Φτηνό ή τζάμπα pellet: το θέμα στην παρέα του Forum!

Περισσότερα
12 Χρόνια 5 Μήνες πριν #160 από ΘΕΟΔΟΣΗΣ

vaggelis έγραψε: Καλημέρα και από εμένα.
Τελικά εκτός από εμένα και το jimmy81 διέγραψαν και τον Θανος04
Δεν πειράζει συνεχίζουμε εδώ.

Στο θέμα μας λοιπόν.

Να μοιραστώ και εγώ μαζί σας αυτό που άκουσα για τον λόγο αύξησης της τιμής πέλλετ.

Η έλλειψη πέλλετ στην αγορά είναι τεχνητή καθώς η μεγαλύτερη αυτή τη στιγμή εταιρεία στο χώρο ( ξέρετε η Alfa Βαλάντια )Μην γίνεσαι άδικος κατακρατεί τεράστιες ποσότητες προκειμένου να ανεβάσει τις τιμές από την μεγάλη ζήτηση που θα δημιουργηθεί.

Αυτό το άκουσα από άνθρωπο του χώρου και δεν είναι απλώς φήμη.
Ωστόσο όντως ετοιμάζονται δύο νέες μονάδες στη Βόρεια Ελλάδα.
Μία στη Σίνδο Αν ξέρεις πες μας πληροφορίες όπου ήδη ξεκίνησαν οι εργασίες κατασκευής και μία στη Κατερίνη ( ακόμα στα σχέδια είναι ) για παραγωγή πέλλετ από αγριαγκινάρα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 5 Μήνες πριν #161 από ΘΕΟΔΟΣΗΣ

michalisgr έγραψε: Γεια χαρα και απο εμενα..Εμενα βασικα δε με διεγραψαν..εκανα και σχετικο αιτημα στο διαχειριστη αλλα παπαλα...

Οποτε συνεχιζουμε εδω..

Προχθές πρέπει να είδες τον Βαλάντη. Εσύ ήδη είχες ανοίξει νέο νήμα στο πρώτο (μικρής διάρκειας) κλείδωμα! Τί του είπες και τι σου απάντησε;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 5 Μήνες πριν #162 από ΘΕΟΔΟΣΗΣ

XAALAARAA έγραψε: ΠΑΙΔΙΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΤΕ ΝΑ ΡΙΧΝΕΤΕ ΛΑΣΠΗ ΣΤΟΝ ΚΩΣΤΑ ΝΑΣ.Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΕΧΕΙ ΔΩΣΕΙ ΚΑΙ ΤΗΝ ΖΩΗ ΤΟΥ ΓΙΑ ΤΑ ΠΕΛΛΕΤ ΜΗΝ ΛΕΤΕ ΑΝΑΚΡΙΒΕΙΕΣ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΓΝΩΡΙΖΕΤΕ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΚΑΙ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ.

Πολύ σωστά! Πιστεύω πως ο Κώστας σύντομα θα τοποθετηθεί για όλα αυτά...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 5 Μήνες πριν #165 από ΘΕΟΔΟΣΗΣ

Τάκης έγραψε: Παιδιά, γειά και χαρά.
Καθόλου δεν με ενδιαφέρει ποιός βρίσκεται πίσω από την περίεργη συμπεριφορά των διαχειριστών του προηγούμενου forum. Προφανώς κάποιοι που έχουν συμφέροντα. Απο εκεί και πέρα η ονοματολογία μάλλον δεν προσφέρει αφού δεν υπάρχουν και σαφή στοιχεία αλλά αντίθετα μπορεί και να αποπροσανατολίσει από τον κύριο σκοπό που πρέπει να είναι πως αντιδρούμε στην αισχροκέρδεια.
Η διαγραφή μελών από το προηγούμενο forum για τους λόγους που έγινε είναι βαρύτατη προσβολή όχι μόνο για τους διεγραμμένους αλλά και για μας που συμμετείχαμε ως μέλη. Προσωπικά νοιώθω ότι έπεσα θύμα απάτης γιατί μου έδωσαν την εντύπωση ότι συμμετείχα σε ένα forum με καλές προθέσεις που τελικά αποδεικνύεται ότι εξυπηρετούσε άλλους σκοπούς άσχετους με μας. Και εμείς, εν αγνοία μας, τους κάναμε πλάτες. Για αυτό το λόγο επιμένω να ζητώ εξηγήσεις, παρόλο που συνεχίζουν να διαγράφουν τις παρατηρήσεις μου.

Και στην αρχή απαντούσαν με ηλιθιότητα και τσαμπουκά και μετά τα έσβηναν! Δείτε τη στιχομυθία μας που πρόλαβα να αποθηκεύσω πριν τα σβήσουν κατόπιν!

Δημοσίευσηαπό Asterismos » Χθες, 9:28 pm
Ξανά μανά ...

Asterismos έγραψε: Σβήστηκαν τα ποστ που είναι άσχετα με το θέμα. Παρακαλώ φροντίστε η συζήτηση να είναι κόσμια και να μην ξεφεύγει.
Ευχαριστώ
Επίσης δεν μπορώ να καταλάβω... σας είναι τόσο δύσκολο να μην καταστρέφετε δημοσιεύσεις ανθρώπων που προσπαθούν να κρατήσουν κάποιο επίπεδο στην κουβέντα και να δώσουν χρήσιμες πληροφορίες? Ελεος δηλαδή με τις ανοησίες και τις ειρωνίες. Φυσικά και μπορείτε να γράφετε εφόσον αυτά που λέτε δεν προσβάλλουν τον συνομιλητή σας και δεν ξεφεύγουν από το θέμα. Τι δεν καταλαβαίνετε ακριβώς ?
Μαυρίζω όσα βλέπετε μαύρα και κάνω παράθεση
ΘΕΟΔΟΣΗΣ έγραψε: Κατέστρεψα κάποια δημοσίευση;
Ποιόν προσβάλω;
Ποιός πατάει το κουμπάκι;
Και μου απαντά
ό Asterismos » 14 λεπτά πρίν

ΘΕΟΔΟΣΗΣ έγραψε: Κατέστρεψα κάποια δημοσίευση; ΝΑΙ. Ολόκληρο το νήμα πιο συγκεκριμένα
Ποιόν προσβάλω; Τον νηματοθέτη που επιθυμεί να γίνεται συζήτηση γύρω από συγκεκριμένο θέμα και διάφοροι κάνετε μπαχαλοσχόλια.
Ποιός πατάει το κουμπάκι; Δεν σε αφορά
Απαντώ αμέσως
b]1)Δεν ήξερα πως είχα τόση δύναμη
2)Σε παρακαλώ δείξε μου το μπαχαλοσχόλιο που εγώ έκανα
Αλλιώς έχω κάθε δικαίωμα να σε πω συκοφάντη![/b]
3)Εσένα που σε αφορά είσαι σίγουρη πως γνωρίζεις το θέμα και ξέρεις τί κόβεις και τί αφήνεις;
Μέσα σε 15 λεπτά τα έσβησε όλα, αφού μάλλον κατάλαβε την ανοησία της και μετά έγραψα

Re: Οι "αγορές" των πέλλετ και οι "πρόθυμοι".

από ΘΕΟΔΟΣΗΣ » λιγότερο απο ένα λεπτό πρίν

Βαλάντη, εδώ χάσανε τη μπάλα!!!
STARFIRE maxi 30
... r_embedded

ΘΕΟΔΟΣΗΣ
Και φυσικά το ξανάσβησε! Υπ΄ όψιν πως δεν είχα διαπληκτιστεί - ειρωνευτεί - διαφημίσει κλπ με κανέναν πιο πριν, απλά καλωσόρισα τον Χαλαρά που μπήκε κι είπα ότι διαγράψανε το Βαγγέλη και το Στέργιο κι αν ξέρει κανείς περισσότερα!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 5 Μήνες πριν #166 από vaggelis
Ας σταματήσουμε να ασχολούμαστε με τα προηγούμενα ή αν θέλετε να ανοίξουμε ένα νέο θέμα για να συνεχιστεί εκεί η συζήτηση και εδώ να μείνει καθαρό το θέμα.

Στη Σίνδο και συγκεκριμένα στην επαρχιακή οδό Σίνδου Χαλάστρας στο ύψος της στροφής Ανατολικού έχουν αρχίσει οι εργασίες ανέγερσης της νέας μονάδας. Από ότι γνωρίζω τα μηχανήματα ήδη έχουν παραγγελθεί.
Μόλις μάθω για πιθανή ημερομηνία έναρξης και παραγωγής θα ενημερώσω εδώ.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 5 Μήνες πριν #177 από NIKIDIMI
Καλησπέρα και απο εμένα.αυτοεξορίστικα σε αυτό το νήμα.καλές συζητήσεις.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.127 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ