Συζητήσεις για pellets

Περισσότερα
8 Χρόνια 2 Μήνες πριν #152180 από etsa67
Απαντήθηκε από etsa67 στο θέμα Συζητήσεις για pellets
A1. ash<07% , Dust<1% ,Moisture<10% ,power>5 kw/kg Πολύ καθαρό και αξιόλογο απο καθαρό αποφλοιομένο κορμό
Α2,. ash<10% , Dust<1,5% ,Moisture<10% ,power>5 kw/kg Πολύ καθαρό και αξιόλογο απο καθαρό μερικώς αποφλοιομένο κορμό .
Β. ash<2,5% ,Dust <2% , Moisture<10% ,power>4,9 kw/kg Καλό πέλλετ απο φλοιό 60% και καθαρό κορμό .
Έχω κάψει 1 τόνο Β και έμεινα πολύ ευχαριστημένος αλλά δεν συμφαίρει έίναι μόνο 10 ευρώ φθηνότερο.
Τα άλλα είναι πολύ καθαρά και αρκετά δυνατά.

Στάθης Μηχανολόγος Μηχανικός

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 2 Μήνες πριν #152184 από sdancer75
Απαντήθηκε από sdancer75 στο θέμα Re:Συζητήσεις για pellets
Η δεύτερη παλετα α1 άλφα που πήρα με ημερομηνία παραγωγής δεκ 2015 η σακούλα ειναι χειροδιασπωμενη δλδ ανοίγει και μόνον που την κρατάς έλεος ....

sdancer75

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 2 Μήνες πριν #152189 από Δημήτρης Κατσούνης
Απαντήθηκε από Δημήτρης Κατσούνης στο θέμα Συζητήσεις για pellets

Fokion έγραψε: alfapellet.gr/el/pellets/technical-details.html


Ευχαριστώ fokion. Δεν έχει όμως θερμοκρασία τήξης στάχτης. Και κάτι άλλο το διάμετρος 0,6 ή 0,8 δεν το κατάλαβα... Μήπως εννοεί για κάποιες άλλες αγορές το κατασκευάζουν 0,8?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 2 Μήνες πριν #152190 από Δημήτρης Κατσούνης
Απαντήθηκε από Δημήτρης Κατσούνης στο θέμα Συζητήσεις για pellets

etsa67 έγραψε: A1. ash<07% , Dust<1% ,Moisture<10% ,power>5kw/kg Πολύ καθαρό και αξιόλογο απο καθαρό αποφλοιομένο κορμό
Α2,. ash<10% , Dust<1,5% ,Moisture<10% ,power>5kw/kg Πολύ καθαρό και αξιόλογο απο καθαρό μερικώς αποφλοιομένο κορμό . ash<07% , Β.
Β. Dust <1% , Moisture<10% ,power>5kw/kg Καλό πέλλετ απο φλοιό 60% και καθαρό κορμό .
Έχω κάψει 1 τόνο Β και έμεινα πολύ ευχαριστημένος αλλά δεν σημφαίρει έίναι μόνο 10 ευρώ φθηνότερο.
Τα άλλα είναι πολύ καθαρά και δυνατά.



Β εννοείς το industrial?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 2 Μήνες πριν #152191 από Δημήτρης Κατσούνης
Απαντήθηκε από Δημήτρης Κατσούνης στο θέμα Συζητήσεις για pellets
Kαι πάλι όμως δεν αναφέρεται θερμοκρασία τήξης τέφρας, βασικό μέγεθος για τη δημιουργία κλίνκερ.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 2 Μήνες πριν #152192 από Δημήτρης Κατσούνης

sdancer75 έγραψε: Η δεύτερη παλετα α1 άλφα που πήρα με ημερομηνία παραγωγής δεκ 2015 η σακούλα ειναι χειροδιασπωμενη δλδ ανοίγει και μόνον που την κρατάς έλεος ....


Φίλε μου κι εμένα που ήταν παραγωγή αρχή 15 δεν είχε και πολύ καλύτερη σακούλα. Πολλές ανοίγαν με το παραμικρό. Χώρια που σε μία μέσα στο πέλλετ είχε και ένα χαρτί μεγέθους περίπου δύο πακέτα τσιγάρα που ήταν από την έκθεση στη θεσσαλονίκη..

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.099 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ