Edilkamin Tekno 2 by nextforbest

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #120015 από johnnybo
Απαντήθηκε από johnnybo στο θέμα Re:Απ: Re:Edilkamin Tekno 2 by nextforbest
παμε λοιπον μονο στο δικο μου ποστ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #120045 από Stavrax
Απαντήθηκε από Stavrax στο θέμα Re:Απ: Re:Edilkamin Tekno 2 by nextforbest

johnnybo έγραψε: Παρερμηνευση.Εχω απορροφητηρα με μοτερ 850 μ3 αερα.Οταν τον βαλεις στο φουλ και εχεις αναμμενο το τζακι και δεν εχει ενα παραθυρο στην ανακλιση καπου στο χωρο,επειδη το σπιτι σφραγιζει(νεα κουφωματα pvc) τοτε ναι ειναι πολυ πιθανο να σου καπνισει.Το θεωρεις παραλογο?

Είναι φυσιολογικό να καπνίζει. Τα 850 κυβικά είναι πάρα πολλά. Σε ένα σπίτι 100 τετραγωνικών είναι τα τριπλάσια από τον όγκο του αέρα του σπιτιού. Με κλειστές τις πόρτες η υποπίεση που θα δημιουργείται όταν λειτουργεί θα τραβάει αέρα και από την καμινάδα. Οι εισαγωγές αέρα που έχεις για το τζάκι, δεν αρκούν για να τον αναπληρώσουν. Για να μην καπνίζει το τζάκι θα πρέπει να τον λειτουργείς σε χαμηλή σκάλα.


Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #120046 από johnnybo
Απαντήθηκε από johnnybo στο θέμα Re:Απ: Re:Edilkamin Tekno 2 by nextforbest
εχεις δικιο ή τον δουλευω σε χαμηλη ταχυτητα ή ανοιγω ενα παραθυρο σε ανακλιση για να τροφοδοτω το σπιτι με φρεσκο αερα και τον δουλευω κανονικα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #120085 από GGEOR7777
Απαντήθηκε από GGEOR7777 στο θέμα Re:Απ: Re:Edilkamin Tekno 2 by nextforbest
Ρε συ stavrax η γυναικα βαζει σκουπα διπλα και σκουπιζει ολο το σπιτι και δεν καπνιζει τιποτα..
Εχω μια karcher 1200w για τον αποροφητηρα ουτε κουβεντα...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #120090 από johnnybo
Απαντήθηκε από johnnybo στο θέμα Re:Απ: Re:Edilkamin Tekno 2 by nextforbest
Κι ομως με σκουπα διπλα ουτε εμενα καπνιζει.Πιστευω βεβαια οτι της σκουπας η αναρροφηση 1200W ειναι στο στομιο με αποτελεσμα να μην επηρεαζει και τοσο τον γυρω χωρο.Γνωμη μου παντα εεεε!!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #120099 από Stavrax
Απαντήθηκε από Stavrax στο θέμα Re:Απ: Re:Edilkamin Tekno 2 by nextforbest

GGEOR7777 έγραψε: Ρε συ stavrax η γυναικα βαζει σκουπα διπλα και σκουπιζει ολο το σπιτι και δεν καπνιζει τιποτα..
Εχω μια karcher 1200w για τον αποροφητηρα ουτε κουβεντα...

Η σκούπα γυρνάει εσωτερικό αέρα του σπιτιού, πως να δημιουργηθεί υποπίεση?
Ο απορροφητήρας τραβάει αέρα από το εσωτερικό του σπιτιού και τον πετάει έξω δημιουργόντας υποπίεση και ρούφηγμα από όλες τις πιθανές διόδους, συμπεριλαμβανοντας και την καμινάδα σ'αυτές.


Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.066 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ