Off topic συζήτηση για την Ομαδική Αγορά Καυσίμων 2013 (περί ΦΠΑ & κερδών)

Περισσότερα
10 Χρόνια 11 Μήνες πριν #99624 από erimitis
Μετα τα χειμωνιατικα τρεξτε να τα μαζεψετε τωρα.
Τι να πω Κριμα Κριμα κριμα
Ξαναλεω μια ακρως ερασιτεχνικη και επιτυχημενη παρεα καταστραφηκε και πλεον σε λιγο καιρο το νημα θα εχει κορεστει.
Αλλαξτε ροτα
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": kosmidis80, stelios

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 11 Μήνες πριν #99628 από Pellet ZarisEcoEnergy

jnet έγραψε:

Pellet ZarisEcoEnergy έγραψε: Αγαπητά μέλη, καλησπέρα σας,

Έπειτα από μεγάλη συζήτηση αποφασίσαμε να ακυρώσουμε όλες μας τις προσφορές για τα μέλη του energ.gr.
Ο λόγος είναι ότι δεν επιθυμούμε να προωθούμε την εταιρία μας σε έναν χώρο όπου προβάλετε και υποστηρίζεται η παραοικονομία, η φοροδιαφυγή και η παρανομία.
Δεν μπορούμε και σε καμία περίπτωση δεν έχουμε καμία διάθεση να πουλήσουμε παράνομα και να φοροδιαφύγουμε.
Θεωρούμε ότι είναι χάσιμο χρόνου να ασχολούμαστε ώστε να προσφέρουμε τις χαμηλότερες δυνατόν τιμές και τις καλύτερες υπηρεσίες στα μέλη του φόρουμ όταν επιβραβεύεται η παρανομία. Επιβράβευση της παρανομίας δεν θεωρούμε μόνο την συμμετοχή σ'αυτήν αλλά και την αποχή από οποιαδήποτε πράξη αποδοκιμασίας, αποτροπής και τιμωρίας.
Δεν βρίσκουμε κανέναν λόγο να ανταγωνιζόμαστε στις τιμές τους υπόλοιπους εμπόρους, ή να κάνουμε οποιαδήποτε προσφορά, όταν σ'αυτό το φόρουμ μένουν "ατιμώρητοι" άνθρωποι οι οποίοι προωθούν άλλους έμπορο-απατεώνες με αποτέλεσμα να πλήττεται η ελληνική οικονομία, να αυξάνονται οι φόροι για τους έντιμους, και σε προσωπικό επίπεδο να επιδρούν αρνητικά στις πωλήσεις μας.

Σας ευχαριστούμε πολύ για την κατανόηση.

Zaris Eco Energy


Τα σχόλια σου Γιώργο αποτελούν μεγάλη προσβολή για το forum μέσα στα 80.000 post δεν θα δείς ουτε ένα σχόλια από εμένα, την Ομάδα αξιολόγησης και την Ομάδα συντονιστών το οποίο να βρίσκεται κοντά σε αυτά που κατηγορείς. Σε καλώ να ανακαλέσεις άμεσα.


Οκ, ανακαλω αν σας προσβαλα, και σας δινω την αδεια μου να διαγραψετε οτι θελετε απο τα λεγομενα μου.
Η αντιδραση του φορουμ ηταν αμεση στο ποστ μου. Μακαρι να εισασταν το ιδιο γρηγοροι και με τους υπολοιπους.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": jnet

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 11 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 11 Μήνες πριν #99680 από Gdevil
Αν μου επιτρέπεται θα ήθελα να γράψω μερικά "λάθη" που (προσωπικά) βλέπω στα γραφόμενα στις προηγούμενες σελίδες.

@thomas
Ναι το ΦΠΑ είναι πολύ υψηλό. Ναι τα χρήματα δεν φτάνουν. Ναι εάν αγοράσεις χωρίς να πληρώσεις ΦΠΑ θα σου μείνουν κάποια λεφτά στην τσέπη.
Σκέψου όμως ποιος θα πληρώσει το μάρμαρο. Ποιός θα πληρώσει στην εφορία τα λεφτά που δεν έδωσε κάποιος αγοράζοντας χωρίς ΦΠΑ. Ποιός θα πληρώσει τα λεφτά που δεν φορολόγησε το κράτος καθώς κάποιος κερδίζει αλλά δεν το ξέρει το κράτος.
Επίσης σκέψου τι διαφορά έχει το να μην πληρώνει κάποιος ΦΠΑ από το να κλέβει όσους έλληνες πληρώνουν ΦΠΑ.
Ας το πάω παραπέρα. Σκέψου τι διδάσκουμε στα παιδιά μας με τις πράξεις μας.
Σκέψου τι έχει περισσότερη αξία. Το να ζεσταθεί κάποιος στους 20 βαθμούς γνωρίζοντας ότι έχει κλέψει ή το να ζεσταθεί στους 18 βαθμούς αλλά να γνωρίζει ότι το κούτελό του το έχει καθαρό.
Να γράψω και το το εξής. Αλλο είναι να γράψει κάποιος "δεν έχω, δε μου φτάνουν, λυπάμε αλλά δε μπορώ να κάνω αλλιώς, ξέρω ότι κλέβω τους συμπολίτες μου, ξέρω ότι είναι λάθος, έχω μάθει αλλιώς και δεν μπορώ να ζήσω σε πιο φτωχές συνθήκες, δεν συμβουλεύω κανέναν να κάνει ότι κάνω εγώ"
και άλλο να προσπαθήσει να πείσει ότι όλα τα ανωτέρω τον οδηγούν να γράφει ότι αυτό που κάνει είναι το σωστό. Το γιατί δεν είναι σωστό εξάλλου μπορείς να το διαπιστώσεις εάν σκεφτείς το εξής
Ακόμα και αν στην τελική κάποιος θέλει να μη πληρώσει ΦΠΑ. Ακόμα και αν θεωρεί ότι αυτό είναι το σωστό για την δικιά του περίπτωση. Τι νόημα έχει να δηλώνει και να προσπαθεί να πείσει και άλλους να κάνουν το ίδιο? Αν δηλαδή καταφέρει και πείσει ΟΛΟΥΣ να μην πληρώσουν ΦΠΑ τότε τι κέρδισε? Θα ανέβει το χαράτσι της ΔΕΗ ή κάποιο άλλο χαράτσι θα μπεί και το κράτος θα πάρει αυτά που θέλει να πάρει.

@Pellet ZarisEcoEnergy
Το να αποσύρρετε μία προσφορά που έχετε κάνει ή το να αποφασίζετε ότι δεν υπάρχει λόγος για νέες είναι μία απόφαση που πρέπει να στηρίζετε σε επιχειρηματικά κριτήρια μόνο.
Το αν κάποια μέλη αυτού του φόρουμ επιλέγουν να αγοράσουν ή να θεωρούν σωστό να αγοράσουν χωρίς να πληρώσουν ΦΠΑ είναι κάτι που είτε γραφτεί είτε όχι είναι δεδομένο ότι συμβαίνει.
Το αν οι υπεύθυνοι του φόρουμ επιλέγουν να μη λογοκρίνουν κάποιο ποστ επίσης πρέπει να δείτε εάν αυτό αποτελεί αιτία πραγματική για τις όποιες αποφάσεις σας. Φαντάζομαι αντιλαμβάνεστε ότι η λογοκρισία δεν εξαφανίζει κάποιο πρόβλημα. Είναι προτιμότερο το να γράψει κάποιος κάτι με το οποίο διαφωνώ και να έχω την δυνατότητα να του δείξω που έχει λάθος, παρά το να πιστεύει κάποιος κάτι λάθος και να πράτει ανάλογα και να μην έχει κανένας την δυνατότητα έστω και να του υποδείξει που κάνει λάθος.Η λογοκρισία δηλαδή και η απαγόρευση της έκφρασης απόψεων οδηγεί μόνο στο "κρύψιμο" κάτω από το χαλί.
Ακόμα σκεφτείτε σε πόσα μέλη απευθύνονταν οι προσφορές σας που ανακαλέσατε και πόσα μέλη στήριξαν τις απόψεις που εκφράστηκαν και σας οδήγησαν στην ανάκληση των προσφορών σας. Επίσης σκεφτείτε πόσο λάθος κάνετε όταν θεωρείτε ότι το σύνολο το μελών (από τα οποία αποσύρρετε τις υπάρχουσες προσφορές σας και δηλώνετε ότι δεν έχει κάποιο νόημα να πρωοθείτε τα προϊόντα σας μέσω μελλοντικών) στηρίζουν αυτά που καταδικάζετε. Όταν "τσουβαλιάζετε" όλους κάτω από τα γραφόμενα ενός ή και μερικών άλλων (που πραγματικά πρέπει να δείτε εάν κάναν έστω και μαύρο χιούμορ) μήπως παίρνετε λάθος αποφάσεις?
Κλείνω με το εξής. Σκεφτείτε αν όντως η πλειονότητα των μελών "υποστηρίζει την παραοικονομία, την φοροδιαφυγή και την παρανομία". Γιατί αν όντως συμβαίνει αυτό τότε, μιας και αυτό το φόρουμ αποτελεί μικροκραφία της κοινωνίας, τότε θα πρέπει να κλείσετε την επιχείρησή σας. Αν όμως δεν συμβαίνει τότε δεν υπάρχει κανένας ουσιαστικός λόγος για την απόφαση που πήρατε.

@jnet
Γνωρίζοντας ότι παραβαίνω τους όρους και τους κανονισμούς του φόρουμ και δεν γράφω στο αντίστοιχο νήμα περί υποδείξεων στους διαχειριστές θα ήθελα να σας γράψω το εξής.
Το να γράφετε ότι δεν έγινε ρεπορτάρισμα κάποιου ποστ και αυτό είναι η αιτία που δεν τροποποιήθηκε, ενώ ταυτόχρονα και αφού έχετε διαβάσει το εν λόγω ποστ δεν το τροποποιείτε, είναι αντιφατικό.
Οπότε είτε θα πρέπει να τροποποιήσετε το πόστ,
είτε να γράψετε με νέο δικό σας ποστ την αιτία που δεν προβαίνετε σε κάποια ενέργεια τροποποίησης,
είτε (και λυπάμε που γράφω χωρίς να ξέρω εάν το έχετε ήδη κάνει) να γράψετε αυτές τις αιτίες που σας οδηγούν να μη προβαίνετε σε κάποια τροποπίηση σε ένα mail προς το Business member που το ζήτησε.

ΥΓ Τα ανωτέρω δεν αποτελούν σε καμμία περίπτωση "υποδείξεις" εκ μέρους μου. Απλά αν θέλετε αποτελούν την δική μου ματιά που είχα την διάθεση να σκεφτώ τα δικά μου λάθη σε άλλες λιγότερο ή περισσότερο αντίστοιχες καταστάσεις.
Τέλος να ζητήσω εκ των προτέρων συγνώμη εάν κάποιος θεωρεί πως κάπου τον αδικώ και μάλιστα πολύ αλλά δεν έχω καμμία πρόθεση να κάνω κάτι τέτοιο.


Ειδικός δεν είμαι. Οτι γράφω είναι προσωπικές σκέψεις. Όποιος τις διαβάζει ας τις κρίνει πριν τις αποδεχτεί ή πριν τις απορρίψει.
Last edit: 10 Χρόνια 11 Μήνες πριν by Gdevil.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": ΘΕΟΔΟΣΗΣ, χρηστος8, STAF, vag1234, astemomt

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 11 Μήνες πριν #99690 από jnet

Gdevil έγραψε: @jnet
Γνωρίζοντας ότι παραβαίνω τους όρους και τους κανονισμούς του φόρουμ και δεν γράφω στο αντίστοιχο νήμα περί υποδείξεων στους διαχειριστές θα ήθελα να σας γράψω το εξής.
Το να γράφετε ότι δεν έγινε ρεπορτάρισμα κάποιου ποστ και αυτό είναι η αιτία που δεν τροποποιήθηκε, ενώ ταυτόχρονα και αφού έχετε διαβάσει το εν λόγω ποστ δεν το τροποποιείτε, είναι αντιφατικό.
Οπότε είτε θα πρέπει να τροποποιήσετε το πόστ,
είτε να γράψετε με νέο δικό σας ποστ την αιτία που δεν προβαίνετε σε κάποια ενέργεια τροποποίησης,
είτε (και λυπάμε που γράφω χωρίς να ξέρω εάν το έχετε ήδη κάνει) να γράψετε αυτές τις αιτίες που σας οδηγούν να μη προβαίνετε σε κάποια τροποπίηση σε ένα mail προς το Business member που το ζήτησε.


Δεν εχω προλάβει να καθήσω να διαβάσω τα οσα εχουν γραφτεί μέχρι στιγμής στο παρόν και σιγουρα θα το κάνω μέσα στο ΣΚ. Εαν ομως κάποιος εστελνε μια αναφορά σίγουρα αυτό θα γινοταν πολύ πιο γρήγορα είτε από εμένα είτε από κάποιον από τους συντονιστές.
Αμέσως μετά την απαντηση μου στον Zarisecoenergy εδωσα εντολή στην ομάδα συντονισμού ετσι ωστε να μην τροποποιηθεί κανένα post μια και οι κατηγορίες ηταν μεγάλες προς εμένα και το forum στο οποίο είμαι διαχειριστής και θα ήθελα να τα διαβάσω ολα και να κρίνω τι εχει γίνει και γιατί τετοια προσβολή προς το forum.

Κοστίζει τόσο να είσαι ειλικρινής όταν είσαι ευφυής! Είναι σαν να είσαι τίμιος όταν είσαι φιλόδοξος.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 11 Μήνες πριν #99693 από Pellet ZarisEcoEnergy

Gdevil έγραψε: Αν μου επιτρέπεται θα ήθελα να γράψω μερικά "λάθη" που (προσωπικά) βλέπω στα γραφόμενα στις προηγούμενες σελίδες.

@thomas
Ναι το ΦΠΑ είναι πολύ υψηλό. Ναι τα χρήματα δεν φτάνουν. Ναι εάν αγοράσεις χωρίς να πληρώσεις ΦΠΑ θα σου μείνουν κάποια λεφτά στην τσέπη.
Σκέψου όμως ποιος θα πληρώσει το μάρμαρο. Ποιός θα πληρώσει στην εφορία τα λεφτά που δεν έδωσε κάποιος αγοράζοντας χωρίς ΦΠΑ. Ποιός θα πληρώσει τα λεφτά που δεν φορολόγησε το κράτος καθώς κάποιος κερδίζει αλλά δεν το ξέρει το κράτος.
Επίσης σκέψου τι διαφορά έχει το να μην πληρώνει κάποιος ΦΠΑ από το να κλέβει όσους έλληνες πληρώνουν ΦΠΑ.
Ας το πάω παραπέρα. Σκέψου τι διδάσκουμε στα παιδιά μας με τις πράξεις μας.
Σκέψου τι έχει περισσότερη αξία. Το να ζεσταθεί κάποιος στους 20 βαθμούς γνωρίζοντας ότι έχει κλέψει ή το να ζεσταθεί στους 18 βαθμούς αλλά να γνωρίζει ότι το κούτελό του το έχει καθαρό.
Να γράψω και το το εξής. Αλλο είναι να γράψει κάποιος "δεν έχω, δε μου φτάνουν, λυπάμε αλλά δε μπορώ να κάνω αλλιώς, ξέρω ότι κλέβω τους συμπολίτες μου, ξέρω ότι είναι λάθος, έχω μάθει αλλιώς και δεν μπορώ να ζήσω σε πιο φτωχές συνθήκες, δεν συμβουλεύω κανέναν να κάνει ότι κάνω εγώ"
και άλλο να προσπαθήσει να πείσει ότι όλα τα ανωτέρω τον οδηγούν να γράφει ότι αυτό που κάνει είναι το σωστό. Το γιατί δεν είναι σωστό εξάλλου μπορείς να το διαπιστώσεις εάν σκεφτείς το εξής
Ακόμα και αν στην τελική κάποιος θέλει να μη πληρώσει ΦΠΑ. Ακόμα και αν θεωρεί ότι αυτό είναι το σωστό για την δικιά του περίπτωση. Τι νόημα έχει να δηλώνει και να προσπαθεί να πείσει και άλλους να κάνουν το ίδιο? Αν δηλαδή καταφέρει και πείσει ΟΛΟΥΣ να μην πληρώσουν ΦΠΑ τότε τι κέρδισε? Θα ανέβει το χαράτσι της ΔΕΗ ή κάποιο άλλο χαράτσι θα μπεί και το κράτος θα πάρει αυτά που θέλει να πάρει.

@Pellet ZarisEcoEnergy
Το να αποσύρρετε μία προσφορά που έχετε κάνει ή το να αποφασίζετε ότι δεν υπάρχει λόγος για νέες είναι μία απόφαση που πρέπει να στηρίζετε σε επιχειρηματικά κριτήρια μόνο.
Το αν κάποια μέλη αυτού του φόρουμ επιλέγουν να αγοράσουν ή να θεωρούν σωστό να αγοράσουν χωρίς να πληρώσουν ΦΠΑ είναι κάτι που είτε γραφτεί είτε όχι είναι δεδομένο ότι συμβαίνει.
Το αν οι υπεύθυνοι του φόρουμ επιλέγουν να μη λογοκρίνουν κάποιο ποστ επίσης πρέπει να δείτε εάν αυτό αποτελεί αιτία πραγματική για τις όποιες αποφάσεις σας. Φαντάζομαι αντιλαμβάνεστε ότι η λογοκρισία δεν εξαφανίζει κάποιο πρόβλημα. Είναι προτιμότερο το να γράψει κάποιος κάτι με το οποίο διαφωνώ και να έχω την δυνατότητα να του δείξω που έχει λάθος, παρά το να πιστεύει κάποιος κάτι λάθος και να πράτει ανάλογα και να μην έχει κανένας την δυνατότητα έστω και να του υποδείξει που κάνει λάθος.Η λογοκρισία δηλαδή και η απαγόρευση της έκφρασης απόψεων οδηγεί μόνο στο "κρύψιμο" κάτω από το χαλί.
Ακόμα σκεφτείτε σε πόσα μέλη απευθύνονταν οι προσφορές σας που ανακαλέσατε και πόσα μέλη στήριξαν τις απόψεις που εκφράστηκαν και σας οδήγησαν στην ανάκληση των προσφορών σας. Επίσης σκεφτείτε πόσο λάθος κάνετε όταν θεωρείτε ότι το σύνολο το μελών (από τα οποία αποσύρρετε τις υπάρχουσες προσφορές σας και δηλώνετε ότι δεν έχει κάποιο νόημα να πρωοθείτε τα προϊόντα σας μέσω μελλοντικών) στηρίζουν αυτά που καταδικάζετε. Όταν "τσουβαλιάζετε" όλους κάτω από τα γραφόμενα ενός ή και μερικών άλλων (που πραγματικά πρέπει να δείτε εάν κάναν έστω και μαύρο χιούμορ) μήπως παίρνετε λάθος αποφάσεις?
Κλείνω με το εξής. Σκεφτείτε αν όντως η πλειονότητα των μελών "υποστηρίζει την παραοικονομία, την φοροδιαφυγή και την παρανομία". Γιατί αν όντως συμβαίνει αυτό τότε, μιας και αυτό το φόρουμ αποτελεί μικροκραφία της κοινωνίας, τότε θα πρέπει να κλείσετε την επιχείρησή σας. Αν όμως δεν συμβαίνει τότε δεν υπάρχει κανένας ουσιαστικός λόγος για την απόφαση που πήρατε.

@jnet
Γνωρίζοντας ότι παραβαίνω τους όρους και τους κανονισμούς του φόρουμ και δεν γράφω στο αντίστοιχο νήμα περί υποδείξεων στους διαχειριστές θα ήθελα να σας γράψω το εξής.
Το να γράφετε ότι δεν έγινε ρεπορτάρισμα κάποιου ποστ και αυτό είναι η αιτία που δεν τροποποιήθηκε, ενώ ταυτόχρονα και αφού έχετε διαβάσει το εν λόγω ποστ δεν το τροποποιείτε, είναι αντιφατικό.
Οπότε είτε θα πρέπει να τροποποιήσετε το πόστ,
είτε να γράψετε με νέο δικό σας ποστ την αιτία που δεν προβαίνετε σε κάποια ενέργεια τροποποίησης,
είτε (και λυπάμε που γράφω χωρίς να ξέρω εάν το έχετε ήδη κάνει) να γράψετε αυτές τις αιτίες που σας οδηγούν να μη προβαίνετε σε κάποια τροποπίηση σε ένα mail προς το Business member που το ζήτησε.

ΥΓ Τα ανωτέρω δεν αποτελούν σε καμμία περίπτωση "υποδείξεις" εκ μέρους μου. Απλά αν θέλετε αποτελούν την δική μου ματιά που είχα την διάθεση να σκεφτώ τα δικά μου λάθη σε άλλες λιγότερο ή περισσότερο αντίστοιχες καταστάσεις.
Τέλος να ζητήσω εκ των προτέρων συγνώμη εάν κάποιος θεωρεί πως κάπου τον αδικώ και μάλιστα πολύ αλλά δεν έχω καμμία πρόθεση να κάνω κάτι τέτοιο.


Συγχαρητήρια για το ποστ σου. Χαιρομαι που βλεπω και αλλα μελη (σε προηγούμενα ποστς) και εμπορους να αντιδρουν.
Συμφωνω οτι τα γραφομενα σου ακούγονται λογικα, ακομα και αυτα που αναφερονται σε εμας.
Να μου επιτραπεί ομως να εξηγήσω γιατι καταλήξαμε σε αυτη την απόφαση.
Φτάσαμε στο σημειο να πιστευουμε οτι δεν υπαρχει λογος να καθομαστε να "μαλωνουμε" με το καθε μελος που βγαινει και διαδιδει ποσο βρισκει τα "μαυρα" πελλετ απο εδω και απο εκει. Βαρεθηκαμε να προσπαθουμε να αποδείξουμε οτι κανουμε οτι καλυτερο γινεται στις τιμες μας και στην εξυπηρέτηση χωρις να αισχροκερδούμε και να κλεβουμε. Ουτε ειμαστε υποχρεωμενοι να διαβαζουμε ολα τα ποστς καθε μερα και να απανταμε με επιχειρήματα και κανουμε report οποιο δεν πιστευουμε οτι δεν ειναι σωστο. Δεν ειναι αυτος ο ρολος μας εδω μεσα. Ο ρολος μας ειναι να ενημερώνουμε τον κοσμο για τα προϊόντα και να δημοσιοποιούμε προσφορές για αυτα.
Εαν εδω μεσα προωθείται απο καποια μελη το παραεμποριο, με αποτελεσμα να διαδιδονται τιμες ανύπαρκτες, ο κοσμος μετα θα σκεφτει και θα δηλωσει οτι εμεις οι εμποροι αισχροκερδούμε, και οτι εχουμε τρελα περιθωρια. Ισως να επρεπε να υπαρχει απο την διαχειριστικη ομαδα του φορουμ μια πολιτικη προστασιας των βασικων νομων και των ανθρώπων που που τους ακολουθούν.
Και μην μου πει κανενας εδω μεσα οτι δεν υπαρχει ενα αρνητικο κλιμα στις δηλωσεις των περισσότερων για τους εμπορους... Μπορει να υπαρχουν π.χ. 2000 μελη και μονο οι 10 να κανουν το κακο, αλλα αυτο δεν ειναι δικαιολογία, καθως περιμενα και οι υπολοιποι 1990 να ειναι ενεργοι, να εκφραζουν την αποψη τους και να αντιδρουν σε οτι δεν τους εκφραζει, κάνοντας έστω ένα report.
Με λιγα λογια δεν ειναι δυνατον για εμας να συμμετέχουμε σε συζητησεις οπου ο κοσμος ειτε παινεύει ειτε αφηνει ατιμώρητο το λαθρεμποριο και τους απατεωνες. Καταλήξαμε οτι ειναι ανουσιο και μονο επιπλεον κακο μπορει να προξενήσει.

Τωρα απο εκεί και περα, ουτε θελουμε να προσβαλουμε κανεναν, ουτε φυσικα να μαλωσουμε μαζι του. Εξάλλου, το οτι επειδη εμεις δεν θεωρουμε καποια πραγματα σωστα, δεν σημαινει οτι εμεις ειμαστε οι σωστοι και ολοι οι αλλοι λαθος! Απλα δεν συμφωνουμε με καποια πραγματα εδω μεσα, εξηγήσαμε τους λογους, συγνωμη αν προσβαλαμε οποιονδηποτε, και αποχωρουμε.
Αν στο μελλον αλλαξει κατι, ευχαριστως θα επανελθουμε. Και εμεις θα ωφεληθούμε (λογο πωλήσεων) αλλα πιστευω και οι χρηστες.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 11 Μήνες πριν #99698 από Pellet ZarisEcoEnergy

jnet έγραψε: ... τους χαρακτηρισμούς σου γιατί για τις προσφορές είναι δικαίωμα σας να τις ανακαλείτε όποτε θέλετε.


Γιωργο, οπως εγραψα πιο πριν, αν πιστευεις οτι προσβαλω καποιον (εσενα ή γενικα το φορουμ) μπορεις να το διαγραψεις και ζητω δημοσίως συγνωμη. Δεν ειχα τετοιο σκοπο.
Διαβαζοντας ομως το "βασικο" μου ποστ και εχοντας γνωση καποιων μονο απο τα ποστς αλλων χρηστων οπου αναφερονται στο παραεμποριο και στα ποσα πολλα βγαζουνε οι εμποροι πελλετ και ποσο πολυ εκμεταλλεύονται τις καταστασεις, χωρις να υπαρχει καμια αντιδραση απο την διαχειριστική ομαδα, πραγματικα δεν μπορω να φανταστω πως αλλιως θα αντιδρουσε καποιος αλλος εμπορος. Πιστευω οτι μεχρι τωρα εχω εκφρασει αρκετα επιχειρηματα για τους λογους της απογοήτευσης μας και τους λογους αποχώρησης μας.
Επισης να δηλωσω επισημα τα συγχαρητήρια μου και στην (συναδελφική-ανταγωνίστρια) εταιρια HellenicEcoFuel καθως παρατηρω οτι αντιδρουν συνεχεια και αυτοι και υπερασπιζονται το δικαιο και το νομιμο, μπαινοντας στην διαδικασια να "μαλωνουν" με οποιονδήποτε δικαιολογεί την παρανομια.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.114 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ