Περί Schweighofer / Egger τετραεδρικής διατομής κλπ

Περισσότερα
10 Χρόνια 10 Μήνες πριν #103411 από jps
Παναγιώτη στα σακιά πέλλετ της Egger που αγόρασες,αναγράφονται όλα αυτά τα στοιχεία που αναφέρεις ως απαραίτητα;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 10 Μήνες πριν #103414 από DOOM_NX

jps έγραψε: Παναγιώτη στα σακιά πέλλετ της Egger που αγόρασες,αναγράφονται όλα αυτά τα στοιχεία που αναφέρεις ως απαραίτητα;

Στις 10 σακούλες που αγόρασα το χειμώνα για δοκιμή δεν αναγραφόταν τίποτα. Απλές διαφανείς σακούλες.
Βέβαια στο χαρτί που τις συνόδευε , ήταν όλα γραμμένα, μαζί με πραγματική φωτογραφία του προϊόντος. Δεν είναι το ίδιο, φυσικά, αλλά τουλάχιστον ξέρουμε ότι είναι Egger.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 10 Μήνες πριν #103415 από jps
Πάντως σε αυτή την περίπτωση το ρίσκο για να την πατήσεις είναι τεράστιο,αφού στην αγορά κυκλοφορούν δεκάδες ανώνυμα σακιά πέλλετ,που θα μπορούσε άνετα ο έμπορος να στα πασάρει ως έγκερ και ακόμα δεν έχω πειστεί ότι είναι πάγια πρακτική της εταιρίας να τοποθετεί τετραεδρικά πέλλετ ως απόδειξη γνησιότητας.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 10 Μήνες πριν #103417 από DOOM_NX

jps έγραψε: Πάντως σε αυτή την περίπτωση το ρίσκο για να την πατήσεις είναι τεράστιο,αφού στην αγορά κυκλοφορούν δεκάδες ανώνυμα σακιά πέλλετ,που θα μπορούσε άνετα ο έμπορος να στα πασάρει ως έγκερ και ακόμα δεν έχω πειστεί ότι είναι πάγια πρακτική της εταιρίας να τοποθετεί τετραεδρικά πέλλετ ως απόδειξη γνησιότητας.

Κοίταξε, δε νομίζω ένας αντιπρόσωπος της Egger να μη θέλει να πουλήσει το προϊόν της. Θα το κάνει και θα το διαφημίσει κιόλας. Όταν είναι επιβεβαιωμένο από την ίδια την Egger, τότε υπάρχει μικρή πιθανότητα να την πατήσεις. Τώρα, αν κάποιος τρίτος λέει ότι πουλάει Egger χωρίς να είναι στη λίστα των dealers, τότε θέλει μια προσοχή. Σε όλες τις περιπτώσεις, τουλάχιστον στα διάφανα σακιά, υπάρχουν τα πέλλετ μη κυλινδρικού σχήματος που δεν υπάρχουν σε άλλες εταιρείες.

Από 'κει και πέρα, αν την πατήσεις και είναι καλαμποκοπέλλετ, θα φανεί στην καύση... Μέχρι στιγμής τα δείγματα είναι κάτι παραπάνω από θετικά.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 10 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 10 Μήνες πριν #103431 από jps
Παναγιώτη υπάρχει επίσημη λίστα της Egger με dealers της στην Ελλάδα που εμπορεύονται το πέλλετ της;
Last edit: 10 Χρόνια 10 Μήνες πριν by jps.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 10 Μήνες πριν #103432 από γιαννης-δραμα
Εχω την εντυπωση οτι 1/1/2013 απαγορευεται η εισαγωγη πελλετ σε διαφανα σακουλακια ;)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.089 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ