Ferroli Sun P7: κατανάλωση & εντυπώσεις!

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #62862 από giorgontres
Καλησπέρα!! ΕΓΩ τον έχω εδω κ ένα μήνα κ έχω ταλαιπωρηθεί παρα πολυ! Κάθε μέρα α01 μου βγάζει ! Θέλω να ρωτήσω το t20 την φωτο αντίσταση που την έχετε ;;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #62974 από joe125
Απαντήθηκε από joe125 στο θέμα Ferroli Sun P7: κατανάλωση & εντυπώσεις!
πουθενά
αυτό είναι μεταβαλλόμενο από την φωτοαντίσταση δηλαδή το ρεύμα μεταβάλλεται ανάλογα με το φως που διαβάζει η φωτοαντίσταση

τι ρυθμίσεις έχεις?
στο άναμμα η στην λειτουργία σου βγάζει το Α01?
σε τι λέβητα τον έχεις?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #62975 από johnp12
Απαντήθηκε από johnp12 στο θέμα Ferroli Sun P7: κατανάλωση & εντυπώσεις!
καλησπερα παιδια και γω καινουργιος στο forum κ καινουργιος στον χωρο του pellet.εχω βαλει σε παραλληλη συνδεσμολογια με τον λεβητα πετρελαιου ενα λεβητα wfl 5 με καυστηρα sun p12.απο αποψη υδραυλικησ εγκαταστασης νομιζω οτι ειμαι ενταξει οποτε θα ηθελα αν μπορει καποιοσ να με βοηθησει με το εξησ:το προβλημα μου ειναι οτι στο σπιτι[μονοκατοικια στην αθηνα βορεια προαστια 150 τμ ελευθερο απο ολεσ τισ πλευρεσ κ καλα μονωμενο]δεν μπορω να ανεβασω θερμοκραια πανω απο 18 βαθμους,οση ωρα και αν δουλεψω τον καυστηρα σε οποιαδηποτε ενταση κ να το εχω βαλει!οι ρυθμισεισ μου ειναι ολεσ οι εργοστασιακεσ[τσεκαρισμενσ απο το manual] το μονο που εχω αλλαξει ειναι το t18 απο 0 σε 1 που μπαινει σε λειτουργια inverter για μικροτερη καταναλωση.καιω pellet golden nuggets καιαπο αποψη σταχτης εχω πολυ μικρα καρβουνακια,το μονο προβλημα που εχω διαπιστωσει ειναι οτι δεν εχω αντεπιστροφη βαλβιδα στην εισοδο του κρυου νερου στο μποιλερ αλλα απ'οτι μου ειπε ενασ υδραυλικος δεν επηρεαζει τα ζεστα νερα του καλοριφερ.Θα ήθελα τα φώτα σας και μέρες που είναι κανετε και ένα δώρο και σε εμένα μπας και ζεσταθει το κοκκαλάκι μου :cheer: !!Χρόνια πολλά σε όλους με υγεία και χαμόγελο!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #62978 από joe125
Απαντήθηκε από joe125 στο θέμα Ferroli Sun P7: κατανάλωση & εντυπώσεις!
τα καλοριφέρ καινέ από πάνω μέχρι κάτω?
ο λέβητας τι θερμοκρασία ανεβάζει?
τι πίεση δείχνει το μανόμετρο του αυτόματου πληρώσεως?
σε πόση απόσταση είναι από το σπίτι ο λέβητας?
το u01,uo2,u03 τι τιμές γράφουν?

συγνώμη για τις πολλές ερωτήσεις

καλά Χριστούγεννα και χρόνια πολλά

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #63014 από giorgontres
Δοκίμασα το μακκι πελετ κ για καμία εβδομαδα ήμουν εντάξει αφου είχα πειράξει λιγάκι τον αέρα στην εναυση κ τίποτα άλλο. Μετα έβαλα ένα άλλο πελετ το r z pellet . Τώρα έχω τις εργοστασιακες αλλα δυο εβδομάδες έχω απηβδησει έχω κ έγκυο γυναίκα! Μου το κάνει στην λειτουργία . Δηλαδη μόλις σβήσει το λαμπάκι του θερμοστατη κ ξανά ανάψει μετα δεν παίρνει . Τον έχω σε λεβητα φερολι ολοκαίνουργιο μαζι τα έβαλα! Τι να κάνω δεν ξέρω . Το δουλεύω απο το θερμοστατη κ στην ένταση 3 κ στους 65 θερμοκρασία νερου! Το παράξενο ειναι ότι την πρωτη εβδομαδα που το βαλα έβγαζε αο1 μετα για 2 δούλεψε τέλεια κ ξαφνικά κάθε μέρα α01

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #63042 από joe125
Απαντήθηκε από joe125 στο θέμα Ferroli Sun P7: κατανάλωση & εντυπώσεις!
στην δεξαμενή το πέλετ κάνει καμία γούβα όταν βγάζει Α01?
για πρόσεξε αυτό για αρχή
που δεν παίρνει πάλι η έχει υπολείμματα καύσης το πιατάκι (κλινκέτ)και δεν αφήνει τον αέρα να περάσει από της τρύπες της σκάρας η φταίει το πέλετ η το t04 είναι χαμηλά και δεν ρίχνει πολύ υλικό
παίξε λίγο με το t07 από 16 μέχρι 20 και κοίτα πώς θα ανταποκριθεί ο λέβητας

δεν πιστεύω ο θερμοστάτης να κλείνει τελείως το καυστήρα από το ρεύμα όταν κλείνει και δεν τον αφήνει να κάνει καθαρισμό?σε ποιο αριθμό της κλέμμας του καυστήρα είναι συνδεδεμένος ο θερμοστάτης?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.215 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ