Τι pellet θα αγοράσετε / αγοράσατε για το χειμώνα;

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #80021 από theoilia

ΕΥΘΥΜΙΟΥΓΙΑΝΝΗΣ έγραψε:
μία άσχετη παρατήρηση. Καθώς Θοδωρή ήσουν από τους λίγους που πραγματικά δε του έκαψε καλά κι επειδή για το συγκεκριμένο πληρώνεις την (υποτίθεται) σταθερή ποιότητα της πιστοποίησης που το πιό πιθανό είναι να ισχύει, αντί να καταλήξουμε στη μάλλον εύκολη άποψη πως υπάρχει διαφορά ποιότητας (μάλλον όχι) και καθώς επίσης λές πως δεν αλλάξατε κάτι σε ρυθμίσεις, το μόνο που (λέω) άλλαξε είναι το ότι η σόμπα έχει μαζέψει κάπνα και στάχτη από τη χρήση (στις τούμπες και εσωτερικά)
Αυτό συνήθως χρειάζεται παραπάνω αέρα για να ξεπεραστεί. (αν γινει επαγγελματικός καθαρισμός συνήθως μετά μειώνουμε τον αέρα καύσης)
Λέω λοιπόν μήπως λειτουργούσε με παραπάνω αέρα καύσης, απ όσο ήθελε και τώρα ήρθε στα "ισια του"? :)


Τι να πω...

φέτος καίμε πετρέλαιο...


Last edit: 11 Χρόνια 3 Μήνες πριν by theoilia.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #80026 από DOOM_NX

dreamboxer έγραψε: καλησπερα
μιας και μιλαμε για αγορα πελλετ.....αληθεια οι αποδειξεις αγορας πελλετ.....γινονται δεκτες στην εφορια..? (για υγραεριο-φυσικο αεριο-πετρελαιο δεν ΄΄μετρανε΄΄)
ευχαριστω

Κράτησε τες, δεν ξέρεις ποτέ. Η μάνα μου λέει τις θέλει για το λογιστή. Δεν ξέρω που ακριβώς χρησιμεύουν. Μπορεί να μας επιστρέψουν κάνα ΦΠΑ για τα πέλλετ, καθώς δεν περιλαμβάνονται στη λίστα που είχε βγει για καυσόξυλα, πετρέλαιο κλπ.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": dreamboxer

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #80032 από DOOM_NX

destino έγραψε: λοιπον δοκιμασα το echo fire τουλαχιστον στην δικια μου την σομπα δεν αφησε ιχνος υπολειμματων στο τασακι της σομπας. δεν το περιμενα!!!

Μπορείς να βοηθήσεις;

www.energ.gr/j15/index.php?option=com_ku...=660&Itemid=53#80031

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #80043 από stelios

theoilia έγραψε: Προς αποκατάσταση της αλήθειας και επειδή , όπως λέμε,τα γραπτά μένουν οφείλω να πω πως εδώ και 3-4 μέρες τα Golden Nuggets καίνε μια χαρά στην σόμπα του πατέρα μου. Κανένα πρόβλημα από συσσώρευση στάχτης στο ποτήρι καύσης . Αυτό έγινε από μόνο του,δεν πειράξαμε τίποτα στις ρυθμίσεις της σόμπας .Τι να πω, μάλλον ήθελε να μας γνωρίσει λίγο καλύτερα προτού ξεδιπλώσει τις χάρες του...Η μόνη διαφορά με τα άλλα που καίω εγώ (σβαι-egger-δεν ξέρω τι άλλο) είναι η λίγο περισσότερη σκόνη που έχουν στα σακιά.

Θελω και εγω ενα τετοιο θαυμα με τα golden μου.... :dry:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #80062 από DOOM_NX
Επιβεβαιώνω πως τα πέλλετ της Egger έχουν παρόμοια συμπεριφορά με τα Golden Nuggets.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #80108 από dimlyk
τωρα μπορω να το πω τα no ηame egger ειναι οτι καλυτερο εχω δοκιμασει
+17 βαθμοι η θερμοκρασια καυσαεριων ...σταχτη αρκετη(οχι στο ποτηρι αλλα γυρω γυρω ) αλλα πουδρα
και η σομπα δεν πλησιαζεται


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": mega pellet

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.144 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ