Έρευνα αγοράς για pellet

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Εβδομάδα πριν #98280 από fritakos
Απαντήθηκε από fritakos στο θέμα Έρευνα αγοράς για pellet

electron έγραψε: @FRITAKOS, μαζι σου και εγω πανω σε αυτο.

Το θέμα είναι ότι βάση 2011ΥΠΕΚΑ-ΦΕΚ2654Β ναι μεν αναφέρει και το πυρηνοξυλο το οποιο όμως στην πραξη ενδεχομενος να εχει παραπάνω σωματίδια & αιθάλη απο οτι το woodpellet και αν πέσεις και σε κανέναν περίεργο γείτονα και σου στείλει κανένα κλιμάκιο του υπουργείου και .. άντε μετά εσύ να αποδείξεις οτι δεν είσαι.........ελέφαντας.

Δυστυχώς στην χωρα που ζούμε ειναι παντα ολα ξεκρέμαστα


Δεν μιλαω μονο για το ΦΕΚ αλλά και γι αυτο...
www.nsamaras.gr/library/Ypourgeio_perivallon_Pyrinoksylo.pdf

Τωρα βεβαια ο θεος να σε φυλαει απο τον κακό γειτονα.... :ohmy:
Μπορεις παντα να τον απειλησεις οτι θα χρησιμοποιησεις ενα παλίο λεβητα που αγορασες απο ενα γυφτο και καει ΜΑΖΟΥΤ !!! :woohoo: :woohoo: :P

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Εβδομάδα πριν #98288 από egglezos
Απαντήθηκε από egglezos στο θέμα Έρευνα αγοράς για pellet

electron έγραψε: @FRITAKOS, μαζι σου και εγω πανω σε αυτο.

Το θέμα είναι ότι βάση 2011ΥΠΕΚΑ-ΦΕΚ2654Β ναι μεν αναφέρει και το πυρηνοξυλο το οποιο όμως στην πραξη ενδεχομενος να εχει παραπάνω σωματίδια & αιθάλη απο οτι το woodpellet και αν πέσεις και σε κανέναν περίεργο γείτονα και σου στείλει κανένα κλιμάκιο του υπουργείου και .. άντε μετά εσύ να αποδείξεις οτι δεν είσαι.........ελέφαντας.

Δυστυχώς στην χωρα που ζούμε ειναι παντα ολα ξεκρέμαστα


το θέμα δεν είναι τί έχει το πυρηνόξυλο αλλά το τί βγάζει ο λέβητας έξω...υπάρχουν λέβητες που πετάνε έξω ντουμάνια και υπάρχουν και λέβητες που ακόμα και με το πυρηνόξυλο, οι εκπομπές τους εμπίπτουν στο EN 303-5...

ακόμα και πέλλετ να καίς που θεωρητικά έχει τις λιγότερες εκπομπές, άν δεν το καίς σωστά, τότε εκπέμπεις και σε αυτό πολύ αιθάλη...

It would be possible to describe everything scientifically, but it would make no sense; it would be without meaning, as if you described a Beethoven symphony as a variation of wave pressure. - Albert Einstein

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Εβδομάδα πριν #98290 από chris lam
Απαντήθηκε από chris lam στο θέμα Έρευνα αγοράς για pellet
Εγώ πάντως σε μια επικοινωνία που είχα πήρα τιμή για bioenergy point και μακι 185+φπα διαπραγματεύσιμο Λάρισα παραδοτέο

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Και αν κάποιοι φύγαν από τη ζωή σου, σε βλέπουν απ’ το club του παραδείσου, ΑΕΛ θυμήσου, πάντα μαζί σου, βασίλισσα σε θέλουν κι οι νεκροί σου…

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Εβδομάδα πριν #98293 από vag1234
Απαντήθηκε από vag1234 στο θέμα Έρευνα αγοράς για pellet
Και συνεχίζεται...

Ομορφάντρα μου ΔΕΝ πειράζει, που πήρες τόσο ακριβό μηχάνημα, τώρα παρακάλα μην ακριβύνει και αλλό το καυσιμό σου!!!
Θέλουμε φθηνό Ελληνικό & ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ PELLET!!!!!!!!!...[IMG][/IMG][IMG]...[/IMG]
...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Εβδομάδα πριν #98302 από fritakos
Απαντήθηκε από fritakos στο θέμα Έρευνα αγοράς για pellet

egglezos έγραψε:

electron έγραψε: @FRITAKOS, μαζι σου και εγω πανω σε αυτο.

Το θέμα είναι ότι βάση 2011ΥΠΕΚΑ-ΦΕΚ2654Β ναι μεν αναφέρει και το πυρηνοξυλο το οποιο όμως στην πραξη ενδεχομενος να εχει παραπάνω σωματίδια & αιθάλη απο οτι το woodpellet και αν πέσεις και σε κανέναν περίεργο γείτονα και σου στείλει κανένα κλιμάκιο του υπουργείου και .. άντε μετά εσύ να αποδείξεις οτι δεν είσαι.........ελέφαντας.

Δυστυχώς στην χωρα που ζούμε ειναι παντα ολα ξεκρέμαστα


το θέμα δεν είναι τί έχει το πυρηνόξυλο αλλά το τί βγάζει ο λέβητας έξω...υπάρχουν λέβητες που πετάνε έξω ντουμάνια και υπάρχουν και λέβητες που ακόμα και με το πυρηνόξυλο, οι εκπομπές τους εμπίπτουν στο EN 303-5...

ακόμα και πέλλετ να καίς που θεωρητικά έχει τις λιγότερες εκπομπές, άν δεν το καίς σωστά, τότε εκπέμπεις και σε αυτό πολύ αιθάλη...


Αυτο που μου έκανε μεγάλη εντυπωση στο συγκεκριμενο 'κρητικό πέλλετ' είναι οτι στη συντηρηση βγαζει πολυ λιγοτερο καπνο απο to alpha η το ΜΑΚΗ που έβγαζε ντουμάνια, Αυτο που οφείλεται μια που εκει δεν εχεις να παιξεις με αερα ;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Εβδομάδα πριν #98341 από vag1234
Απαντήθηκε από vag1234 στο θέμα Έρευνα αγοράς για pellet
Έχει δοκιμάσει κανένας το ecoplus??

www.ecoplus.com.gr/2011-05-24-12-26-27.html

Ομορφάντρα μου ΔΕΝ πειράζει, που πήρες τόσο ακριβό μηχάνημα, τώρα παρακάλα μην ακριβύνει και αλλό το καυσιμό σου!!!
Θέλουμε φθηνό Ελληνικό & ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ PELLET!!!!!!!!!...[IMG][/IMG][IMG]...[/IMG]
...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.077 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ