Συζητήσεις για pellets

Περισσότερα
7 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 7 Χρόνια 2 Μήνες πριν #158349 από Δημήτρης Κατσούνης
Απαντήθηκε από Δημήτρης Κατσούνης στο θέμα Συζητήσεις για pellets
Παίδες κάθε χρόνο όλο και περισσότερο κατασταλάζω. Alphawood και τίποτα άλλο. Τέρμα. Χωρίς πειραματισμούς και χωρίς απρόοπτα. Αν είμαι καλά οικονομικά Α1 στην πορτοκαλί σακούλα ανεπανάληπτο και χωρίς σύγκριση με Ο,ΤΙ ΔΗΠΟΤΕ. Αν όχι πάμε πιο κάτω Πράσινο Α2 ή και πιο κάτω.
Last edit: 7 Χρόνια 2 Μήνες πριν by Δημήτρης Κατσούνης.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 2 Μήνες πριν #158374 από NIKOS@
Απαντήθηκε από NIKOS@ στο θέμα Συζητήσεις για pellets
Πολυ πολυ σταχτη τελικα pirin A2.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 2 Μήνες πριν #158381 από thomas
Απαντήθηκε από thomas στο θέμα Συζητήσεις για pellets

Δημήτρης Κατσούνης έγραψε: Παίδες κάθε χρόνο όλο και περισσότερο κατασταλάζω. Alphawood και τίποτα άλλο. Τέρμα. Χωρίς πειραματισμούς και χωρίς απρόοπτα. Αν είμαι καλά οικονομικά Α1 στην πορτοκαλί σακούλα ανεπανάληπτο και χωρίς σύγκριση με Ο,ΤΙ ΔΗΠΟΤΕ. Αν όχι πάμε πιο κάτω Πράσινο Α2 ή και πιο κάτω.

δεν τρελαθηκα που το εκαψα φετος( 1 τονο Α1 ΑΛΦΑ,)τιποτα το ιδιαιτερο θα ελεγα,ειχε μονο λιγο σταχτη και με 4.6 ΚW θερμογονο ηταν πολύ αδυνατο,αν δεν το επερνα το καλοκαιρι 219 ευρω ,παραπανω δεν θα εδινα, σε λεβητα το χρησιμοποιησα,,για σομπα δεν ξερω...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 2 Μήνες πριν #158388 από ianis
Απαντήθηκε από ianis στο θέμα Συζητήσεις για pellets
κ μενα μου φαίνεται πως το A1 alphawood οτι εχει αρκετή σταχτη. Αν και ειναι πιο "αφράτη" απο την στάχτη του golden nuggets... δεν εχω κατασταλάξει ακόμα.
Το Α2 alphawood premium ακόμα δεν το έκαψα. αν κ νομίζω οτι θα αγοράσω φτυάρι...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 2 Μήνες πριν #158397 από Δημήτρης Κατσούνης
Απαντήθηκε από Δημήτρης Κατσούνης στο θέμα Συζητήσεις για pellets

thomas έγραψε:

Δημήτρης Κατσούνης έγραψε: Παίδες κάθε χρόνο όλο και περισσότερο κατασταλάζω. Alphawood και τίποτα άλλο. Τέρμα. Χωρίς πειραματισμούς και χωρίς απρόοπτα. Αν είμαι καλά οικονομικά Α1 στην πορτοκαλί σακούλα ανεπανάληπτο και χωρίς σύγκριση με Ο,ΤΙ ΔΗΠΟΤΕ. Αν όχι πάμε πιο κάτω Πράσινο Α2 ή και πιο κάτω.

δεν τρελαθηκα που το εκαψα φετος( 1 τονο Α1 ΑΛΦΑ,)τιποτα το ιδιαιτερο θα ελεγα,ειχε μονο λιγο σταχτη και με 4.6 ΚW θερμογονο ηταν πολύ αδυνατο,αν δεν το επερνα το καλοκαιρι 219 ευρω ,παραπανω δεν θα εδινα, σε λεβητα το χρησιμοποιησα,,για σομπα δεν ξερω...


Μήπως χρειάζεται λίγο τσίμπημα στη ροή πέλλετ μέσα στο κουπάκι και στον αέρα? Εγώ το Α2 πράσινο και το holz A1 τα έκαιγα με αέρα 0 και πέλλετ -1 για θερμοκρασία καυσαερίων 190 βαθμούς. Την ίδια θερμοκρασία με το Α1 την είχα με αέρα +3 και πέλλετ +2. Είναι λίγο μεγαλύτερο το μέγεθος (μήκος) του κόκκου του Α1 και ο κοχλίας μεταφέρει λιγότερο.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 2 Μήνες πριν #158403 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Συζητήσεις για pellets

2310 έγραψε: γεια σας. τελευταια τον λεβητα πελλετ στο κουτι αφηνει υπολειματα σαν ξερη λασπη. τι χρειαζεται ? να μειωσω τον αερα η να τον αυξησω.

τον αυξανεις κι ισως να αυξησεις λιγο και το χρονο καθαρισμου


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.122 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ