Καύση Creta Pellets σε αερόθερμη σόμπα GP8000

Περισσότερα
10 Χρόνια 9 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 9 Μήνες πριν #105616 από DOOM_NX

stratis 1 έγραψε: Ρε Ντουμακο μου θα με τρελανης.
Τη μια λες οτι η σομπα ειναι μονο για πελλετ ξυλου (το γραφει πανω στην ουγια) αρα ειναι ανικανη να καψει κατι αλλο (πχ πυρηνο πελλετ),και απο την αλλη κατηγορης την κρετα πελλετ οτι φταιει για το πελλετ που καιγεται σε ολους τους αλλους λεβητες εκτος απο αυτη.
Φταιει ο γαιδαρος και δερνεις το σαμαρι!!!!!!!

Εγώ θα σε τρελάνω; Ή αυτοί που πουλάνε το πέλλετ τους ως υποκατάστατο του πέλλετ ξύλου; Αν θες να έχεις έστω και μια πιθανότητα να το αγοράσει κάποιος (αν και εκτός προδιαγραφών), τουλάχιστον φρόντισε να καίγεται στο μηχάνημά του. Αλλιώς βγες και πες «πουλάμε πέλλετ για βιομηχανικούς λέβητες και λέβητες τα-καίω-όλα-και-δεν-μπουκώνω» όπως έκανε η κοκκιναβα. Αντ'αυτού, η creta pellet, τη μια αποφεύγει τις ερωτήσεις, την άλλη μας λέει ότι καίγεται μια χαρά σε λέβητες του 1,5 MW και την τρίτη μας βρίζει και απο πάνω που ρωτάμε!
Last edit: 10 Χρόνια 9 Μήνες πριν by DOOM_NX.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": malia
Το θέμα είναι κλειδωμένο.
Περισσότερα
10 Χρόνια 9 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 9 Μήνες πριν #105617 από kosmidis80
Θεωρειτε λοιπον τον φερολι ή τον δικο μου καυστηρα παμφαγο ή βιομηχανικο???

Οταν λετε μαλακιες χωρις να εχετε δοκιμασει κατι το μονο που μπορει να βγει ως συμπερασμα ειναι οτι εχετε συμφεροντα και ειστε μιζαδοροι! Αν βαλει κανεις στο μυαλο και την πιτα που δεν δοθηκαν οσα κομματια υπολογιζαν φετος οι εμποροι, τοτε αντιλαμβανεται κανεις το σθενος και την μανια να διωξετε αλλους εμπορους και παρασκευαστες!

Την κοκκιναβα την διωξατε (εχει καιρο να φανει), τον Νασικα τον διωξατε, τον Ζαφειροπουλο επισης, τον κρετα απ οτι φαινεται θα τον διωξετε κι αυτον. ε, φτάνει πια, στην τελική.
Last edit: 10 Χρόνια 9 Μήνες πριν by Stavrax. Αιτία: υβριστικό μήνυμα
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": stergiosbik, STAF, vag1234, kosi
Το θέμα είναι κλειδωμένο.
Περισσότερα
10 Χρόνια 9 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 9 Μήνες πριν #105618 από vag1234

kosmidis80 έγραψε: Θεωρειτε λοιπον τον φερολι ή τον δικο μου καυστηρα παμφαγο ή βιομηχανικο???

Οταν λετε μαλακιες χωρις να εχετε δοκιμασει κατι το μονο που μπορει να βγει ως συμπερασμα ειναι οτι εχετε συμφεροντα και ειστε μιζαδοροι! Αν βαλει κανεις στο μυαλο και την πιτα που δεν δοθηκαν οσα κομματια υπολογιζαν φετος οι εμποροι, τοτε αντιλαμβανεται κανεις το σθενος και την μανια να διωξετε αλλους εμπορους και παρασκευαστες!

Την κοκκιναβα την διωξατε (εχει καιρο να φανει), τον Νασικα τον διωξατε, τον Ζαφειροπουλο επισης, τον κρετα απ οτι φαινεται θα τον διωξετε κι αυτον. Ε, φτάνει πια στην τελικη.


Συμφωνώ και επαυξάνω....
Ο fokion μια χαρά προσπαθεί με τις δοκιμές του, καλά κάνει και το δοκιμάζει.. Αν τελικά το καύσιμο αυτό δεν κάνει για σόμπες δεν χάθηκε ο κόσμος.. Υπάρχουν ένα σωρό λέβητες βιομάζας που μπορούν να το κάψουν μια χαρά.. Δεν εχω καταλάβει τελικά που είναι το πρόβλημα με τον creta pellet.
¨Εστειλέ δείγματα σε όσους ήθελαν. Αν τους κάνει παραγγέλνουν αν όχι δεν παραγγέλνουν.. Που είναι το πρόβλημα, αν έχει πιστοποίηση? Και αν δεν έχει τι μας πειράζει, αν είναι αξιόπιστο σαν προϊον και σε καλή τιμή??

Ομορφάντρα μου ΔΕΝ πειράζει, που πήρες τόσο ακριβό μηχάνημα, τώρα παρακάλα μην ακριβύνει και αλλό το καυσιμό σου!!!
Θέλουμε φθηνό Ελληνικό & ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ PELLET!!!!!!!!!...[IMG][/IMG][IMG]...[/IMG]
...
Last edit: 10 Χρόνια 9 Μήνες πριν by Stavrax.
Το θέμα είναι κλειδωμένο.
Περισσότερα
10 Χρόνια 9 Μήνες πριν #105620 από stergiosbik
Οχι κυριοι κανετε λαθος!
Ο Ελληνας παραγωγος πρεπει να εχει πιστοποιηση για το πελλετ του,να ειναι τουλαχιστον 30-40% πιο φθηνος απο το no name εισαγωμενο πελλετ,να το φερνει τζαμπα στην πορτα μας κ να το ντανιαζει στο μερος που θελουμε,να καιγεται το πελλετ του απο ΟΛΑ τα μηχανηματα(ακομα κ στους λεβητες πετρελαιου κ στις σομπες πετρελαιου ;) ),
να μη μιλαει αν τον μειωνουμε κ στο τελος αν εχουμε κ τιποτα σηκωμαρες να μας καθεται κι ολας!
Αντε γιατι πηρατε πολυ αερα κυριοι.Ισα κ ομοια με τους ξενους!

Δεν είναι ότι δεν είμαστε επαναστάτες. Απλά είμαστε άτυχοι που δεν είναι όπλο ο καναπές!!!


Το θέμα είναι κλειδωμένο.
Περισσότερα
10 Χρόνια 9 Μήνες πριν #105621 από malia
ετσι μπραβο!να τα βαλει σε 12 kw σομπα η σε καυστηρα μεχρι 60000 θερμιδες!εκει να μας πει ο creta pellet!στους 150000 καει μεχρι κ να μην πω!ποιος εχει τετοιο καυστηρα στο σπιτι του!ελεος!
Το θέμα είναι κλειδωμένο.
Περισσότερα
10 Χρόνια 9 Μήνες πριν #105622 από malia
καλοοοοοοοο!!!!!
Το θέμα είναι κλειδωμένο.
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.116 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ