Off topic συζήτηση για την Ομαδική Αγορά Καυσίμων 2013 (περί ΦΠΑ & κερδών)

Περισσότερα
10 Χρόνια 11 Μήνες πριν #99700 από Pellet ZarisEcoEnergy

mastoras έγραψε:

Pellet ZarisEcoEnergy έγραψε: Αγαπητά μέλη, καλησπέρα σας,

Έπειτα από μεγάλη συζήτηση αποφασίσαμε να ακυρώσουμε όλες μας τις προσφορές για τα μέλη του energ.gr.
Ο λόγος είναι ότι δεν επιθυμούμε να προωθούμε την εταιρία μας σε έναν χώρο όπου προβάλετε και υποστηρίζεται η παραοικονομία, η φοροδιαφυγή και η παρανομία.

Zaris Eco Energy


Νομίζω ότι κάνετε μεγάλο λάθος αγαπητέ μου, γιατί πέσατε στην "παγίδα" των ανωνύμων χρηστών που επιθυμούν να ταράζουν τα ύδατα, για να γλεντήσουν.

Πιστεύετε αυτές τις εποχές υπάρχουν σοβαροί έμποροι, και επώνυμες εταιρίες που έχουν το θάρρος να παρανομούν διακινώντας εμπορεύματα λαθραία ? Οχι φυσικά. Κάποια ελάχιστα κατάλοιπα του παρελθόντος μπορεί να υπάρχουν διάσπαρτα σε μερικά μέρη, αλλά είναι άνευ ουσίας να το συζητάμε, και πόσο μάλλον να θιγόμαστε όταν αναφέρονται κάποιες τέτοιες περιπτώσεις.

Το κυνήγι που έχει εξαπολύσει η ΣΔΟΕ προς πάσα κατεύθυνση τα τελευταία χρόνια είναι γνωστό σε όλους. Πλέον και με ένα απλό τηλεφώνημα-καταγγελία, την επομένη το κλιμάκιο έχει κάνει έφοδο. Και όχι μόνο αυτό, θα σε "έχουνε στην πρέσσα" μόνιμα από εκεί και έπειτα.

Είστε υπερβολικότατος που θίγετε και τα βάζετε με το φόρουμ του energ.gr Ελεύθερος χώρος διακίνησης ιδεών είναι το φόρουμ του energ, που μέσα σε αυτόν τον χώρο αραιά και που πετιούνται και μερικές βόμβες. Δεν είναι δυνατόν να γίνεται λογοκρισία και αστυνόμευση στις δημοσιεύσεις των ανωνύμων χρηστών που κάποια στιγμή αποφασίζουν να το διασκεδάσουν πυροδοτώντας διαλόγους.



Ανώνυμοι χρηστες δεν μπορουν να γραψουν εδω.
Δεν ειναι ο ρολος μας η προστασια των δικαιωμάτων και των νομων του Ελληνικου κρατους. Ουτε πυροτεχνουργοί ειμαστε. Αλλα δεν μπορουμε να μεινουμε αμέτοχοι.
Δεν τα βαλαμε με κανεναν, απλα εξηγησαμε τους λογους για τους οποιους αποχωρουμε απο τις προσφορες.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 11 Μήνες πριν #99701 από kosmidis80
Αγαπητε Γιωργο, εγω πιστευω οτι αλλοι ειναι οι λογοι που σας οδηγουν στην αποφαση να σταματησετε και οχι το ενα ποστ καποιου μελλους!Απλα βρηκατε αφορμη!

Την τριχα την κανατε τριχια και φυσικα μονο εσεις ή το μελλον θα μας φανερωσει τον λογο.

Δικαιωμα σας φυσικα να μαζεψετε πισω την προσφορα σας προς τα μελη, αλλα να μην λησμονειτε οτι καποιους πελατες εχετε ηδη κερδισει, οποτε η ανταποδοτικοτητα της μεχρι τωρα συμμετοχης σας (αληθεια ποια ηταν?) θα συνεχισει.

Τελος να σας θυμισω επισης οτι το φορουμ αυτο δημιουργηθηκε ή αν θελεις ξεκινησε απο απλα μελη ιδιωτες με μερακι και αφιερωνοντας πολλες ωρες για να βοηθηθει κοσμος στην δυσκολη περιοδο που ζουμε.. Το αν και πως κατεληξε να εχει 5 ποστ / ημερα θα πρεπει ολοι να σκεπτουμε τι λαθος εγινε.

Ενα πρωτο βημα κατ εμε ειναι να σταματησουν τα business members με την μορφη που ειναι σημερα. ΚΑΝΕΝΑ δικαιωμα συνομιλιας με τα απλα μελη, παρα ΜΟΝΟΝ κειμενα με παρουσιασεις των προιοντων τους και προσφορες σε ξεχωριστο μερος του φορουμ.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": GeoTa

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 11 Μήνες πριν #99702 από KERBEROS
Εγώ πάλι επιμένω: δε νομίζω ότι η αποχώρηση οφείλεται στον συγκεκριμένο λόγο! Καλύτερα να μιλάμε καθαρά.
Μήπως η 'ενασχόληση' με το φόρουμ δεν έφερε τα αναμενόμενα αποτελέσματα;
Μήπως αυτός τελικά είναι ο λόγος που αποχωρούν οι έμποροι από το φόρουμ;
Αν είναι αυτός ο λόγος, λέω 'αν', τότε επιβεβαιώνονται οι παλιοί μας φόβοι. Τότε και για τους καταναλωτές θα ισχύσει το 'σώσον εαυτώ σωθήτω'!

Προδότης δεν είναι μόνον αυτός που φανερώνει τα μυστικά της πατρίδος στους εχθρούς,αλλά είναι και εκείνος που, ενώ κατέχει δημόσιο αξίωμα, εν γνώσει του δεν...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 11 Μήνες πριν #99703 από vag1234

kosmidis80 έγραψε: Αγαπητε Γιωργο, εγω πιστευω οτι αλλοι ειναι οι λογοι που σας οδηγουν στην αποφαση να σταματησετε και οχι το ενα ποστ καποιου μελλους!Απλα βρηκατε αφορμη!

Την τριχα την κανατε τριχια και φυσικα μονο εσεις ή το μελλον θα μας φανερωσει τον λογο.

Δικαιωμα σας φυσικα να μαζεψετε πισω την προσφορα σας προς τα μελη, αλλα να μην λησμονειτε οτι καποιους πελατες εχετε ηδη κερδισει, οποτε η ανταποδοτικοτητα της μεχρι τωρα συμμετοχης σας (αληθεια ποια ηταν?) θα συνεχισει.

Τελος να σας θυμισω επισης οτι το φορουμ αυτο δημιουργηθηκε ή αν θελεις ξεκινησε απο απλα μελη ιδιωτες με μερακι και αφιερωνοντας πολλες ωρες για να βοηθηθει κοσμος στην δυσκολη περιοδο που ζουμε.. Το αν και πως κατεληξε να εχει 5 ποστ / ημερα θα πρεπει ολοι να σκεπτουμε τι λαθος εγινε.

Ενα πρωτο βημα κατ εμε ειναι να σταματησουν τα business members με την μορφη που ειναι σημερα. ΚΑΝΕΝΑ δικαιωμα συνομιλιας με τα απλα μελη, παρα ΜΟΝΟΝ κειμενα με παρουσιασεις των προιοντων τους και προσφορες σε ξεχωριστο μερος του φορουμ.


Αν και συμφωνώ με την μορφή συνεργασίας των business members που προτείνεις ποιοι είναι οι λόγοι κατά την γνώμη σου που ώθησε τους συγκεκριμένους εμπόρους σε αυτή την απόφαση?

Κουβέντα να γίνεται και να καταλάβουμε και εμείς τα απλά μέλη..

Ομορφάντρα μου ΔΕΝ πειράζει, που πήρες τόσο ακριβό μηχάνημα, τώρα παρακάλα μην ακριβύνει και αλλό το καυσιμό σου!!!
Θέλουμε φθηνό Ελληνικό & ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ PELLET!!!!!!!!!...[IMG][/IMG][IMG]...[/IMG]
...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 11 Μήνες πριν #99706 από vag1234

KERBEROS έγραψε: Εγώ πάλι επιμένω: δε νομίζω ότι η αποχώρηση οφείλεται στον συγκεκριμένο λόγο! Καλύτερα να μιλάμε καθαρά.
Μήπως η 'ενασχόληση' με το φόρουμ δεν έφερε τα αναμενόμενα αποτελέσματα;
Μήπως αυτός τελικά είναι ο λόγος που αποχωρούν οι έμποροι από το φόρουμ;
Αν είναι αυτός ο λόγος, λέω 'αν', τότε επιβεβαιώνονται οι παλιοί μας φόβοι. Τότε και για τους καταναλωτές θα ισχύσει το 'σώσον εαυτώ σωθήτω'!


θα κάνω λίγο τον δικηγόρο του διαβόλου..

Αν ήμουν έμπορος και 10-15 πελατάκια να κέρδιζα από την συμμετοχή μου σε ένα forum δεν θα αποχωρούσα ποτέ..

Σίγουρα δεν μας αγάπησαν οι έμποροι ξαφνικά ούτε μπαίνουν 'μέσα'.

Σίγουρα υπάρχουν έμποροι που αισχροκερδούν ή έμποροι που πουλάνε 'μαύρα' όπως υπάρχουν και εργοστάσια που αισχροκερδούν αυτή την στιγμή..

Μην τα τσουβαλιάζουμε όλα..

Προσωπικά πάντως την απόδειξη την απαιτώ πλέον σε όλες τις αγορές μου..

Ομορφάντρα μου ΔΕΝ πειράζει, που πήρες τόσο ακριβό μηχάνημα, τώρα παρακάλα μην ακριβύνει και αλλό το καυσιμό σου!!!
Θέλουμε φθηνό Ελληνικό & ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ PELLET!!!!!!!!!...[IMG][/IMG][IMG]...[/IMG]
...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 11 Μήνες πριν #99712 από kosmidis80

vag1234 έγραψε:

kosmidis80 έγραψε: Αγαπητε Γιωργο, εγω πιστευω οτι αλλοι ειναι οι λογοι που σας οδηγουν στην αποφαση να σταματησετε και οχι το ενα ποστ καποιου μελλους!Απλα βρηκατε αφορμη!

Την τριχα την κανατε τριχια και φυσικα μονο εσεις ή το μελλον θα μας φανερωσει τον λογο.

Δικαιωμα σας φυσικα να μαζεψετε πισω την προσφορα σας προς τα μελη, αλλα να μην λησμονειτε οτι καποιους πελατες εχετε ηδη κερδισει, οποτε η ανταποδοτικοτητα της μεχρι τωρα συμμετοχης σας (αληθεια ποια ηταν?) θα συνεχισει.

Τελος να σας θυμισω επισης οτι το φορουμ αυτο δημιουργηθηκε ή αν θελεις ξεκινησε απο απλα μελη ιδιωτες με μερακι και αφιερωνοντας πολλες ωρες για να βοηθηθει κοσμος στην δυσκολη περιοδο που ζουμε.. Το αν και πως κατεληξε να εχει 5 ποστ / ημερα θα πρεπει ολοι να σκεπτουμε τι λαθος εγινε.

Ενα πρωτο βημα κατ εμε ειναι να σταματησουν τα business members με την μορφη που ειναι σημερα. ΚΑΝΕΝΑ δικαιωμα συνομιλιας με τα απλα μελη, παρα ΜΟΝΟΝ κειμενα με παρουσιασεις των προιοντων τους και προσφορες σε ξεχωριστο μερος του φορουμ.


Αν και συμφωνώ με την μορφή συνεργασίας των business members που προτείνεις ποιοι είναι οι λόγοι κατά την γνώμη σου που ώθησε τους συγκεκριμένους εμπόρους σε αυτή την απόφαση?

Κουβέντα να γίνεται και να καταλάβουμε και εμείς τα απλά μέλη..


Δεν ειμαι σιγουρος, υποψιες εχω.. οποτε καλυτερα να μην πω ακομα την γνωμη μου. Παντως ωραιο το νεο τους site ;)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.086 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ