Off topic συζήτηση για την Ομαδική Αγορά Καυσίμων 2013 (περί ΦΠΑ & κερδών)

Περισσότερα
10 Χρόνια 11 Μήνες πριν #99597 από stratis 1
Μερικοι "καταστηματαρχες" παλια,
οταν ο τουριστας δεν ψωνιζε και απομακρινοταν απο το μαγαζι,τον εβριζαν και του εδιναν καταρες.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": petrosp13

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 11 Μήνες πριν #99600 από thomas

giogud έγραψε:

thomas έγραψε: οταν θα περνουμε τοσα χρηματα που θα ζουμε ανετα μπορει να γινουν και αυτα που λες,τωρα σε περιόδους ΚΡΙΣΗΣ ο καθενας θα κανει οτι μπορει για να γλυτωσει ΦΠΑ κλπ,που στην προκειμενη περιπτωση δεν ειναι και λιγα,ειναι αξιόλογο ποσο αν καποιος θελει καποιους τονους πελλετ


Εγώ απορώ πως τέτοια σχόλια δεν σβήνονται άμεσα. Κατάπτυστα.
Τα ίδια θα έλεγε ο κάθε επίορκος ΔΥ, εφοριακός ή και γω δεν ξέρω ποιος. Τα ίδια θα έλεγε και για το φακελάκι ο γιατρός. τα ίδια λέει και ο καθηγητής που κάνει μαύρα φροντιστήρια, το ίδιο λέει και το κάθε κλεφτρόνι που δεν του φτάνουν.


το τι θα γινουν τα σχολιά μου δεν ειναι δική σου υποθεση,ασε στους άλλους,... αντι να κατηγορήσεις του συναδελφους σου που τα κανουν,ριχνεις τα μπαλακι σε μας ...σε ποναει φιλε μου γιατι ειναι δικοι σας συναδελφοι που τα κανουν και αυτη ειναι η πραγματικοτητα .Φανταζομαι η επιχειρησή σας θα πρεπει να λειτουργει υποδειγματικά για να τα λετε αυτα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 11 Μήνες πριν #99612 από jnet

Pellet ZarisEcoEnergy έγραψε: Αγαπητά μέλη, καλησπέρα σας,

Έπειτα από μεγάλη συζήτηση αποφασίσαμε να ακυρώσουμε όλες μας τις προσφορές για τα μέλη του energ.gr.
Ο λόγος είναι ότι δεν επιθυμούμε να προωθούμε την εταιρία μας σε έναν χώρο όπου προβάλετε και υποστηρίζεται η παραοικονομία, η φοροδιαφυγή και η παρανομία.
Δεν μπορούμε και σε καμία περίπτωση δεν έχουμε καμία διάθεση να πουλήσουμε παράνομα και να φοροδιαφύγουμε.
Θεωρούμε ότι είναι χάσιμο χρόνου να ασχολούμαστε ώστε να προσφέρουμε τις χαμηλότερες δυνατόν τιμές και τις καλύτερες υπηρεσίες στα μέλη του φόρουμ όταν επιβραβεύεται η παρανομία. Επιβράβευση της παρανομίας δεν θεωρούμε μόνο την συμμετοχή σ'αυτήν αλλά και την αποχή από οποιαδήποτε πράξη αποδοκιμασίας, αποτροπής και τιμωρίας.
Δεν βρίσκουμε κανέναν λόγο να ανταγωνιζόμαστε στις τιμές τους υπόλοιπους εμπόρους, ή να κάνουμε οποιαδήποτε προσφορά, όταν σ'αυτό το φόρουμ μένουν "ατιμώρητοι" άνθρωποι οι οποίοι προωθούν άλλους έμπορο-απατεώνες με αποτέλεσμα να πλήττεται η ελληνική οικονομία, να αυξάνονται οι φόροι για τους έντιμους, και σε προσωπικό επίπεδο να επιδρούν αρνητικά στις πωλήσεις μας.

Σας ευχαριστούμε πολύ για την κατανόηση.

Zaris Eco Energy


Τα σχόλια σου Γιώργο αποτελούν μεγάλη προσβολή για το forum μέσα στα 80.000 post δεν θα δείς ουτε ένα σχόλια από εμένα, την Ομάδα αξιολόγησης και την Ομάδα συντονιστών το οποίο να βρίσκεται κοντά σε αυτά που κατηγορείς. Σε καλώ να ανακαλέσεις άμεσα.

Κοστίζει τόσο να είσαι ειλικρινής όταν είσαι ευφυής! Είναι σαν να είσαι τίμιος όταν είσαι φιλόδοξος.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 11 Μήνες πριν #99617 από jnet
... τους χαρακτηρισμούς σου γιατί για τις προσφορές είναι δικαίωμα σας να τις ανακαλείτε όποτε θέλετε.

Κοστίζει τόσο να είσαι ειλικρινής όταν είσαι ευφυής! Είναι σαν να είσαι τίμιος όταν είσαι φιλόδοξος.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 11 Μήνες πριν #99619 από jnet
Επιπλέον για να μαθαίνουμε και τις διαδικασίες και να βοηθούμε στη σωστη διεξαγωγή των συζητήσεων:
Σε περίπτωση που ενας χρήστης θεωρεί οτι γίνεται κατι το οποίο παραβαίνει των κανόνων του Forum τότε πατώντας το πλήκτρο αναφορά σε συντονιστή, αναφέρει αυτό που εχει δεί. Αυτόματα το Mail πηγαίνει στην Ομάδα συντονιστών και η ομάδα συντονισμού είτε ενεργεί αμεσα είτε καλείτε σε συσκεψη και αποφασίζει για το αν η οχι πρεπει να διαγράψει κατι η ΟΧΙ.

Ρωτάω λοιπον πατησε κανενας καποια αναφορά για το οτιδήποτε ετσι ωστε να επιληφθούμε πριν βγεί και κατηγορήσει τον κόσμο του energ?

Κοστίζει τόσο να είσαι ειλικρινής όταν είσαι ευφυής! Είναι σαν να είσαι τίμιος όταν είσαι φιλόδοξος.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 11 Μήνες πριν #99620 από giogud

thomas έγραψε:

giogud έγραψε:

thomas έγραψε: οταν θα περνουμε τοσα χρηματα που θα ζουμε ανετα μπορει να γινουν και αυτα που λες,τωρα σε περιόδους ΚΡΙΣΗΣ ο καθενας θα κανει οτι μπορει για να γλυτωσει ΦΠΑ κλπ,που στην προκειμενη περιπτωση δεν ειναι και λιγα,ειναι αξιόλογο ποσο αν καποιος θελει καποιους τονους πελλετ


Εγώ απορώ πως τέτοια σχόλια δεν σβήνονται άμεσα. Κατάπτυστα.
Τα ίδια θα έλεγε ο κάθε επίορκος ΔΥ, εφοριακός ή και γω δεν ξέρω ποιος. Τα ίδια θα έλεγε και για το φακελάκι ο γιατρός. τα ίδια λέει και ο καθηγητής που κάνει μαύρα φροντιστήρια, το ίδιο λέει και το κάθε κλεφτρόνι που δεν του φτάνουν.


το τι θα γινουν τα σχολιά μου δεν ειναι δική σου υποθεση,ασε στους άλλους,... αντι να κατηγορήσεις του συναδελφους σου που τα κανουν,ριχνεις τα μπαλακι σε μας ...σε ποναει φιλε μου γιατι ειναι δικοι σας συναδελφοι που τα κανουν και αυτη ειναι η πραγματικοτητα .Φανταζομαι η επιχειρησή σας θα πρεπει να λειτουργει υποδειγματικά για να τα λετε αυτα.

Δεν είμαι συνάδελφος με κανέναν λαθρέμπορο. Οι λαθρέμποροι υπάρχουν επειδή κάποιοι αγοράζουν από αυτούς.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.088 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ