Πείτε τι pellet καίτε και βαθμολογήστε το (1-10)

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #125178 από theoilia
Εννόω στο τι είναι αυτό που μας πουλάει.Και γιατί να το κάνει αυτό;Για να μου δείξη ότι με σέβεται ως πελάτη.Και ακριβώς το ότι είμαστε άσχετοι είναι ένας λόγος παραπάνω για τον παραγωγό να μου "δείξει" το προιόν του όσο πιο ξεκάθαρα γίνεται.

φέτος καίμε πετρέλαιο...


Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #125179 από Fokion
και σου δειχνει ( λεμε ) μουσια....

Μηπως ειναι καλυτερα να μην σου εδειχνε τιποτα?????
( αυτο εν συντομια θετω προς συζητηση)

ENERGY GP 8000 (X2) εφυγαν - απολυτα ευχαριστημενος
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...mid=144&limitstart=0
ECOSPAR AUGIRA 23KW NEW ENTRY....
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=59591&Itemid=384

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #125187 από stergiosbik

dimlyk έγραψε: για να παρεις καθαρο ξυλλο στο βουνο δεν κανει πανω απο 50 και πολλα λεω ,,,

μαστορα ...τελικα δεν ξερω ποιον προσπαθεις να πεισεις
2 ελληνικα εργοστασια σου εδειξα μη πιτοποιημενα
εσυ κολλησες στην πιστοποιηση και στις ανακριβειες που σ εχουν μαθει
μηπως ειναι πιο απλο να πουμε γιατι αυτος που καιει ξυλο δεν πληρωνει το ιδιο το πευκο με την οξυα ?
δεν θελει να πληρωσει το ιδιο το ξυλο με υγρασια 50% απ αυτο με 20% ?
εδω γιατι δεν εχουμε προβλημα με τον ελεγχο?
και στο πελλετ για ποιοτητα μιλαμε ,,,με καποιο τροπο πρεπει να ξερω τι αγοραζω ΠΡΙΝ ΤΟ ΑΓΟΡΑΣΩ!!!

χρυσαφη ,,,ποσο ειναι το κοστος ενος ελεγχου ? 250...300 ?
για να βγαλει κανεις 1000 τονους πχ δηλ 0,50 - 1 ευρω τον τοννο ? νομιζω γελοιο για να συζηταμε

στεργιο ...απλα σκεψου τι θα ετρωγες αν δεν υπηρχε κανενας ελεγχος !!!
Δημητρη τα πιστευεις αυτα που γραφεις περι τροφων η τρολλαρεις;
Μηπως θελεις να συγκρινεις την διατροφη σου( κ δικη μου) με την διατροφη ενος που ζει σε ενα χ χωριο που εχει δικα του ζωα κ κηπο-δεντρα;
Εχει αυτος κανεναν ελεγχο κ πιστοποιηση απο καποιον φορεα;
Η θεωρεις οτι εμεις τρωμε καλυετρα-υγιεινοτερα απο αυτον;


Δεν είναι ότι δεν είμαστε επαναστάτες. Απλά είμαστε άτυχοι που δεν είναι όπλο ο καναπές!!!


Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": χρηστος8

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #125191 από Κυριακίδης 2

xrysafis72 έγραψε:

mastoras έγραψε: Προφανώς κ Κυριακίδη θα εννοείς αυτό το πέλλετ.



Παλαιότερα όταν δοκίμαζα ότι πέλλετ έβρισκα μπροστά μου, έκαψα και τον "αρκούδο"
Δεν θα γράψω τις τότε εντυπώσεις μου για έναν και μόνο λόγο......απλά τότε νόμιζα ότι ήξερα να αξιολογώ πέλλετ και καύσεις.

Αυτό δεν πάει να πει ότι σήμερα και μετά από εκατοντάδες δοκιμές διαφόρων πέλλετ...έμαθα. Εχουμε πολύ δρόμο ακόμα μπροστά μας. ;)


Αυτή είναι η μάρκα που έλεγα . έψαχνα και εγώ στο δίκτυο να το παρουσιάσω και δεν το έβρισκα.
Όμως κάτι δεν πάει καλά με την φωτογραφία .
Το περιεχόμενο που φαίνεται στην φωτογραφία δεν είναι ίδιο (στον χρωματισμό τους αλλά και στο μέγεθος τους ) σε σχέση με αυτό που πήρα εγώ.(για να μην σας μπερδέψω είναι ακριβώς η ίδια συσκευασία εξωτερικά ... αλλά όχι στο περιεχόμενο όπως το δείχνει) ... απορώ και τι συμβαίνει με την εν λόγω φωτογραφία .
Γιατί αυτά που πήρα εγώ είχαν τον χρωματισμό και το μέγεθος ακριβώς που έχουν τα GN !!! (τα GN όπως ξέρουμε είναι κάπως κιτρινωπά και ποιο κοντά σε σχέση με της φωτογραφίας που μου φαίνονται παρόμοια με τον χρωματισμό των διάφορων προς το "σκούρο" πέλετ.
Πάντως ήταν πάρα πολύ καλά όταν τα δοκίμασα και ξαναέτρεξα στον ίδιο προμηθευτή να τα ξαναπάρω σαν τρελός . όμως είχαν τελειώσει και θα έφερνε υποτίθεται αργότερα . (ακόμα δεν ξαναέφερε) και τώρα έχω τα Irely (που δεν με ικανοποιήσανε όπως του Αρκούδου).
Πάντως αν τα ξαναπετύχω ... (του Αρκούδου) και έχουν τα ίδια χαρακτηριστικά με πριν . πάλι αυτά θα πάρω.
Για να δείχνεις τέτοια φωτογραφία (με το περιεχόμενο που φαίνεται ) κάποια μαγκιά έγινε εδώ πέρα.

Στο Barcode που γράφει σε σένα στο δικό σου (της φωτογραφίας αρκούδου) μπορείς να το αποτυπώσεις ολόκληρο? γιατί από το λίγο που διακρίνω ... στο δικό μου τελειώνουν τα νούμερα σε 5051 μόνο αυτό θυμάμαι ) στο δικό σου barcode τα 4 τελευταία νούμερα λήγουν το ίδιο ? (5051) για δες το αυτό.

Last edit: 10 Χρόνια 4 Μήνες πριν by Κυριακίδης 2.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #125194 από XAALAARAA
βρε μαστορας εκτος απο το να βγαζεις καλο πελλετ εχεις ταλεντο και στο μονταζ φωτογραφιας ????

ΡΕ ΟΥΣΤΤΤΤΤ
Last edit: 10 Χρόνια 4 Μήνες πριν by XAALAARAA.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #125198 από XAALAARAA

Κυριακίδης 2 έγραψε: Αυτή είναι η μάρκα που έλεγα . έψαχνα και εγώ στο δίκτυο να το παρουσιάσω και δεν το έβρισκα.
Όμως κάτι δεν πάει καλά με την φωτογραφία .
Το περιεχόμενο που φαίνεται στην φωτογραφία δεν είναι ίδιο (στον χρωματισμό τους αλλά και στο μέγεθος τους ) σε σχέση με αυτό που πήρα εγώ.(για να μην σας μπερδέψω είναι ακριβώς η ίδια συσκευασία εξωτερικά ... αλλά όχι στο περιεχόμενο όπως το δείχνει) ... απορώ και τι συμβαίνει με την εν λόγω φωτογραφία .
Γιατί αυτά που πήρα εγώ είχαν τον χρωματισμό και το μέγεθος ακριβώς που έχουν τα GN !!! (τα GN όπως ξέρουμε είναι κάπως κιτρινωπά και ποιο κοντά σε σχέση με της φωτογραφίας που μου φαίνονται παρόμοια με τον χρωματισμό των διάφορων προς το "σκούρο" πέλετ.
Πάντως ήταν πάρα πολύ καλά όταν τα δοκίμασα και ξαναέτρεξα στον ίδιο προμηθευτή να τα ξαναπάρω σαν τρελός . όμως είχαν τελειώσει και θα έφερνε υποτίθεται αργότερα . (ακόμα δεν ξαναέφερε) και τώρα έχω τα Irely (που δεν με ικανοποιήσανε όπως του Αρκούδου).
Πάντως αν τα ξαναπετύχω ... (του Αρκούδου) και έχουν τα ίδια χαρακτηριστικά με πριν . πάλι αυτά θα πάρω.
Για να δείχνεις τέτοια φωτογραφία (με το περιεχόμενο που φαίνεται ) κάποια μαγκιά έγινε εδώ πέρα.


*Κυριακίδης 2 απο που τα αγοραζεις και ποσο ???
απο ποια περιοχη εισαι ???

ΡΕ ΟΥΣΤΤΤΤΤ
Last edit: 10 Χρόνια 4 Μήνες πριν by XAALAARAA.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.126 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ