Συζητήσεις για pellets

Περισσότερα
6 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 6 Χρόνια 4 Μήνες πριν #161636 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Απαντήθηκε από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Να σου πω και τη δικη μου γνωμη αν και εχω λεβητα 40kw και οχι αεροθερμη(που εχει φυσικη ροη οξυγονου για την καυση πελλετ στο κουπακι ενω ο λεβητας εχει συνηθως μοτερ φυσιτηρα ελενχομενο).εχω καψει οτι ΜΑ...ΑΚΙΑ πελλετ υπαρχει εως τα κορυφαια.εως τωρα στο μονο που εχω αυξησει το μοτερ φυσητηρα στη σκαλα που δουλευω το λεβητα απο 85VOLT σε 90-95VOLT η U η στροφες/λεπτο για καποιους ειναι μονο σε πελλετ απο καθαρο ελατο και συνηθως απο τον τοπικο παραγωγο τις περιοχης μου(ΛΑΜΙΑ).για το ΑΛΦΑ ΓΟΥΝΤ Α2 PREMIOUM Πέλλετ Premium Wood Pellet ENplus A2 οτι ρυθμισεις μαμισιες ειχε ο λεβητας το δουλευω τουλαχιστον 2-3 χρονια.μαπα πελλετ εχεις και αλλα θεματα συχνοτερο καθαρισμα παστα η κομματια στο δοχειο καυσης τα τουμπο αρκετη βρωμα καμιναδα και ταφ συχνοτερο καθαρισμα χωρος καυσης θαλαμου πολυ λερωμενος και τριψιμο με συρματοβουρτα η σπατουλα!ΟΛΟΙ ΤΑ ΕΧΟΥΜΕ ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙ ΑΥΤΑ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ!! ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;)
Last edit: 6 Χρόνια 4 Μήνες πριν by ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 6 Χρόνια 4 Μήνες πριν #161642 από georgegk
Απαντήθηκε από georgegk στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Το alfa wood A1 (πορτοκαλι) ποσο το πουλανε στην περιοχη σας????
Εδω βεροια, ειναι στα 4,30 (περσι τετοιες μερες ηταν 3,80....)
Επισης ειναι στο φορουμ κανεις απο ημαθια????

Υ.Γ. Προτεινω να ανοιξουμε ενα λογαριασμο για τον ΚΩΣΤΑ ΠΗΧΑ, και να του καταθεσουμε χρηματα, ως ενισχυση για τις γνωσεις που μας δινει!!!!
Σε καθε τοπικ ειναι μεσα το παιδι και βοηθαει τους παντες!!!
Για σου ρε κωστα και καλες γιορτες με υγεια (με βοηθησες και μενα πολυ).
Last edit: 6 Χρόνια 4 Μήνες πριν by georgegk.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 6 Χρόνια 4 Μήνες πριν #161646 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Απαντήθηκε από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
χα χαχαχαχχα ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΓΙΩΡΓΟ.να εισαι καλα ειναι στη φυση του ανθρωπου να βοηθα και η μεταδοση γνωσεων και η εμπειρια ουτε αγοραζεται ουτε πουλιεται!!!!!!!!!!!ευχαριστω εσενα και ολους εδω και εκτος φορουμ για τα καλα σας λογια.μακαρι να υπηρχαν στις εταιριες Ανθρωποι να μην ψαχνεται ο κοσμος για ενα μηχανημα ΠΟΥ ΠΛΗΡΩΝΕΙ ΜΕ ΤΑ ΚΑΛΑ ΤΟΥ ΛΕΦΤΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΄Η ΠΑΝΑΓΙΑ ΜΑΖΙ ΣΟΥ΄.τελος παντων εδω το Σεπτεμβριο το πηρα το πρασινο Α2 3.60 και τωρα απο οτι ακουσα εχει 3.90 το τσουβαλι.Πιθανον το Α1 να το εχουν 4.20 .καλες γιορτες και σε σενα
Last edit: 6 Χρόνια 4 Μήνες πριν by ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 4 Μήνες πριν #161652 από gourouni_grg
Απαντήθηκε από gourouni_grg στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Καλησπέρα! Επειδή έχω δει ότι το χρησιμοποιούν πολλοί το alfa wood γι αυτό ρώτησα.. μήπως κάνω εγώ κάτι λάθος. Γιατί ούτε από τη θερμογόνο δύναμη έμεινα ευχαριστημένη. Πριν χρησιμοποιούσα ένα biomass το οποίο ήταν πιο άσπρο. Τη θερμοκρασία που έπιανα με εκείνο στην πρώτη σκαλα, την πιάνω με αυτό στη δεύτερη. Και είχε πολύ λιγότερη σταχτη, καθόλου σκληρή, σαν πούδρα ήταν και δν μαύριζε καθόλου τα τοιχώματα. Γι αυτό αναρωτήθηκα μήπως κανω κάτι λάθος!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 4 Μήνες πριν #161653 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Απαντήθηκε από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Προσωπικα σε διαφορα πελλετ κατα καιρους που ειναι χαμηλοτερα σε θερμογονο η ΨΙΛΟΜΑΠΑ τα ανακατευω με αλλο μαζι μεχρι να μου τελειωσουν!!!!!!!οπως λεει και ο λαος ¨κοντα στα ξερα καιγονται και τα χλωρα¨
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Pri

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 4 Μήνες πριν #161654 από Fokion
Απαντήθηκε από Fokion στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Πως ενας απλός χρήστης μετρά αντικειμενικά τη θερμογώνο? Χ ωρα να φτασει τους Ψ βαθμους ΕΝΩ το ΦΟΡΤΙΟ ειναι ΙΔΙΟ?
Πως ενας χρηστης μετρά αντικοιμενικά τη σταχτη? Καυση Χ κιλών επι Ψ ωρες ΠΑΝΤΑ στην ΙΔΙΑ σκαλα? ( δες και ανωτερω - σχετιζονται)

ENERGY GP 8000 (X2) εφυγαν - απολυτα ευχαριστημενος
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...mid=144&limitstart=0
ECOSPAR AUGIRA 23KW NEW ENTRY....
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=59591&Itemid=384

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.118 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ