΔράμας ; (μένος...που τον πόνεσα ;)
2. Απο που πηρε πελλετ (νεο και παλιό)


1) Δεν είναι σχόλια περί Δράμας αλλά περί προϊόντος (άλλο το ένα άλλο το άλλο) προτιμάω π.χ. την πατάτα Νευροκοπίου και δεν την αλλάζω με τίποτα. απλά δεν μπορείς να κρύψεις την αλήθεια . Όποιος ισχυρίζεται π.χ. ότι η πατάτα Αιγύπτου είναι η καλύτερη .. απλά μπορεί να την τρώει ο ίδιος που το υποστηρίζει.
Αν π.χ. βάλω στο αμάξι μου πετρέλαιο από κάποιον που το νοθεύει , όσο άσχετος και να είσαι θα το αντιληφθείς και δεν θα ξαναβάλεις από το ίδιο βενζινάδικο (στο συγκεκριμένο βενζινάδικο δεν πάει κανείς )
Απλά δεν μπορείς να ξεγελάσεις τον τελικό καταναλωτή.
Ίσως για σένα ή και κάποιους άλλους τα AlfaWood θεωρούνται καλά (π.χ. για λέβητα που εκεί μπορείς να καις και πέτρες )
Αλλά για αερόθερμη σόμπα , και μετά από 2 χρόνια πολλών αλλαγών σε μάρκες . (όπως για την πατάτα Νευροκοπίου) και ΜΗ εγωιστικός θα υποστηρίξω και αυτό που πιστεύω για τα πέλετ . Έχω δοκιμάσει τα AlfaWood - Energypoint - Irely- GoldenNugett-και άλλα πολλά μέχρι αγνώστου ταυτότητας . Είχα μείνει από πλευράς απόδοσης στα GoldenNuggets για πολύ μικρό διάστημα (λόγω του ότι ήταν πολύ ακριβά) .. από εκεί και πέρα συνέχισα να ψάχνω ένα προϊόν που να έχει τα ίδια αποτελέσματα με του GN αλλά να ανταποκρίνεται και στην καλύτερη τιμή του.

Μα...διαφήμιση δωρεάν θα του κάνεις αγαπητέ.
Εκτός αν δεν είστε απο Αλεξανδρούπολη. Εβαλα τους 2 αντιπροσώπους μου να ψαξουν αρχείο και δεν βρήκαν κανεναν Κυριακίδη να έχει παρει πελλετ φετος.

Μα...διαφήμιση δωρεάν θα του κάνεις αγαπητέ.

Ας μου επιτρέψει ρητός κάποιος από τους συντονιστές της ιστοσελίδας , ότι μπορώ να θέσω στοιχεία προμηθευτή , τότε κάτι γίνεται .. αλλά πριν λίγες σελίδες διάβασα για μια περίεργη παράβαση (σχετικά με κοινή IP όπως δήλωσε κάποιος συντονιστής) .. και είπα κάτσε καλά ... εδώ δεν πρόκειται για απλή ιστοσελίδα αλλά για ρεσιτάλ του (Ban) ... και κατά δεύτερον δεν έχω όρεξη να διαβάσω τα περί κανονισμών της ιστοσελίδας.

Εκτός αν δεν είστε απο Αλεξανδρούπολη.

Αυτό δεν είναι "επίπεδο " συζήτησης που κάνεις ... το ότι γνωρίζω 2 προμηθευτές εδώ στην Αλεξανδρούπολη 1) Ο ένας σε έξοδο προς Εγνατία και δίπλα σε ένα στρατόπεδο
2) Ο άλλος σε έξοδο προς βιομηχανική περιοχή Άβαντος
Ελπίζω να σε κατατόπισα στην θρασύτητα σου .. στο αν είμαι ή όχι δημότης Αλεξανδρούπολης.

Εβαλα τους 2 αντιπροσώπους μου να ψαξουν αρχείο και δεν βρήκαν κανεναν Κυριακίδη να έχει παρει πελλετ φετος.

Αν οι "αντιπρόσωποι " σου τυγχάνει να είναι ένας από τους 2 παραπάνω που ανάφερα κατά προσέγγιση ... επίσης θα έχεις πολύ μεγάλο θράσος να ψεύδεσαι ότι δεν με περιλαμβάνουν στο αρχείο τους .. γιατί διατηρώ τις αποδείξεις αγοράς υλικών πέλετ και από τους 2 . (ο δεύτερος προς Άβαντα έχει περάσει τα στοιχεία μου στον υπολογιστή του)
Και αυτοί οι 2 είναι οι κύριοι προμηθευτές των AlfaWood.!



Χαίρομαι που όλοι έγιναν ειδικοί στο πέλλετ.
Χαίρομαι που βλέπουν με δέος καθε ξενικό όνομα που κυκλοφορεί.
Επιβεβαιώνομαι.
Πάντα...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν #125467 από theoilia
Θα ήθελα από το κ.Nasikkas να αφήσει για λίγο στην άκρη το κυνήγι της αρκούδας και να μας πει,ως ο πιο κατάληλος για αυτό,την γνώμη του για το αν θα πρέπει να ξεκινήσουν και στην Ελλάδα οι παραγωγοί πέλλετ να κάνουν εργαστηριακές μετρήσεις σε πιστοποιημένα εργαστήρια.Η Alfa Pellet το κάνει,αν και άργησε πολύ κατά την γνώμη μου.

φέτος καίμε πετρέλαιο...


Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": vag1234

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν #125480 από Nasikas

theoilia έγραψε: Θα ήθελα από το κ.Nasikkas να αφήσει για λίγο στην άκρη το κυνήγι της αρκούδας και να μας πει,ως ο πιο κατάληλος για αυτό,την γνώμη του για το αν θα πρέπει να ξεκινήσουν και στην Ελλάδα οι παραγωγοί πέλλετ να κάνουν εργαστηριακές μετρήσεις σε πιστοποιημένα εργαστήρια.Η Alfa Pellet το κάνει,αν και άργησε πολύ κατά την γνώμη μου.

Ειχα σταματησει να μπαινω σε φορουμς, αλλα το μκροβιο - το χουι- δεν κόβεται μετα απο 10 χρονια μπλογκερ
Και πάντα βεβαια σαν μπλογλερ ΣΙΧΑΙΝΟΜΟΥΝ την ΑΝΩΝΥΜΙΑ.

Εσεις δεν εχετε δει εδω διαφορους ΔΗΘΕΝ χρηστες να γραφουν για προιόντα ;
Για ποιο κυνηγι αρκουδας μου μιλάτε;
Ο τυπος ΔΕΝ ΕΚΑΨΕ πελλετ σε πράσινο σακι και η ΕΜΠΑΘΕΙΑ φανηκε απο τα σχόλια περι Δραμας (παει κατιούσα λεει....και εχω αρνηθει συμβόλαια 25.000 τονων αυτο τον καιρό...)

Τι λογους μπορει να έχει κάποιος για να μου επιτιθεται ;
1. Φίλος εισαγωγεα ή εισαγωγεας.
2. Λαθρεμπορος (σαν ΕΛΛΗΝάρας εχω κανει πολλά στον τομεα αυτο- εχουν καει γουνες)
3. Συμπλέγματα. (το ειχε προσεξει και επισημανει και ο μαστορας περυσι. Καθε φορά που εμφανιζόμουν και έγραφα για να βοηθησω *, πετιόντουσαν κατι πορδες και ρίχνανε μπηχτες για να επιβεβαιωθουν.)
4. Ίσως και πολιτικά. (με μερικους νοσταλγους του Σταλιν έχω αρπαχτεί σε άλλα φορουμς)

Μπορει να εξηγησει ο Κυριακιδης2 ΓΙΑΤΙ ΕΓΡΑΨΕ ΨΕΜΑΤΑ ; Ελα ντε..
Η ο Πανος που την μια μερα έγραψε ότι δεν πήρε πελλετ και την άλλη το ειχε κιολας καψει και ήταν άθλιο.

Όσον αφορα τις πιστοποιήσεις, τα ΕΝplus-Din-Onorm ειναι πανάκριβα (εν μεσω κρίσης) και δεν υπάρχει λόγος για μενα. Δεν κανουν οι πιστοποιήσεις ένα προιόν.
Φετος εγινε συμβαση με ΤΕΙ Θεσσαλιας και ελεγχουν ένα τυχαίο σακι καθε εβδομαδα.

Για την περυσινη παραγωγή, εγιναν λαθη. Πλημμελής έλεγχος παραλαβης α υλων και κακη συνταγή (100% πευκο). Απο τους 25.000 τονους οι 7-8.000 περιπου δημιουργουσαν slugging.
Όμως εγω καιω στα σπίτια μου κυριως απο αυτο το πελλετ (με μικρη αναμειξη με φετεινο). Σε θερμίδες δεν συγκρινεται με κανενα.
Βεβαια έχει να κανει και με ρυθμίσεις. Που όμως δεν οφειλει ο καθε χρηστης να έχει την εμπειρία να παρατηρει και να ρυθμίζει.
Φετος δεν υπάρχει ουτε ενα σακι με τετοιο προβλημα.
Και απορω τι τον έκανε να γραψει ψέματα.

(εχω γραψει στην αρενα σχετικά με τον ρόλο μας στην διαμόρφωση χαμηλών τιμων στην Ελλαδα. Αν βρεθουμε απο κοντα θα σας δειξω και θα σας πω κάποια πράγματα που δεν γραφονται.)


Χαίρομαι που όλοι έγιναν ειδικοί στο πέλλετ.
Χαίρομαι που βλέπουν με δέος καθε ξενικό όνομα που κυκλοφορεί.
Επιβεβαιώνομαι.
Πάντα...
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": jnet, kosmidis80, Sakiss, terisds, χρηστος8, stelios, mastoras, stratis 1, STAF, vag1234 και 1 άλλοι χρήστες ευχαρίστησαν.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν #125483 από Fokion
Αρχιδατο ποστ..
Υποκλεινομαι..

ENERGY GP 8000 (X2) εφυγαν - απολυτα ευχαριστημενος
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...mid=144&limitstart=0
ECOSPAR AUGIRA 23KW NEW ENTRY....
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=59591&Itemid=384

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν #125484 από dimlyk

nikolas έγραψε:

dimlyk έγραψε: σημασια δεν εχει το μετρο αλλα η τιμη ...αναγωγη γινεται
η συζητηση ομως δεν εχει να κανει με την τιμη του ξυλου
αλλα οποιος θελει να γινει εμπορος ας παει στα βουνα να καπαρωσει 10000 τονους και να μας πει τιμη :)
σε τοπικο επιπεδο ομως πολλα παιζονται ;)


Τι αναγωγή και κουραφέξαλα, μας αναστατώνεις ο john88s είναι έτοιμος για τσακωμό. Να ελέγχεις τα λεγόμενα σου σε παρακαλώ μιας και είσαι μόνιμος κάτοικος, όσο για τα βουνά είδη τα έχουμε πάρει και ψαχνόμαστε. :(


αμα δεν ξερεις οτι ζυγιζονται για να γινουν μετα μ3 δεν φταιω εγω
μαθε πρωτα τον τροπο και μετα τα λεμε ,,,,,αν κι οσα εγραφα εγω ηταν ασχετα μ αυτο


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν #125496 από stergiosbik
Μη "πυροβολειτε" τον Κυριακιδης2 σας παρακαλω πολυ.
Αφου το ειπε ο ανθρωπος.Δεν θελει να εκθεσει τον εμπορο.
Δε θυμαστε κ στις παλιες Ελληνικες ταινιες τι ελεγε συνηθως ο Νικος Φερμας;
"Εξεθεσες την αδερφη μου;Θα την παρεις η πεθανες!!!"
:lol: :lol: :lol:
Ετσι κι εδω!
Θελετε να εχουμε κανενα ατυχημα;

Δεν είναι ότι δεν είμαστε επαναστάτες. Απλά είμαστε άτυχοι που δεν είναι όπλο ο καναπές!!!


Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.127 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ