Ελληνικά pellets

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #91698 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Ελληνικά pellets
η αναφορα μου στεργιο δεν εχει να κανει ουτε με τον συγκεκριμενο χρηστη ουτε με το πελλετ ... το οποιο κι εγω με καποια ευκαιρια θα δοκιμασω μια και βολευει και λογω εντοπιοτητας :)

αλλα στην εντυπωση που εχετε μερικοι ..οτι καποιοι βαλουν συνεχωςς εναντιον των ελληνικων προιοντων (και αναφερομαι μονο σε χρηστες μεχρι αποδειξεως του εναντιου ) .
και δεν εννοω μονο τα πελλετ .
ειναι λυπηρο σε μια χωρα με αρκετη παραδοση σε καυση βιομαζας ...οι κατασκευαστες να στηριζονται μονο στον πατριωτισμο των ελληνων για να πουλησουν ... ειδικοτερα σε μια τετοια συγκυρια .
ειναι μεγαλο το θεμα και δεν εχω σκοπο να το αναπτυξω αλλα δεν μπορουμε να εχουμε απαιτησεις μονο απ τους καταναλωτες .


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #91701 από Pegasus
Απαντήθηκε από Pegasus στο θέμα Ελληνικά pellets
Νομίζω ότι απάντησα επαρκώς στον/ην GT,
Τώρα αν αυτός επιμένει και μάλιστα με επιθετικό – ειρωνικό ύφος, δικαίωμά του. Αδυνατώ βέβαια να καταλάβω το λόγο αλλά δεν πρόκειται να επιμείνω. Σίγουρα θα έχει τους λόγους του. Υπονοούμενα πάντως για το ρόλο μου και το τι επαγγέλλομαι καθώς και εξυπνακισμοί τύπου ‘’Δούρειος Ίππος’’ είναι μάλλον φαυλότητες. Και ως προς το ύφος γραφής – λυπάμαι, αυτό είναι, δεν έχω άλλο. Όποιος θέλει μπορεί στέλνοντας μου μήνυμα να μάθει ποια είναι η ταυτότητα μου (το έγραψα και πριν αυτό). Η μόνη προϋπόθεση για αυτό είναι να μου πει κι εκείνος τα δικά του στοιχεία και τι επαγγέλλεται. Είναι εύκολο να κρύβεσαι πίσω από μία ανωνυμία και να λες ότι θέλεις χωρίς να φοβάσαι μην εκτεθείς.

Σε κάθε περίπτωση θέλω να το κάνω σαφές σε όσους μας διαβάζουν. Το ποστ που ανάρτησα ήταν μια ξεκάθαρη κατάθεση θετικής γνώμης και εμπειρίας και ΠΡΟΦΑΝΕΣΤΑΤΑ σκοπό έχει να ενημερώσει όσους ενδιαφέρονται και ψάχνονται. Στο βαθμό που ο ευχαριστημένος πελάτης είναι από μόνος του η καλύτερη διαφήμιση αποδέχομαι το ρόλο του ΔΙΑΦΗΜΙΣΤΗ αν αυτό είναι το ζητούμενο και δεν ξέρω γιατί αυτό είναι μεμπτό αυτό σε ένα forum που ακριβώς αυτό το στόχο έχει.

Σε αυτό το forum επίσης απ’ ότι βλέπω υπάρχουν ένα σορό απόψεις και κρίσεις για προϊόντα και για εταιρίες. Θετικές και αρνητικές γνώμες και εμπειρίες. Το να καταθέσει κάποιος την εμπειρία του και να πει τη γνώμη τους δεν σημαίνει ότι κατευθύνει κάποιους με το ζόρι να ξοδέψουν χρήματα για κάτι χωρίς να το τσεκάρουν. Παραπάνω θα δείτε ότι η αναφορά στον εν λόγω παραγωγό έγινε από άλλον πριν από εμένα. Προσωπικά αυτό είδα κι εγώ πριν γίνω μέλος του φόρουμ και αυτό με οδήγησε στο να έρθω σε επαφή με την εταιρία και το προϊόν. Ο καθένας έχει την δική του κρίση του και άσχετα με το τι λέω εγώ ή ο άλλος, έχει τη δυνατότητα να δοκιμάσει οποιοδήποτε προϊόν (αν μιλάμε για πέλλετ) πριν αποφασίσει να δώσει τα ωραία του χρήματα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #91714 από DOOM_NX
Απαντήθηκε από DOOM_NX στο θέμα Ελληνικά pellets
Πήγασε, μη μασάς και γράψε τις ειρωνίες εκεί που δεν πιάνει μελάνι.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #91718 από GT
Απαντήθηκε από GT στο θέμα Ελληνικά pellets
Πήγασε, λέγοντας "ύφος" εννοώ τον τρόπο γραφής, το πως παρουσιάζεις την εμπειρία σου.

Εμένα λοιπόν, ο τρόπος αυτός, δε μου θυμίζει σε τίποτα έναν απλό χρήστη προϊόντος, αλλά κάποιον που θέλει να πλασάρει κάτι τεχνηέντως, τακτική που δε μου αρέσει καθόλου.

Οπωσδήποτε δεν είμαι μάντης και εξυπακούεται ότι μπορεί να κάνω λάθος, αλλά επειδή έχω διαβάσει αρκετά στο φόρουμ, έχω σχηματίσει μια εικόνα για το τι μπορεί να κρύβεται πίσω από κάποια ποσταρίσματα.

Λυπάμαι αν σε προσέβαλα με τα λεγόμενά μου. Αυτό πιστεύω όμως, οπότε αυτό είπα.

ΥΓ: Φυσικά εσύ πρέπει να συνεχίσεις να γράφεις τις απόψεις σου, παρά τις όποιες διαφωνίες, όπως σου λέει και ο αυτόκλητος συνήγορός σου παραπάνω.


Ακόμα στα πετρέλαια...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν - 11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #91723 από fritakos
Απαντήθηκε από fritakos στο θέμα Ελληνικά pellets
Συμπτωματικά δοκίμασα και εγώ πελλετ απο το www.woodspellets
Διαβάζοντας την αναφορά του OAHNSEA πήγα πριν μερικές μέρες στη βιοτεχνία και αγόρασα 6 σακιά. Δεν είχα την τύχη να δω τον ιδιοκτήτη απο κοντα αλλα μίλησα με τη γυναίκα του και μάλιστα μου είπε οτι είχαν πάρει και τα αποτελέσματα απο την ανάλυση ( τέφρα θερμογονο δύναμη κλπ).
Το δοκίμασα το Σ/Κ και θα συμφωνήσω με το Pegasus έμεινα πολυ ευχαριστημένος !!! Καλη καύση , λίγη στάχτη (σαφώς λιγότερη απο το ΜΑΚΗ και ίσως λίγο λιγότερη απο Alpha wood) και ΚΑΘΟΛΟΥ κλινκερ !!
Η σακούλα η πιο γερή του είδους αλλα με λίγο παραπάνω σκόνη.
Θελει λίγο προσοχή στο άδειασμα γιατι η σκόνη ειναι πολυ ψιλή και γεμίζει όλα το λεβητοστασιο. :huh:
Το μόνο που με προβλημάτισε ειναι η σκόνη ήταν πολυ ψιλή σαν πουδρα.
Αναρωτιέμαι αν υπαρχει περίπτωση να έχουν βάλει πριονιδι απο νοβοπαν η mdf; Κάπου στο φόρουμ διάβασα οτι η οξεία και η δρυς στη κατεργασια κανου σκόνη ισχύει;
Πάντως κατα τα αλλα ειναι ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ για τα λεφτά του
Last edit: 11 Χρόνια 1 Μήνας πριν by dimlyk.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν - 11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #91730 από OANNHSEA
Απαντήθηκε από OANNHSEA στο θέμα Ελληνικά pellets

Συμπτωματικά δοκίμασα και εγώ πελλετ απο το www.woodspellets
Διαβάζοντας την αναφορά του OAHNSEA πήγα πριν μερικές μέρες στη βιοτεχνία και αγόρασα 6 σακιά.

Ώπα - δικαίωμα... :ohmy:
Δεν νομίζω να έγραψα ποτέ για αυτή τη βιοτεχνία.
Έχω γράψει μόνο για μία άλλη στο Ρέντη και αυτό γιατί είδα από κοντά τι φτιάχνει ο άνθρωπος και άρα δεν κινδύνευα να φάω ξύλο ή κράξιμο...

Bellum omneum contra omne...
Θάνατος στους πετρελαιάδες!!!
Last edit: 11 Χρόνια 1 Μήνας πριν by dimlyk.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.084 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ