Συζητήσεις για pellets

Περισσότερα
7 Χρόνια 2 Μήνες πριν #158426 από shaman
Απαντήθηκε από shaman στο θέμα Συζητήσεις για pellets

thomas έγραψε:

Δημήτρης Κατσούνης έγραψε: Παίδες κάθε χρόνο όλο και περισσότερο κατασταλάζω. Alphawood και τίποτα άλλο. Τέρμα. Χωρίς πειραματισμούς και χωρίς απρόοπτα. Αν είμαι καλά οικονομικά Α1 στην πορτοκαλί σακούλα ανεπανάληπτο και χωρίς σύγκριση με Ο,ΤΙ ΔΗΠΟΤΕ. Αν όχι πάμε πιο κάτω Πράσινο Α2 ή και πιο κάτω.

δεν τρελαθηκα που το εκαψα φετος( 1 τονο Α1 ΑΛΦΑ,)τιποτα το ιδιαιτερο θα ελεγα,ειχε μονο λιγο σταχτη και με 4.6 ΚW θερμογονο ηταν πολύ αδυνατο,αν δεν το επερνα το καλοκαιρι 219 ευρω ,παραπανω δεν θα εδινα, σε λεβητα το χρησιμοποιησα,,για σομπα δεν ξερω...


Καλημέρα επειδή φίλε μου δεν γνωρίζεις το ότι αναφέρει 4.6KW εννοεί την κατώτερη θερμογόνο δύναμη δλδ απο 4.6 και πάνω.Αυτό το αναφέρει ο πιστοποιημένος φορέας EN PLUS ότι αναγράφεις την κατώτερη και όχι την ανώτερη ....
Στο εξηγώ γιατί και εγώ την ίδια απορία είχα μέχρι που το έψαξα .. αν δεις τα ρουμάνικα αναφέρουν 5 KW δλδ το μέγιστο που κανονικά αυτό απαγορεύεται διότι παραπλανείς τον καταναλωτή..
Φιλική επεξήγηση ....

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 2 Μήνες πριν #158429 από thomas
Απαντήθηκε από thomas στο θέμα Συζητήσεις για pellets
που να ξερουμε εμεις αν είναι η κατωτερη ή η ανωτερη θερμογόνο δύναμη ; ,εμεις βλέπουμε μια τιμη, θα ψάχνουμε και αυτό τωρα"""

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 2 Μήνες πριν #158431 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Απαντήθηκε από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ στο θέμα Συζητήσεις για pellets
Οσο υπαρχει κριση και φοροι θα ψαχνουμε και το γενοολογικο δεντρο καθε παραγωγου πελλετ!!!!!!!!! :P :P :P :P :P :P :P :P

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 2 Μήνες πριν #158455 από shaman
Απαντήθηκε από shaman στο θέμα Συζητήσεις για pellets

thomas έγραψε: που να ξερουμε εμεις αν είναι η κατωτερη ή η ανωτερη θερμογόνο δύναμη ; ,εμεις βλέπουμε μια τιμη, θα ψάχνουμε και αυτό τωρα"""


Στο αναφέρω διότι έγραψες 4,6 KW απο δίπλα έχει και κάποιον συμβολισμό μικρότερο ή μεγαλύτερο και τεκμηρίωσες την άποψη σου για τη θερμογόνο δύναμη, σαν θερμογόνο που το έχω μετρήσει σε σχέση με τα λευκά ρουμάνικα με 120 βαθμούς καυσαέρια και την ίδια εξωτερική θερμοκρασία, της ALFA WOOD ήταν κατά πολύ παραπάνω απο τα άλλα ...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 1 Μήνας πριν #158777 από panarab
Απαντήθηκε από panarab στο θέμα Re:Συζητήσεις για pellets
Προχθές αγόρασα από το Leroy Θεσσαλονίκης μερικά τσουβάλια golden nuggets. Αρχικά παρατήρησα ότι το σχήμα του τσουβαλιού μου φάνηκε ελαφρώς διαφορετικό (λίγο πιο στενό και λίγο πιο φαρδύ). Όταν έριξα το πρώτο τσουβάλι στη σόμπα παρατήρησα επίσης ότι ήταν πιο λεπτοκομμένο από τις άλλες φορές. Επίσης φαινόταν πιο λευκό. Παρατηρώντας χθες την πίσω πλευρά του τσουβαλιού που αναφέρει τα χαρακτηριστικά του πελλετ, κάτω χαμηλά δεξιά αναφέρει EGGER ROMANIA. Εκεί κόλλησα... Έτσι ήταν ανέκαθεν;

Στάλθηκε από το X9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 1 Μήνας πριν #158795 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Re:Συζητήσεις για pellets
υπηρχε παλιοτερα συνεργασια των 2 εταιριων ... το εγγερ παντως μ αρεσε περισσοτερο μειωσε λιγο την ριψη πελλετ γιατι οντως ειναι λεπτοκοκο


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.107 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ