Kratki Felix 16 kW by Φιλιππακόπουλος Δημήτρης

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #79703 από dimlyk
επδιη τα θεματα με τα τζακια τα παρακολουθω με το ενα ματι μπορει να κανω λαθος ...εχω ομως την εντυπωση οτι εχω δει κατι τρελες θερμοκρασιες στον θερμοθαλαμο .... οποτε αναρωτιεμαι αν πραγματικα κανει κατι η ποσο κανει δουλεια ο ενας εναλλακτης


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #79868 από house
θελω να σε πω πολλα δημητρη , αλλα ξενερωσα που δεν κερδισα την σομπα , και τωρα βαριεμε !!!!
ΑΛΛΑΑΑΑΑΑ

εχουμε και ΑΛΛΛΑΑΑΑΑ

Εχεις βαλει ποτε στην καμινδα , κλαπε που εχεις πανω απ την κοφτρα ??? Αυτο θα ηταν ολα τα λεφτα !
Οσο για οτι δεν μας δειχνεις τις λεπτρομεριες , νομιζω , οτι εσυ χανεις ! Εμεις οκ ειμαστε , εσυ εχεις πελατες απο ολη την ελλαδα να σε λενε το μακρι και το κοντο τους ! ( αρα εγω κοολ και συ τρεχα να δεις τη φτοιαχνουν οι "συνεργατες" σου ).(βλεπε γιαννενα που ελεγες) Εσυ εισαι ο εισαγωγέας , εσυ θα καθεσαι να τα ακους !

Αμα δεις περσινα μας ποστ , θα εβλεπες, οτι στα ποσταραμε , και τους εναλλακτες , και τα δαχτυλιδια και ενα σωρο αλλα που εχει η κρακτι .

Δεν ξερω τη αλλο να σε πω, δεν κερδισα και την σομπα (ξενερωσα) lol :p

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #79874 από ΦΙΛΙΠΠΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ
κύριε GT στο εργοστάσιο της kratki στην παραγωγή σε ευθεία καμινάδα έχω δει μέχρι και 6 εναλλάκτες (μπορεί και να έχω και φωτο κάπου γιατί μου είχε κάνει εντύπωση ).
οι εναλλάκτες είναι μια πολύ μεγάλη κουβέντα που μπορούμε να κάνουμε κάποια στιγμή και έχετε δίκιο ότι θέλει μελέτη πριν μπει .ειδικά για εναλλάκτη νερού.
κύριε house τα τζάκια μας έχουν και κόφτη και κλαπέτο .
οσο αφορά τα προβλήματα από εγκαταστάσεις το συγκεκριμένο που αναφέρεστε δεν ανήκει στο δικό μου δίκτυο παρόλο που με κάλεσαν να τους δώσω λύση .
Τώρα για να βγάλω και λίγη κακία εγώ έχω πάει 6-7 φορές για εκπαίδευση έχω κάνει 100 αδες εγκαταστάσεις και ότι έχω καταφέρει το έχω κάνει με πολύ κόπο για να έρθουν μερικοί σε έτοιμο προϊόν και έτοιμο δίκτυο να το παίξουν μάγκες .και ναι λυπάμαι ειλικρινά για τους πελάτες που ταλαιπωρούνται αλλά χαίρομαι για αυτά που τραβάνε αυτοί που τους τα πούλησαν μετά όταν τους κυνηγάνε οι πελάτες .

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #79881 από GT

ΦΙΛΙΠΠΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ έγραψε: κύριε GT στο εργοστάσιο της kratki στην παραγωγή σε ευθεία καμινάδα έχω δει μέχρι και 6 εναλλάκτες (μπορεί και να έχω και φωτο κάπου γιατί μου είχε κάνει εντύπωση ).
οι εναλλάκτες είναι μια πολύ μεγάλη κουβέντα που μπορούμε να κάνουμε κάποια στιγμή και έχετε δίκιο ότι θέλει μελέτη πριν μπει .ειδικά για εναλλάκτη νερού.



GT έγραψε:

ΦΙΛΙΠΠΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ έγραψε: πολύ σωστά κύριε GT για αυτό και τα kratki αλλά και άλλες εταιρίες παντού πάνω τους έχουν ψήκτρες αυξάνοντας έτσι την επιφάνεια εναλλαγής.




Πρώτον, άσε τα "κύριε" γιατί με γερνάς πριν την ώρα μου. :P :lol:

Δεύτερον, η παραπάνω διατύπωσή σου είναι τόσο σαφής και κατανοητή, που το video περίσσευε. :whistle: ;)




Βρε επιμονή με το "κύριε"! :P

Στο θέμα μας τώρα: να υποθέσω αναφέρεσαι σε εναλλάκτες τύπου ψήκτρας, σωστά?

Δε μου φαίνεται απίθανο αυτό που λες Δημήτρη, αν έχει μελετηθεί η εγκατάσταση, αν είναι σωστά μονωμένη η καμινάδα, αν σε τελική ανάλυση τα καυσαέρια έχουν την ελάχιστη απαιτούμενη ταχύτητα (και θερμοκρασία κατ' επέκταση), ώστε να προλάβουν να εξέλθουν από την καμινάδα σε αέρια μορφή και να αποφευχθούν οι υγροποιήσεις.




dimlyk έγραψε: επδιη τα θεματα με τα τζακια τα παρακολουθω με το ενα ματι μπορει να κανω λαθος ...εχω ομως την εντυπωση οτι εχω δει κατι τρελες θερμοκρασιες στον θερμοθαλαμο .... οποτε αναρωτιεμαι αν πραγματικα κανει κατι η ποσο κανει δουλεια ο ενας εναλλακτης




Δημήτρη, τρελές θερμοκρασίες ίσως έχεις δει σε κάποιες αναλύσεις ειδικών κατασκευών που έχει κάνει ο συνονόματός σου.
Κατά τα λοιπά, στις απλές συνήθεις κατασκευές τζακιών φυσικής ροής που συζητάμε στο φόρουμ, με σωστή εγκατάσταση και σωστά διαστασιολογημένες περσίδες, οι θερμοκρασίες που αναπτύσσονται δεν είναι υπερβολικές.
Ο εναλλάκτης κλέβει από την καμινάδα γύρω στο 1 - 1,5kW. Επί της ουσίας δεν κάνει πολύ μεγάλη διαφορά, απλά αρχίζει να αποδίδει στο χώρο μας θερμότητα λίγο νωρίτερα απ' ότι η φυσική ροή της εγκατάστασης.


Ακόμα στα πετρέλαια...
Last edit: 11 Χρόνια 3 Μήνες πριν by GT.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #79887 από ΦΙΛΙΠΠΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ
GT πες μου το όνομα σου να το ξέρω τουλάχιστον .
αν εννοείς τους 6-7 εναλλάκτες που ανέφερα πριν ναι αυτούς λέω .

house ξέχασα να σου πω οτι θα γίνουν άλλες 2 κληρώσεις .

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #79890 από degeor

ΦΙΛΙΠΠΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ έγραψε: GT πες μου το όνομα σου να το ξέρω τουλάχιστον .
αν εννοείς τους 6-7 εναλλάκτες που ανέφερα πριν ναι αυτούς λέω .

house ξέχασα να σου πω οτι θα γίνουν άλλες 2 κληρώσεις .

Κάτω από το GT λέει Γιάννης ;)

Ένας άγνωστος, είναι ένας φίλος που δεν έχεις γνωρίσει ακόμα !!!
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": GT

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.088 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ