Πείτε τι pellet καίτε και βαθμολογήστε το (1-10)

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #125232 από Fokion

theoilia έγραψε:

Fokion έγραψε:

dimlyk έγραψε: και - κανοντας το δικηγόρο του Διαβολου, ΓΙΑΤΙ να το κανει αυτο?
τον υποχρεωνει καποιος νομος, ΠΕΡΑΝ του "νομου της αγορας"


τον υποχρεωνει πλεον να εχει μια συγκεκριμενη ποιοτητα για οικιακη χρηση ,,,για βιομηχανικη χρηση κλπ
ασχετως αν υπαρχουν ελεγχοι και ποινες ,,, η αναγραφη ψευδων στοιχειων λοιπον ενεχει περισσοτερους κινδυνους απο πριν


ΦΕΚ???? για το θεμα της ποιοτητας εννοω

απο κει και περα η αναγραφη του οτιδηοτε σε μια σακουλα ας πουμε οτι εμπιπτει το "περι ψευδους δηλωσης"




εδώ


ευχαριστω - το ειχα διαβασει αλλα.... ου γαρ ερχεται μονον και το ειχα ξεχασει... :) :)

τωρα που το ξαναδιαβασα μου εμεινεη η απορεια - "και????"
δε βιαβασα πουθενα να λεει οτι - πλεον - θα πρεπι να πωλητε ΜΟΝΟ οποιο εμπιπτει στις περιγραφομενες προδιαγραφες.
Αυτο που καταλαβα ειναι απλώς οτι οριστικαν προδιαγραφες...
εκτος κι αν "εχασα κατι"...

ENERGY GP 8000 (X2) εφυγαν - απολυτα ευχαριστημενος
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...mid=144&limitstart=0
ECOSPAR AUGIRA 23KW NEW ENTRY....
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=59591&Itemid=384

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #125233 από Nasikas

*Κυριακίδης 2 απο που τα αγοραζεις και ποσο ???
απο ποια περιοχη εισαι ???

Επειδή δεν θέλω να εκθέσω τον προμηθευτή από όπου τα παίρνω αυτονόητα δεν δίνω και στοιχεία . Άλλωστε το προϊόν βαθμολογώ και μόνο αυτό . Το τι θα κάνετε εσείς δικό σας πρόβλημα .
Εγώ πάντως τα βαθμολογώ με άριστα το 10 σε 20 ! και δεν τα αλλάζω ότι και να λέτε ... στα GN βαθμολογώ με 10 και τα όποια άλλα κάτω του 7 ... Καλή χρονιά . καλές επιλογές.

Μα...διαφήμιση δωρεάν θα του κάνεις αγαπητέ.
Εκτός αν δεν είστε απο Αλεξανδρούπολη. Εβαλα τους 2 αντιπροσώπους μου να ψαξουν αρχείο και δεν βρήκαν κανεναν Κυριακίδη να έχει παρει πελλετ φετος.

ετσι Πανο; :whistle:


Χαίρομαι που όλοι έγιναν ειδικοί στο πέλλετ.
Χαίρομαι που βλέπουν με δέος καθε ξενικό όνομα που κυκλοφορεί.
Επιβεβαιώνομαι.
Πάντα...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #125234 από dimlyk

theoilia έγραψε:

Fokion έγραψε:

dimlyk έγραψε: και - κανοντας το δικηγόρο του Διαβολου, ΓΙΑΤΙ να το κανει αυτο?
τον υποχρεωνει καποιος νομος, ΠΕΡΑΝ του "νομου της αγορας"


τον υποχρεωνει πλεον να εχει μια συγκεκριμενη ποιοτητα για οικιακη χρηση ,,,για βιομηχανικη χρηση κλπ
ασχετως αν υπαρχουν ελεγχοι και ποινες ,,, η αναγραφη ψευδων στοιχειων λοιπον ενεχει περισσοτερους κινδυνους απο πριν


ΦΕΚ???? για το θεμα της ποιοτητας εννοω

απο κει και περα η αναγραφη του οτιδηοτε σε μια σακουλα ας πουμε οτι εμπιπτει το "περι ψευδους δηλωσης"




εδώ


και λιγο περισσοτερα απ το προτυπο
library.tee.gr/digital/m2600/m2600_eleftheriadis.pdf

ξαναδιαβασε το φωκιωνα
και προσεξε τους διαχωρισμους οικιακη χρηση κλπ
οπως λεγαμε καποτε πετρελαιο θερμανσης :)


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει
Last edit: 10 Χρόνια 4 Μήνες πριν by dimlyk.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #125236 από xrysafis72

dimlyk έγραψε: για να παρεις καθαρο ξυλλο στο βουνο δεν κανει πανω απο 50 και πολλα λεω ,,,

μαστορα ...τελικα δεν ξερω ποιον προσπαθεις να πεισεις
2 ελληνικα εργοστασια σου εδειξα μη πιτοποιημενα
εσυ κολλησες στην πιστοποιηση και στις ανακριβειες που σ εχουν μαθει
μηπως ειναι πιο απλο να πουμε γιατι αυτος που καιει ξυλο δεν πληρωνει το ιδιο το πευκο με την οξυα ?
δεν θελει να πληρωσει το ιδιο το ξυλο με υγρασια 50% απ αυτο με 20% ?
εδω γιατι δεν εχουμε προβλημα με τον ελεγχο?
και στο πελλετ για ποιοτητα μιλαμε ,,,με καποιο τροπο πρεπει να ξερω τι αγοραζω ΠΡΙΝ ΤΟ ΑΓΟΡΑΣΩ!!!

χρυσαφη ,,,ποσο ειναι το κοστος ενος ελεγχου ? 250...300 ?
για να βγαλει κανεις 1000 τονους πχ δηλ 0,50 - 1 ευρω τον τοννο ? νομιζω γελοιο για να συζηταμε

στεργιο ...απλα σκεψου τι θα ετρωγες αν δεν υπηρχε κανενας ελεγχος !!!


ξυλο απο βουνο με 50% υγρασια ο τονος εγινε 300 κιλα να βγαλουμε των φλοιο καμια 250κιλα καθαρο ξυλο να τεμαχισουμε να ξερανουμενα δωσουμε ιδια κοκομετρια(σφυρομυλος).ασε ρε φιλε βγαλε πρωτα κανα κιλο πελλετ καυτο και μετα ελα να σου πω ποσα ""απιδια περνη ο σακος".δεν παει ετσι οταν μπαινει σε ελενχομενη πιστοποιηση ειναι μεγαλυτερο το κοστο γιατι ελενχεσε αν ταχτα διαστηματα και ερχονται και σε περουν δειγματα πανο απο την πρεσσα.αν ηταν η πιστοποιηση οπως λες καποιοι την κανανε κομπινα.περνο ενα σακι RZ PELLETS το βαζω σε σακι και το στελνω ......τετοια πιστοποιηση ξερεις εσυ?

ΑΓΡΟΤΗ-ΜΕΤΑΠΟΙΗΤΗΣ ΖΩΤΡΟΦΩΝ ΚΑΙ ΠΕΛΛΕΤΟΦΤΙΑΧΤΗΣ.ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΜΕ "ΜΕΙΩΝΕΙ"ΑΠΛΑ ΜΕ ΚΑΝΕΙ ΠΟΙΟ ΔΥΝΑΤΟ!!!

Συνημμένο αρχείο:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #125240 από xrysafis72

Nasikas έγραψε:

*Κυριακίδης 2 απο που τα αγοραζεις και ποσο ???
απο ποια περιοχη εισαι ???

Επειδή δεν θέλω να εκθέσω τον προμηθευτή από όπου τα παίρνω αυτονόητα δεν δίνω και στοιχεία . Άλλωστε το προϊόν βαθμολογώ και μόνο αυτό . Το τι θα κάνετε εσείς δικό σας πρόβλημα .
Εγώ πάντως τα βαθμολογώ με άριστα το 10 σε 20 ! και δεν τα αλλάζω ότι και να λέτε ... στα GN βαθμολογώ με 10 και τα όποια άλλα κάτω του 7 ... Καλή χρονιά . καλές επιλογές.

Μα...διαφήμιση δωρεάν θα του κάνεις αγαπητέ.
Εκτός αν δεν είστε απο Αλεξανδρούπολη. Εβαλα τους 2 αντιπροσώπους μου να ψαξουν αρχείο και δεν βρήκαν κανεναν Κυριακίδη να έχει παρει πελλετ φετος.

ετσι Πανο; :whistle:





νασικα αν ξερεις απο ποια περιοχη τησ βουλγαριας βγαινη η αρκουδιαρα στειλτα μου σε παρακαλω!!!μακαρι να ξεπερασε το αυστρικο πελλετ να παω να μαθω και εγω ο ανιδεος?

ΑΓΡΟΤΗ-ΜΕΤΑΠΟΙΗΤΗΣ ΖΩΤΡΟΦΩΝ ΚΑΙ ΠΕΛΛΕΤΟΦΤΙΑΧΤΗΣ.ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΜΕ "ΜΕΙΩΝΕΙ"ΑΠΛΑ ΜΕ ΚΑΝΕΙ ΠΟΙΟ ΔΥΝΑΤΟ!!!

Συνημμένο αρχείο:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #125242 από theoilia

Fokion έγραψε:

theoilia έγραψε:

Fokion έγραψε:

dimlyk έγραψε: και - κανοντας το δικηγόρο του Διαβολου, ΓΙΑΤΙ να το κανει αυτο?
τον υποχρεωνει καποιος νομος, ΠΕΡΑΝ του "νομου της αγορας"


τον υποχρεωνει πλεον να εχει μια συγκεκριμενη ποιοτητα για οικιακη χρηση ,,,για βιομηχανικη χρηση κλπ
ασχετως αν υπαρχουν ελεγχοι και ποινες ,,, η αναγραφη ψευδων στοιχειων λοιπον ενεχει περισσοτερους κινδυνους απο πριν


ΦΕΚ???? για το θεμα της ποιοτητας εννοω

απο κει και περα η αναγραφη του οτιδηοτε σε μια σακουλα ας πουμε οτι εμπιπτει το "περι ψευδους δηλωσης"




εδώ


ευχαριστω - το ειχα διαβασει αλλα.... ου γαρ ερχεται μονον και το ειχα ξεχασει... :) :)

τωρα που το ξαναδιαβασα μου εμεινεη η απορεια - "και????"
δε βιαβασα πουθενα να λεει οτι - πλεον - θα πρεπι να πωλητε ΜΟΝΟ οποιο εμπιπτει στις περιγραφομενες προδιαγραφες.
Αυτο που καταλαβα ειναι απλώς οτι οριστικαν προδιαγραφες...
εκτος κι αν "εχασα κατι"...


Πες ότι μένεις σε οικοδομή και ο γείτονας σου είναι στραβόξυλο και δεν σε γουστάρει και ψάχνει αφορμές για να τσακωθή μαζί σου.Κάποια στιγμή αποφασίζει ότι το πέλλετ που καις για να ζεσταθείς τον ενοχλεί και κουβέντα στην κουβέντα καταλήγεις σε ένα δικαστήριο για να λύσης το πρόβλημα.Αν καις ένα καύσιμο που είναι σύμφωνο με το παραπάνω ΦΕΚ ενισχύεις ή όχι την υπερασπιστική σου θέση;

φέτος καίμε πετρέλαιο...


Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.124 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ