Συζητήσεις για pellets

Περισσότερα
7 Χρόνια 3 Μήνες πριν #157423 από Arvalius
Απαντήθηκε από Arvalius στο θέμα Re:Συζητήσεις για pellets
Νομιζω ναι. Holz energy πράσινη σακουλα A2, 3,60 και golden nuggets 4,15 στα λερου. Πιο φθηνό και απο πρακτικερ. Γενικά δεν εχω βρει φθηνοτερο Αθήνα και τα πολυκαταστηματα παιζουν καλη μπαλα.

περσυ το λερου ειχε golden nuggets 4,67.

Στάλθηκε από το HM NOTE 1W μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 3 Μήνες πριν #157436 από Fokion
Απαντήθηκε από Fokion στο θέμα Re:Re:Συζητήσεις για pellets

Arvalius έγραψε:

Fokion έγραψε:

Arvalius έγραψε: Να παω κι εγω αυριο να το δοκιμάσω στη σομπα μου (αεροθερμη) ν σας πω πως συμπεριφερεται σε σομπα

Στάλθηκε από το HM NOTE 1W μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Με προσοχή ΔΕΝ εινια φτιαγμενο για σομπες!!!!!!!!!!!!!

Φιλε Fokion καλησπέρα. Ειναι επικίνδυνο? εννοώ μπορει να υπάρξει πρόβλημα λόγω υπερβολικης σταχτης?

Στάλθηκε από το HM NOTE 1W μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Οχι ρε παιδι μου κι επικυνδηνο... απλά μηπως δεν αναψει ευκολα και καπνισει αρκετα στην αρχη μπας και αφησει καταλοιπα στο ποτυρι... τετοια πραγματα.....

Οπως ειπα το HOLTZ το προασινο του λερου που διαφημιζεται και για Α1 ειναι..... Β ερασιτεχνικη....
Για τα 15 λεπτά στο σακι διαφορά με το golden δε το συζητω...

Αληθεια το Bioenergy Point εχει εξαφανιστει απο την αγορά ή ειναι ιδεα μου???
Εχω καιρό να το "τρακαρω"...

ENERGY GP 8000 (X2) εφυγαν - απολυτα ευχαριστημενος
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...mid=144&limitstart=0
ECOSPAR AUGIRA 23KW NEW ENTRY....
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=59591&Itemid=384

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 3 Μήνες πριν #157437 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Απαντήθηκε από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ στο θέμα Συζητήσεις για pellets
Καλησπερα,εγινε καθαρισμος λεβητα τουμπο και καμιναδα.εβαλα το πελλετ και καιω το λεβητα απο τις 3 το μεσημερι εως τωρα που το παρακολουθω. σαν πρωτη εντυπωση πολυ γυαλιστερο και μυρουδια σαν αυτο που επερνα καποτε απο το Μαρινοπουλο του ΚΑΡΥΠΙΔΗ.μπορω να πω σταχτη λιγο πιο πανω απο οτι εκαιγα απο τον τοπικο παραγωγο(πελλετ απο ελατο).δυναμη εχει πειραξα λιγο τις ρυθμισεις δοκιμαζοντας και ανεβασα 1 δευτερολεπτο τη ριψη και και λιγο πανω κατω τον αερα.τα νερα μου τα ανεβασε πιο ευκολα στους 60 μεσα σε 1 ωρα ενω ηταν 25 βαθμους(τον ειχα κλεισει για καθαρισμο) εξωτερικη 11 βαθμους.καπνος περισσοτερος στην καμιναδα σε ολη τη διαρκεια (οχι μονο στο ξεκινημα οπως με το αλλο πελλετ).στο τασακι δεν ειδα τοσα υπολλειματα.ακομα δεν μου εδειξε καποια ΕΠΙΚΥΝΔΙΝΟΤΗΤΑ!! :P :P :P :P .Θα το δω και τις επομενες μερες :)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 3 Μήνες πριν #157440 από Δημήτρης Κατσούνης
Απαντήθηκε από Δημήτρης Κατσούνης στο θέμα Συζητήσεις για pellets

ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ έγραψε: Καλησπερα,εγινε καθαρισμος λεβητα τουμπο και καμιναδα.εβαλα το πελλετ και καιω το λεβητα απο τις 3 το μεσημερι εως τωρα που το παρακολουθω. σαν πρωτη εντυπωση πολυ γυαλιστερο και μυρουδια σαν αυτο που επερνα καποτε απο το Μαρινοπουλο του ΚΑΡΥΠΙΔΗ.μπορω να πω σταχτη λιγο πιο πανω απο οτι εκαιγα απο τον τοπικο παραγωγο(πελλετ απο ελατο).δυναμη εχει πειραξα λιγο τις ρυθμισεις δοκιμαζοντας και ανεβασα 1 δευτερολεπτο τη ριψη και και λιγο πανω κατω τον αερα.τα νερα μου τα ανεβασε πιο ευκολα στους 60 μεσα σε 1 ωρα ενω ηταν 25 βαθμους(τον ειχα κλεισει για καθαρισμο) εξωτερικη 11 βαθμους.καπνος περισσοτερος στην καμιναδα σε ολη τη διαρκεια (οχι μονο στο ξεκινημα οπως με το αλλο πελλετ).στο τασακι δεν ειδα τοσα υπολλειματα.ακομα δεν μου εδειξε καποια ΕΠΙΚΥΝΔΙΝΟΤΗΤΑ!! :P :P :P :P .Θα το δω και τις επομενες μερες :)


Κώστα πρόσεξε μην κάνει καμια έκρηξη!!! χαχαχαχαχαχαχαχαχα

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 3 Μήνες πριν #157447 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Απαντήθηκε από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ στο θέμα Συζητήσεις για pellets
Ετσι Δημητρη ειμαι σε ετοιμοτητα!!!!!!!!!!!!!!!!χαχαχχα

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 3 Μήνες πριν #157449 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Συζητήσεις για pellets
Αληθεια το Bioenergy Point εχει εξαφανιστει απο την αγορά ή ειναι ιδεα μου???
κυκλοφοραει και λεει οτι εχει και πιστοποιηση φετος α2 αλλα στην ιδια τιμη με το γκολντεν


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.101 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ