Συζητήσεις για pellets

Περισσότερα
8 Χρόνια 2 Μήνες πριν #152096 από etsa67
Απαντήθηκε από etsa67 στο θέμα Συζητήσεις για pellets
Χεραιτω την ομηγυρη απολογουμε που δεν μπαινω συχνα αλλα βρικομε το 80% του χρονου μου στο εξωτερικο με κυριο προβλημα την ψυξη και οχι τηνθερμανση ...εκαν μια βολτα στο ηρακλειο και επαθα πλακα με τις τιμες ...353 ευρω την παλετα ζητανε για το παλιο της egger ....χωρις μεταφορικα

Καλημέρα Άκη έτσι?
Ασχολούαι επίσης με τη ψύξη και λίγο με τις αντλίες νερού.
Πρόσφατα πήγα στη Πολωνία για σεμινάριο στην ενεργειακή διαχείρηση κτηρίων και είδα αντλίες να μεταφέρου θερμότητα σε φαν κόιλσ αλλα αγωνίζονταν να σηκώσου θερμοκρασία.
Βέβαια στους -5 με -10.
Εσύ τοποθετείς A/C split ή και ημικεντρικά συστήματα?
Να κάνουμε και καμιά κουβέντα στο οικονομοτεχνικό κομμάτι της ψύξης -κλιματισμού αλλά και στις αντλίες νερού - νερού γιατί οι άλλες αέρος - νερού δεν βλέπω να εξυπηρετούν σεχαμηλές θερμοκρασίες εκτός και άν βάλεις 2ο μετρητή για νυχτερινό τιμολόγιο αλλά και άλλο πάγιο.
Έχεις εμπιστοσύνη στη ΔΕΗ?

Στάθης Μηχανολόγος Μηχανικός

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 2 Μήνες πριν #152143 από jnet
Απαντήθηκε από jnet στο θέμα Συζητήσεις για pellets

KERBEROS έγραψε:

jnet έγραψε:

KERBEROS έγραψε: Πρώτες εντυπώσεις από το Egger: Ισάξιο του Schwei με ίσως ελάχιστα περισσότερη στάχτη, αλλά από την άλλη και καλύτερη συσκευασία. 13 ευρώ φθηνότερο και εξίσου καλό. Επιτέλους, βρήκα ισάξια εναλλακτική.

Είναι αυτό που πήρες απο Κυπρανίδη Λαζαρο?


Ναι.

Θυμισε μου τιμή.

Κοστίζει τόσο να είσαι ειλικρινής όταν είσαι ευφυής! Είναι σαν να είσαι τίμιος όταν είσαι φιλόδοξος.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 2 Μήνες πριν #152149 από KERBEROS
Απαντήθηκε από KERBEROS στο θέμα Συζητήσεις για pellets

jnet έγραψε:

KERBEROS έγραψε:

jnet έγραψε:

KERBEROS έγραψε: Πρώτες εντυπώσεις από το Egger: Ισάξιο του Schwei με ίσως ελάχιστα περισσότερη στάχτη, αλλά από την άλλη και καλύτερη συσκευασία. 13 ευρώ φθηνότερο και εξίσου καλό. Επιτέλους, βρήκα ισάξια εναλλακτική.

Είναι αυτό που πήρες απο Κυπρανίδη Λαζαρο?


Ναι.

Θυμισε μου τιμή.


285

Προδότης δεν είναι μόνον αυτός που φανερώνει τα μυστικά της πατρίδος στους εχθρούς,αλλά είναι και εκείνος που, ενώ κατέχει δημόσιο αξίωμα, εν γνώσει του δεν...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 2 Μήνες πριν #152176 από Δημήτρης Κατσούνης
Απαντήθηκε από Δημήτρης Κατσούνης στο θέμα Συζητήσεις για pellets
Έχω προσπαθήσει και δεν έχω βρει στοιχεία για τα δύο άλφαγούντ α1 και α2. Μήπως ξέρει κανείς που μπορώ να βρώ, να δώσει ένα λινκ ή έστω κάποιος της εταιρίας που σίγουρα "βλέπει" εδώ? Και όταν λέω στοιχεία εννοώ τα βασικά υγρασία, σκόνη, σταχτη, θερμιδική απόδοση και θερμοκρασία τήξης τέφρας?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 2 Μήνες πριν #152177 από Fokion
Απαντήθηκε από Fokion στο θέμα Συζητήσεις για pellets

ENERGY GP 8000 (X2) εφυγαν - απολυτα ευχαριστημενος
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...mid=144&limitstart=0
ECOSPAR AUGIRA 23KW NEW ENTRY....
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=59591&Itemid=384

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 2 Μήνες πριν #152179 από etsa67
Απαντήθηκε από etsa67 στο θέμα Συζητήσεις για pellets
A1. ash<07% , Dust<1% ,Moisture<10% ,power>5kw/kg Πολύ καθαρό και αξιόλογο απο καθαρό αποφλοιομένο κορμό
Α2,. ash<10% , Dust<1,5% ,Moisture<10% ,power>5kw/kg Πολύ καθαρό και αξιόλογο απο καθαρό μερικώς αποφλοιομένο κορμό . ash<07% , Β.
Β. Dust <1% , Moisture<10% ,power>5kw/kg Καλό πέλλετ απο φλοιό 60% και καθαρό κορμό .
Έχω κάψει 1 τόνο Β και έμεινα πολύ ευχαριστημένος αλλά δεν σημφαίρει έίναι μόνο 10 ευρώ φθηνότερο.
Τα άλλα είναι πολύ καθαρά και δυνατά.

Στάθης Μηχανολόγος Μηχανικός

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.106 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ