Off topic συζήτηση για την Ομαδική Αγορά Καυσίμων 2013 (περί ΦΠΑ & κερδών)

Περισσότερα
10 Χρόνια 11 Μήνες πριν #99733 από giogud

thegoul έγραψε:

jnet έγραψε: Η Hellenic Eco Fuel αποφάσισε πως μέχρι τις 15 Ιουνίου θα δώσει σαν έξτρα προσφορά τα μεταφορικά. Οπότε ΔΩΡΕΑΝ μεταφορικά για τον νομό Θεσσαλονίκης και έκπτωση στα μεταφορικά σε όλα τα άλλα σημεία. Η τιμή ανά μέλος και ανά παραγγελία θα είναι βάση του παρακάτω πίνακα.

Group Buy 2013

H προσφορά ισχύει για πληρωμές (όχι κατ ανάγκη παραλαβές) μέχρι 15 Ιουνίου.


Μήπως τελικά και η Hellenic Eco Fuel απέσυρε τις προσφορές;
Γιατί το λέω αυτό;
Την Παρασκευή τηλεφωνώ στην Hellenic Eco Fuel για να παραγγείλω πέλλετ.Απαντά μια κυρία και μόλις της αναφέρω το energ μου δίνει άλλο τηλέφωνο.Στο άλλο τηλέφωνο απαντά μια άλλη κυρία και μόλις ολοκληρώνουμε την συνομιλία της ζητάω να μου πει το συνολικό ποσό με την έκπτωση λόγω energ και τα μεταφορικά.Αφού περιμένω 5 λεπτά στο τηλέφωνο για το τελικό ποσό μου απαντά ότι για αυτό θα με ενημερώσει τηλεφωνικά ο υπεύθυνος του φόρουμ.Αλλά κανένας δεν με πήρε τηλέφωνο.Κύριε Γκουντέλια ισχύουν οι προσφορές προς το φόρουμ;


Απλά την χθες που πήρατε τηλέφωνο, λείπαμε όλοι εκτός Θεσσαλονίκης. Οι προσφορές ισχύουν κανονικά.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 11 Μήνες πριν #99734 από tas

giogud έγραψε: Οι προσφορές ισχύουν κανονικά.


Για μπριγκέτες έχετε κάποια προσφορά;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 11 Μήνες πριν #99843 από mastoras

kosmidis80 έγραψε:
Ενα πρωτο βημα κατ εμε ειναι να σταματησουν τα business members με την μορφη που ειναι σημερα. ΚΑΝΕΝΑ δικαιωμα συνομιλιας με τα απλα μελη, παρα ΜΟΝΟΝ κειμενα με παρουσιασεις των προιοντων τους και προσφορες σε ξεχωριστο μερος του φορουμ.


Θόδωρε δεν είναι το "πρώτο βήμα" αυτό που αναφέρεις. Είναι ο βασικός κανόνας που πρέπει να τηρήσουν όλοι οι Επαγγελματίες.
Απλώς κανείς δεν ξέρει...η δεν μπαίνει στον κόπο να διαβάσει την προσφορά που έχει το energ.gr για τους επαγγελματίες. Δηλαδή υπάρχει δυνατότητα [διαφημιστικός χώρος] να φτιάξουν την δική τους προσωπική σελίδα, όπου εκεί δεν υπάρχει δυνατότητα διενέργειας συζητήσεων.
Το να έρθει σε αντιπαράθεση ένα επώνυμο μέλος [επαγγελματίας] με ένα ανώνυμο [απλός χρήστης] το μόνο σίγουρο είναι ότι θα εκτεθεί ο επώνυμος.
Μερικοί όμως κολοπετσωμένοι ακόμα και όταν εκτίθενται βγαίνουν κερδισμένοι, για αυτό και συνεχίζουν να "παρλάρουν" συνεχώς......παρασέρνοντας και του υπόλοιπους επαγγελματίες να μπαίνουν στο "τριπάκι" του διαλόγου, που η σίγουρη κατάληξη είναι η αντιπαράθεση.

Οσο για το δικαίωμα συνομιλίας δεν είναι σωστό να το αφαιρέσεις από τους επαγγελματίες, γιατί απλά στην παρέα μας εκτός από καλούς χρήστες-μέλη έχουμε και πολλούς "κακούς" [το βάζω σε εισαγωγικά μην τυχόν και αρχίσουν οι παρεξηγήσεις :lol: ] που επιθυμούν την ταραχή για την διασκέδαση τους.

Ο επαγγελματίας είναι ο πλέον εύκολος στόχος, για αυτό και δεν πρέπει σε καμία περίπτωση να εμπλέκεται σε αντιπαραθέσεις. Μια αναφορά προς στους συντονιστές από τον θιγόμενο, αρκεί για να "μπούνε τα πραγματα στην θέση τους" μόλις όλα δείχνουν ότι πάει να ξεφύγει ο διάλογος.

Αυτά για την ώρα :)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 11 Μήνες πριν #99845 από mastoras

KERBEROS έγραψε: Εγώ πάλι επιμένω: δε νομίζω ότι η αποχώρηση οφείλεται στον συγκεκριμένο λόγο! Καλύτερα να μιλάμε καθαρά.
Μήπως η 'ενασχόληση' με το φόρουμ δεν έφερε τα αναμενόμενα αποτελέσματα;
Μήπως αυτός τελικά είναι ο λόγος που αποχωρούν οι έμποροι από το φόρουμ;
Αν είναι αυτός ο λόγος, λέω 'αν', τότε επιβεβαιώνονται οι παλιοί μας φόβοι. Τότε και για τους καταναλωτές θα ισχύσει το 'σώσον εαυτώ σωθήτω'!


Είναι γνωστό και πασιφανές Πέτρο ότι το σύνολο των ενεργών ιδιωτών χρηστών κρατούν μια μόνιμη επιθετική στάση προς κάθε επαγγελματία-έμπορο.

Εγώ πάντα.....και από την αρχή λειτουργίας του energ.gr βλέπω τον κατατρεγμένο καταναλωτή, που πάει να τον κατασπαράξει ο λύκος έμπορος.

Ε!!!!! όχι βρε φίλε δεν είναι έτσι. :) Φέτος όλοι.....μα όλοι οι έμποροι και συναφή επαγγελματίες με την βιομάζα είναι μέσα με τα τσαρούχια. Μιλάμε για καταστροφή άνευ προηγουμένου. Αυτό βλέπω εγώ γύρω μου, και αυτό ακούω.

Απο την άλλη μεριά όμως όταν κυκλοφορούν άλλου είδους "μούφες" φήμες, πχ 1.000.000 ευρώ τζίρο φέτος από πωλήσεις πέλλετ από έναν και μόνο επαγγελματία που στην αποθήκη του δεν έχει παραπάνω από 30 παλέτες στοκ, λογικό είναι οι ιδιώτες, μέλη του φόρουμ να κοιτούν με μισό μάτι τον επαγγελματία, και σε κάθε ευκαιρία να τους έρχεται η επιθυμία να του τα χώσουν.

Χάος !!!!!!!!! :woohoo:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 11 Μήνες πριν #99851 από giogud

mastoras έγραψε:

KERBEROS έγραψε: Εγώ πάλι επιμένω: δε νομίζω ότι η αποχώρηση οφείλεται στον συγκεκριμένο λόγο! Καλύτερα να μιλάμε καθαρά.
Μήπως η 'ενασχόληση' με το φόρουμ δεν έφερε τα αναμενόμενα αποτελέσματα;
Μήπως αυτός τελικά είναι ο λόγος που αποχωρούν οι έμποροι από το φόρουμ;
Αν είναι αυτός ο λόγος, λέω 'αν', τότε επιβεβαιώνονται οι παλιοί μας φόβοι. Τότε και για τους καταναλωτές θα ισχύσει το 'σώσον εαυτώ σωθήτω'!


Είναι γνωστό και πασιφανές Πέτρο ότι το σύνολο των ενεργών ιδιωτών χρηστών κρατούν μια μόνιμη επιθετική στάση προς κάθε επαγγελματία-έμπορο.

Εγώ πάντα.....και από την αρχή λειτουργίας του energ.gr βλέπω τον κατατρεγμένο καταναλωτή, που πάει να τον κατασπαράξει ο λύκος έμπορος.

Ε!!!!! όχι βρε φίλε δεν είναι έτσι. :) Φέτος όλοι.....μα όλοι οι έμποροι και συναφή επαγγελματίες με την βιομάζα είναι μέσα με τα τσαρούχια. Μιλάμε για καταστροφή άνευ προηγουμένου. Αυτό βλέπω εγώ γύρω μου, και αυτό ακούω.

Απο την άλλη μεριά όμως όταν κυκλοφορούν άλλου είδους "μούφες" φήμες, πχ 1.000.000 ευρώ τζίρο φέτος από πωλήσεις πέλλετ από έναν και μόνο επαγγελματία που στην αποθήκη του δεν έχει παραπάνω από 30 παλέτες στοκ, λογικό είναι οι ιδιώτες, μέλη του φόρουμ να κοιτούν με μισό μάτι τον επαγγελματία, και σε κάθε ευκαιρία να τους έρχεται η επιθυμία να του τα χώσουν.

Χάος !!!!!!!!! :woohoo:


Το να κάνει κάποιος 1 εκ τζίρο, δεν σημαίνει ότι έβγαλε και λεφτά.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 11 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 11 Μήνες πριν #99853 από mastoras

giogud έγραψε:

mastoras έγραψε:

KERBEROS έγραψε: Εγώ πάλι επιμένω: δε νομίζω ότι η αποχώρηση οφείλεται στον συγκεκριμένο λόγο! Καλύτερα να μιλάμε καθαρά.
Μήπως η 'ενασχόληση' με το φόρουμ δεν έφερε τα αναμενόμενα αποτελέσματα;
Μήπως αυτός τελικά είναι ο λόγος που αποχωρούν οι έμποροι από το φόρουμ;
Αν είναι αυτός ο λόγος, λέω 'αν', τότε επιβεβαιώνονται οι παλιοί μας φόβοι. Τότε και για τους καταναλωτές θα ισχύσει το 'σώσον εαυτώ σωθήτω'!


Είναι γνωστό και πασιφανές Πέτρο ότι το σύνολο των ενεργών ιδιωτών χρηστών κρατούν μια μόνιμη επιθετική στάση προς κάθε επαγγελματία-έμπορο.

Εγώ πάντα.....και από την αρχή λειτουργίας του energ.gr βλέπω τον κατατρεγμένο καταναλωτή, που πάει να τον κατασπαράξει ο λύκος έμπορος.

Ε!!!!! όχι βρε φίλε δεν είναι έτσι. :) Φέτος όλοι.....μα όλοι οι έμποροι και συναφή επαγγελματίες με την βιομάζα είναι μέσα με τα τσαρούχια. Μιλάμε για καταστροφή άνευ προηγουμένου. Αυτό βλέπω εγώ γύρω μου, και αυτό ακούω.

Απο την άλλη μεριά όμως όταν κυκλοφορούν άλλου είδους "μούφες" φήμες, πχ 1.000.000 ευρώ τζίρο φέτος από πωλήσεις πέλλετ από έναν και μόνο επαγγελματία που στην αποθήκη του δεν έχει παραπάνω από 30 παλέτες στοκ, λογικό είναι οι ιδιώτες, μέλη του φόρουμ να κοιτούν με μισό μάτι τον επαγγελματία, και σε κάθε ευκαιρία να τους έρχεται η επιθυμία να του τα χώσουν.

Χάος !!!!!!!!! :woohoo:


Το να κάνει κάποιος 1 εκ τζίρο, δεν σημαίνει ότι έβγαλε και λεφτά.


Οχι φυσικά..... 1.000.0000ευρώ είναι 347 εκατομμύρια ελληνικές μεταλλικές δραχμές.....ψίχουλα δηλαδή. Με έναν τέτοιο πτωχοτζίρο τι να μείνει στο τέλος, άντε ένα πιάτο φασολάδα. :lol:

Κάτσε καλά giogud γιατί στο τέλος ο κόσμος αντί για αντιπαθητικά μηνύματα, θα αρχίσει να μας πετάει πέτρες όπου μας βρει.

Η αναφορά μου όμως δεν είχε να κάνει με το εάν 1μυριο άφησε κέρδος η όχι, αλλά με την φρικτή μούφα του ακούσματος του 1μυρίου, που έκανε ένα μαγαζί σε μια σεζόν. Είπαμε να αφήνουμε να εκτοξεύονται πυροτεχνήματα, αλλά όχι και να πετάμε ατομικές βόμβες.
Last edit: 10 Χρόνια 11 Μήνες πριν by mastoras.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.091 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ