Καύση Creta Pellets σε αερόθερμη σόμπα GP8000

Περισσότερα
10 Χρόνια 9 Μήνες πριν #105589 από DOOM_NX
Ουγκ... Κόλλησες στο νούμερο. Βάλε 80 στη θέση του 100. Το θέμα είναι να βάλεις βενζίνη στο αμάξι. Γιατί άμα αρχίσεις και κάνεις μίγματα βενζίνης/πετρελαίου, το μπούκωσες το αμαξάκι.

Δεν ξέρω για τους άλλους, αλλά εμείς όταν μπλέξαμε με τα πέλλετ γνωρίζαμε εκ των προτέρων ότι θα σκάμε περί τα 300 €/t για να ζεσταθούμε. Αφού τα σκάμε που τα σκάμε, το θέμα είναι να αγοράζουμε και το σωστό προϊόν...
Το θέμα είναι κλειδωμένο.
Περισσότερα
10 Χρόνια 9 Μήνες πριν #105590 από creta pellet
Στρατη καλησπερα

εχω να κανω μια προταση βλεπω στις πιστωποιησεις που εχουν κατι νουμερα 5000-5200 θερμογονο δυναμη, θα σου στειλω δειγμα το δικο μου το πελλετ να σου στειλουν δειγμα το καλυτερο πελλετ με την μεγαλυτερη θερμογονο δυναμη που υπαρχει να δουμε ποιο πελλετ εχει τη μεγαλυτερη θερμογονο δυναμη .εγω για το υλικο μου ειμαι σιγουρος ειδη εχω δει τα αποτελεσματα.οπως μπορεις να ρωτησεις αυτους που το πηραν απ,το φορουμ να μας πουν την γνωμη τους .να αφησουμε τα λογια να μπουμε στη πραξη
Το θέμα είναι κλειδωμένο.
Περισσότερα
10 Χρόνια 9 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 9 Μήνες πριν #105591 από DOOM_NX
Εμάς δε θα μας δείξετε καμία ανάλυση κ. creta pellet?

Η Schweighofer δίνει περίπου 4100 θερμίδες κατώτερη θερμογόνο δύναμη ως έχει. Το δικό σας τι λέει;

Επίσης, να σας θυμίσω ότι δεν έχει σημασία μόνο το νούμερο της θερμογόνου δύναμης που μετρήθηκε στο εργαστήριο, αλλά και ένα σωρό άλλα όπως το νούμερο της υγρασίας, της στάχτης, της θερμοκρασίας τήξης της στάχτης, της σκόνης (κομμάτια μικρότερα των 3,15mm) και της ποσότητας θείου και χλωρίου. Μεγάλο ρόλο παίζει και η συμπεριφορά του στη σχάρα της καύσης. Πρόσφατα ο ngt θέλησε να κάψει κουκούτσι ελιάς, αλλά το κλίνκερ που άφηνε ήταν απαγορευτικό.

Τι λέτε να μας δείξετε καμιά ανάλυση για να αρχίσουμε από κάπου;
Last edit: 10 Χρόνια 9 Μήνες πριν by DOOM_NX.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": malia
Το θέμα είναι κλειδωμένο.
Περισσότερα
10 Χρόνια 9 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 9 Μήνες πριν #105592 από PRIMUS 45

DOOM_NX έγραψε: Ουγκ... Κόλλησες στο νούμερο. Βάλε 80 στη θέση του 100. Το θέμα είναι να βάλεις βενζίνη στο αμάξι. Γιατί άμα αρχίσεις και κάνεις μίγματα βενζίνης/πετρελαίου, το μπούκωσες το αμαξάκι.

Δεν ξέρω για τους άλλους, αλλά εμείς όταν μπλέξαμε με τα πέλλετ γνωρίζαμε εκ των προτέρων ότι θα σκάμε περί τα 300 €/t για να ζεσταθούμε. Αφού τα σκάμε που τα σκάμε, το θέμα είναι να αγοράζουμε και το σωστό προϊόν...

ΑΓΟΡΙΑ θελω να πιστευω οτι σας εχω και τους δυο φιλους
DOOM_NX - stratis 1 stratis 1 - DOOM_NX
Καλα θα ειναι να λυσετε τις οποιες διαφορες που για μενα δεν ειναι διαφορες
ειναι διαφορετικες αποψεις στην κοινοτητα τι την έφτιαξαν.


Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
Last edit: 10 Χρόνια 9 Μήνες πριν by PRIMUS 45.
Το θέμα είναι κλειδωμένο.
Περισσότερα
10 Χρόνια 9 Μήνες πριν #105593 από DOOM_NX

PRIMUS 45 έγραψε: ΑΓΟΡΙΑ θελω να πιστευω οτι σας εχω και τους δυο φιλους
DOOM_NX - stratis 1 stratis 1 - DOOM_NX
Καλα θα ειναι να λυσετε τις οποιες διαφορες που για μενα δεν ειναι διαφορες
ειναι διαφορετικες αποψεις στην κοινοτητα τι την έφτιαξαν.

Καμία απολύτως προσωπική διαφορά δεν έχω με το Στρατή! Συζήτηση κάνουμε... Αν είχαμε όλοι τις ίδιες απόψεις θα ήταν βαρετά τα θέματα του forum πιστεύω :P
Το θέμα είναι κλειδωμένο.
Περισσότερα
10 Χρόνια 9 Μήνες πριν #105594 από PRIMUS 45

DOOM_NX έγραψε:

PRIMUS 45 έγραψε: ΑΓΟΡΙΑ θελω να πιστευω οτι σας εχω και τους δυο φιλους
DOOM_NX - stratis 1 stratis 1 - DOOM_NX
Καλα θα ειναι να λυσετε τις οποιες διαφορες που για μενα δεν ειναι διαφορες
ειναι διαφορετικες αποψεις στην κοινοτητα τι την έφτιαξαν.

Καμία απολύτως προσωπική διαφορά δεν έχω με το Στρατή! Συζήτηση κάνουμε... Αν είχαμε όλοι τις ίδιες απόψεις θα ήταν βαρετά τα θέματα του forum πιστεύω :P

Ναι ρε ΠΑΝΟ τις ξερω τις συζητησεις εδω μεσα ξεκινανε και στο τελος χαμος


Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
Το θέμα είναι κλειδωμένο.
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.109 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ