Φτηνό ή τζάμπα pellet: το θέμα στην παρέα του Forum!

Περισσότερα
12 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 12 Χρόνια 5 Μήνες πριν #149 από nivosgr
Θα ήθελα παρακαλώ να είμαστε πιο προσεκτικοί σε σχέση με πρόσωπα. Πολλοί από εμάς ασχολούνται με το πέλλετ, επειδή υπάρχει ο Βαλλάντης. Προσωπικά μίλησα μαzι του χθες το βράδυ. Με πήρε ο ίδιος τηλέφωνο. Δεν δικαιούμαι να πω τι μου είπε, πάντως καμία σχέση με τις υποθέσεις που γίνονται. Ας κρατήσουμε την ψυχραιμία μας. Αν κάποιοι δεν μπορούν να καταλάβουν ότι τον πελάτη τον κρατάς όταν τον στηρίζεις μεσα στην κριση και σπεύδουν να ανεβάσουν τις τιμές, προφανώς αυτοί θα χάσουν.
Είναι αδιανόητο όμως να θεωρούμε ως εκπρόσωπο του κωλοπαιδισμού τον Βαλλάντη.
Μακάρι να πάνε όλα καλά.
Εγώ πάντως μέχρι να στρώσει η αγορά, αν στρώσει, δεν αποχωρίζομαι το ενεργειακό μου τζάκι.
Ξύλο και πάλι ξύλο.
Αν μπει και αυτό στο χρηματιστήριο του νεοπλουτισμού, τι να πω

Υ.Γ: Όπως θα καταλάβατε δεν είμαι ούτε έμπορος, ούτε καταναλωτής. Απλά πιστεύω ότι το πελλετ θα μπορούσε όντως να γίνει το ελληνικό πετρέλαιο και να δώσει δουλειά σε νέους ιδίως στην περιφέρεια. Από ότι φαίνεται είμαστε άξιοι της μοίρας μας. Η υπόθεση πέλλετ ψόφησε κατά το ήμισυ.
Είναι ικανό το υπόλοιπο 50% να αλλάξει ρότα;
Γιατί για παράδειγμα θα πρέπει να δεχθω ότι χωρούν στο ίδιο τσουβάλι ο κάθε κατεργάρης με τον υποδειγματικό ΣΑΜΑΡΑ; Προφανώς και θα πρέπει να στηρίξουμε τον δεύτερο και όλους όσους εργάζονται όπως αυτός, για να μη νομίζετε ότι του κάνω διαφήμιση, που προφανώς δεν την έχει ανάγκη.

Φιλικά πάντα
Last edit: 12 Χρόνια 5 Μήνες πριν by nivosgr.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 5 Μήνες πριν #150 από N1k0s
Γεια και από μένα , δυστυχώς έχουν βαλθεί αρκετοί να λένε τα παράπονα τους και να ασχολούνται με τα πρόσωπα και να χάνουν την ουσία ... οπως βαριομουν να διαβαζω το αλλο θεμα ετσι βαριεμαι και τωρα ... ο καθενας λεει το μακρυ και το κοντο και δεν υπαρχει σχεση με το πελλετ...

To pellet με έσωσε
τα τριπλά τζάμια θα με σώσουν ;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 5 Μήνες πριν #152 από vaggelis

nivosgr έγραψε: Θα ήθελα παρακαλώ να είμαστε πιο προσεκτικοί σε σχέση με πρόσωπα. Πολλοί από εμάς ασχολούνται με το πέλλετ, επειδή υπάρχει ο Βαλλάντης. Προσωπικά μίλησα μαzι του χθες το βράδυ. Με πήρε ο ίδιος τηλέφωνο. Δεν δικαιούμαι να πω τι μου είπε, πάντως καμία σχέση με τις υποθέσεις που γίνονται. Ας κρατήσουμε την ψυχραιμία μας. Αν κάποιοι δεν μπορούν να καταλάβουν ότι τον πελάτη τον κρατάς όταν τον στηρίζεις μεσα στην κριση και σπεύδουν να ανεβάσουν τις τιμές, προφανώς αυτοί θα χάσουν.
Είναι αδιανόητο όμως να θεωρούμε ως εκπρόσωπο του κωλοπαιδισμού τον Βαλλάντη.

Κανείς δεν είπε κάτι τέτοιο.
Ακόμα και εγώ ως άμεσα ενδιαφερόμενος καθώς είμαι από τους αποκλεισμένους είπα σε προηγούμενο μήνυμα ότι πιστεύω σε αυτά που έγραψε ο Βαλάντης ότι δηλαδή δεν γνώριζε.
Αλλά από το δεν φταίω, δεν γνώριζα μέχρι το δεν παίρνω θέση δεν μιλάω έχει κάποια διαφορά.
Τέλος πάντων μην το κουράζουμε συνέχεια με τα ίδια.
Πάει τέλειωσε αυτό.



Μακάρι να πάνε όλα καλά.
Εγώ πάντως μέχρι να στρώσει η αγορά, αν στρώσει, δεν αποχωρίζομαι το ενεργειακό μου τζάκι.
Ξύλο και πάλι ξύλο.

Και πολύ καλά κάνεις.

Αν μπει και αυτό στο χρηματιστήριο του νεοπλουτισμού, τι να πω

Υ.Γ: Όπως θα καταλάβατε δεν είμαι ούτε έμπορος, ούτε καταναλωτής. Απλά πιστεύω ότι το πελλετ θα μπορούσε όντως να γίνει το ελληνικό πετρέλαιο και να δώσει δουλειά σε νέους ιδίως στην περιφέρεια. Από ότι φαίνεται είμαστε άξιοι της μοίρας μας. Η υπόθεση πέλλετ ψόφησε κατά το ήμισυ.
Είναι ικανό το υπόλοιπο 50% να αλλάξει ρότα;
Γιατί για παράδειγμα θα πρέπει να δεχθω ότι χωρούν στο ίδιο τσουβάλι ο κάθε κατεργάρης με τον υποδειγματικό ΣΑΜΑΡΑ; Προφανώς και θα πρέπει να στηρίξουμε τον δεύτερο και όλους όσους εργάζονται όπως αυτός, για να μη νομίζετε ότι του κάνω διαφήμιση, που προφανώς δεν την έχει ανάγκη.

Φιλικά πάντα


Η καλύτερη λύση σήμερα είναι ένας λέβητας που καίει τα πάντα.
Πέλλετ, πυρήνα, κουκούτσια, πριονίδι, τσόφλια, ξύλο.
Ότι βρίσκεις φτηνό του βάζεις.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 5 Μήνες πριν #153 από babis66
παιδια παρακολουθουσα το φορουμ απο την σελιδα 40 και αυτο που καταλαβα ηταν οτι καλυτερα ειναι να βαλω ξυλολεβητα :( :( :(

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 5 Μήνες πριν #155 από ΘΕΟΔΟΣΗΣ

nivosgr έγραψε: Δίνω και εγώ το παρόν ;)
Βγήκα από τα ρούχα μου με τα αγενέστατα κ...παιδα του προηγούμενου φόρουμ.
Φυσικά εννοώ αυτά τα αμόρφωτα που το παίζουν συντονιστές :angry:
Ας μαζευτούμε λοιπόν εδω και ας συνεχίσουμε
Δεν είμαι έμπορος, δεν έχω κανένα κέρδος
Ενδιαφέρομαι όμως να μάθω, από ανθρώπους που είναι επαγγελματίες.

Νομίζω πως αυτό είναι το πρόβλημα! Τους είπαν να γίνουν πιο αυστηροί στις διενέξεις μεταξύ ημών κι αυτοί, μη γνωρίζοντας το θέμα "πέλλετ', επενέβηκαν επί δικαίων και αδίκων και τα έκαναν θάλασσα!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 5 Μήνες πριν #157 από ΘΕΟΔΟΣΗΣ

terisds έγραψε:

pantelis1973 έγραψε: Καλησπερα παλικαρια,αντε να οργανωθουμε...


Mια πολυ-πολυ καλημερα σε ολα τα μελη μακαρι εδω να μην μπουνε οι εμποροι και αρχισουν τις αναφορες τους. :woohoo:

Πιστεύω πως θα μπουν, αν δεν μπήκανε κιόλας, και θα αρχίσουν πάλι τα κολπάκια τους, τα οποία, πιστεύω, ήταν η αιτία της ¨αστυνόμευσης" του νήματος απ΄ τους διαχειριστές (τόσους μήνες γιατί κανείς δεν ενοχλήθηκε τόσο - έσβηναν 2-3 σχόλια και τέλος) με τα γνωστά πλέον αποτελέσματα!
Γι' αυτό τα μάτια μας δεκατέσσερα!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.136 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ