Τι pellet θα αγοράσετε / αγοράσατε για το χειμώνα;

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #74169 από DOOM_NX
Έτσι είμαι εγώ ανήσυχος...

Από τη μια διαβάζουμε ό,τι διαβάζουμε, γομολάστιχες και καρβουνάκια βρίσκουμε, οι σακούλες δεν φέρουν αριθμούς πιστοποίησης. Είναι να μην είμαστε καχύποπτοι;

Τουλάχιστον η ανησυχία μου με τα bio-therm μας εξασφάλισε έλεγχο από την OFI, τον οποίο μπορείς κι εσύ να τον δείχνεις σε πελάτες σαν εμένα.

Εφόσον είναι το ίδιο λοιπόν, ποιος ο λόγος για τις διαφορετικές σακούλες; Μέχρι τώρα μας έλεγαν ότι έτσι θα λέγεται έτσι η σακούλα που θα πωλείται στην Ελλάδα. Τώρα το μετάνιωσαν και στέλνουν και τις 2 σακούλες; Τι παίζει;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #74172 από giogud

DOOM_NX έγραψε: Έτσι είμαι εγώ ανήσυχος...

Από τη μια διαβάζουμε ό,τι διαβάζουμε, γομολάστιχες και καρβουνάκια βρίσκουμε, οι σακούλες δεν φέρουν αριθμούς πιστοποίησης. Είναι να μην είμαστε καχύποπτοι;

Τουλάχιστον η ανησυχία μου με τα bio-therm μας εξασφάλισε έλεγχο από την OFI, τον οποίο μπορείς κι εσύ να τον δείχνεις σε πελάτες σαν εμένα.

Εφόσον είναι το ίδιο λοιπόν, ποιος ο λόγος για τις διαφορετικές σακούλες; Μέχρι τώρα μας έλεγαν ότι έτσι θα λέγεται έτσι η σακούλα που θα πωλείται στην Ελλάδα. Τώρα το μετάνιωσαν και στέλνουν και τις 2 σακούλες; Τι παίζει;


Την παλιά σακούλα την παίρνουν οι παλαιοί αντιπρόσωποι. Την καινούργια την έχουμε οι φετινοί. Το ότι βρέθηκε ένα κομματάκι υλικού συσκευασίας στους 1000 τόνους που πέρασαν από τα χέρια μου δεν μου λέει κάτι. Όσο για τα καρβουνάκια, δεν καταλαβαίνω τι θέλεις να πεις.... Αυτά που θυμιατίζουμε; Τι καρβουνάκια βρίσκεις;
Λες εγώ να μην σιγουρεύομαι για το προϊόν ότι είναι το ίδιο; Εσείς που το κάνετε για χόμπι, ασχολείστε, εγώ που είναι η δουλειά μου λες να μην βγαίνω στην αγορά να δω αν είναι ίδιο και τι διαφορές έχει το πέλλετ της Schweighofer που παράγεται στο Sebes ή στο Radauti ή αυτό που είναι για Big Bag στο Comanetsi;
Last edit: 11 Χρόνια 3 Μήνες πριν by giogud.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": DOOM_NX

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #74175 από DOOM_NX
Θα σου πει ο dimlyk για τα καρβουνάκια.

Σε μένα μια χαρά έκαψε και το θεωρώ πολύ καλό.

Αλλά ποιος ο λόγος για τη νέα συσκευασία χωρίς αριθμό πιστοποίησης; Η DINplus σφραγίδα πού πήγε;

Στο Radauti ποιο παράγεται;
Last edit: 11 Χρόνια 3 Μήνες πριν by DOOM_NX.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #74180 από giogud

DOOM_NX έγραψε: Θα σου πει ο dimlyk για τα καρβουνάκια.

Σε μένα μια χαρά έκαψε και το θεωρώ πολύ καλό.

Αλλά ποιος ο λόγος για τη νέα συσκευασία χωρίς αριθμό πιστοποίησης; Η DINplus σφραγίδα πού πήγε;

Στο Radauti ποιο παράγεται;

Ο ένας λέει ότι του έκατσε βαρύ. Ο άλλος ότι είναι ελαφρύ. Και το 99% ότι είναι ίσως το καλύτερο πέλλετ που έχουν κάψει. Εεε.
Και εγώ είχα έναν που μου είπε ότι είναι το χειρότερο πέλλετ που έχει κάψει ποτέ. Πολύ στάχτη ρε φιλαράκι μου λέει.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #74182 από ΕΥΘΥΜΙΟΥΓΙΑΝΝΗΣ

DOOM_NX έγραψε: Κ. Γιάννη, καλύτερα να συμβουλευτεί ένα μηχανολόγο πριν κάνει άλλες επιπολαιότητες...


Ο επιπόλαιος άνθρωπος δυστυχώς δε πρόκειται να βάλει μυαλό. Εύχομαι να μη πάθει κακό. Για αρχή εκνευρίζομαι γιατί είναι φίλος, γιατί ξέρει (όχι πως γνωρίζω) αλλά πως μπορώ να τον βοηθήσω μέσα από εδώ, έστω σα συμβουλή.
Όμως ρώτησε και έπραξε (χωρίς την ελάχιστη γνώση) και στην αγορά του λέβητα και στην εγκατάσταση και στην αγορά πελλετ. Ακόμα κι όταν τη πάτησε με το πελλετ, πάλι πρωτα παράγγειλε και μετά πηρε τηλ.
Μ εναν άνθρωπο που τον γνωρίζεις 35 χρόνια και πάντα έτσι κάνει... τελικά το γελάς λιγάκι με όσα κατ επανάληψη του συμβαίνουν.. :)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #74190 από ΕΥΘΥΜΙΟΥΓΙΑΝΝΗΣ

giogud έγραψε:

DOOM_NX έγραψε: Θα σου πει ο dimlyk για τα καρβουνάκια.

Σε μένα μια χαρά έκαψε και το θεωρώ πολύ καλό.

Αλλά ποιος ο λόγος για τη νέα συσκευασία χωρίς αριθμό πιστοποίησης; Η DINplus σφραγίδα πού πήγε;

Στο Radauti ποιο παράγεται;

Ο ένας λέει ότι του έκατσε βαρύ. Ο άλλος ότι είναι ελαφρύ. Και το 99% ότι είναι ίσως το καλύτερο πέλλετ που έχουν κάψει. Εεε.
Και εγώ είχα έναν που μου είπε ότι είναι το χειρότερο πέλλετ που έχει κάψει ποτέ. Πολύ στάχτη ρε φιλαράκι μου λέει.


Πάντα θα υπάρχουν μεμονωμένες περιπτώσεις σε κάθε προιόν, που το άριστο κατά κοινή ομολογία, θα βγάλει ίσως κάποια θέματα, που μπορέι να οφείλεται συχνά σε λάθος χρήση.
Αυτό όμως ποτέ δε θα μειώσει τη πραγματικότητα κι ακόμα κι αν κάποιος ακούσει τη κακή άποψη, με κάποιο τρόπο η αλήθεια θα βρει τη θέση της.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.147 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ