Ferroli Sun P7: κατανάλωση & εντυπώσεις!

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #43073 από joe125
Απαντήθηκε από joe125 στο θέμα Ferroli Sun P7: κατανάλωση & εντυπώσεις!

doym έγραψε: για σαs ferrolade είμαι και εγω εναs με πρόβλημα στον ferroli p7 με αναβη συχνά το Α01 τον καυστήρα τον εχω σε λέβητα πετρελαίου ζεστενω 2 διαμερίσματα σηνοληκα 140τ με ενα θερμοστάτη χωριs ηλεκτροβανεs καμια βοηθια

για βάλε κάποια φώτο τον λέβητα σου
τι χώρο καύσης έχει?
μάλλον είναι από την στάχτη αλλά για βάλε μια φώτο να δούμε καλύτερα

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #43099 από doym
Απαντήθηκε από doym στο θέμα Ferroli Sun P7: κατανάλωση & εντυπώσεις!
video μήπως ειναι καλητερα

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #43186 από cuprakias
Απαντήθηκε από cuprakias στο θέμα Ferroli Sun P7: κατανάλωση & εντυπώσεις!

terisds έγραψε: Ο καυστηρας δουλευει αυτοματα,οπως και του πετρελαιου,το να εχεις ενα δοχειο αδρανειας 800-1000 λιτρα,τι να το κανεις,να δουλευει πολλες ωρες για να το ζεστανει?Με τα 80 Χλιτρα που εχεις τι νομιζεις οτι θα κανεις,το νερο ειναι πολυ λιγο για δοχειο αδρανειας,τα δοχεια εχουν μονωση με α@@@@@α,και οχι α@@@@@α μονωση,το μποιλερ τι εχει?Γνωμη μου παντα,αν ειναι καποιος ειδικος ας πει.

ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ ΤΕΛ ΙΚΑ πηγα σε ενα μαγαζι και τα ειδα απο κοντα ολα δεν χρειαζεται δοχειο και ο λεβητας μου ειναι πολυ μικρος δεν κανει. μου εβγαλε ολα μαζι μια τιμη 2300 Εuro νομιζω οτι ειναι πολλα. χωρις τοποθετηση οταν αντοιστιχα συστηματα πετρελαιου και φυσικου αεριου εχουν 700 με 800 ευρο λογικο πατανε στην αναγκη. μαλλον θα αφησω για του χρονου θα τη βγαλω με κλιματιστηκα και το τζακι δεν γινεται λεπτομεριες θα σας πω αυριο...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #43188 από joe125
Απαντήθηκε από joe125 στο θέμα Ferroli Sun P7: κατανάλωση & εντυπώσεις!
τι πέλετ χρησιμοποιείς?
πόσο συχνά καθαρίζεις τον λέβητα από την στάχτη?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #43250 από cuprakias
Απαντήθηκε από cuprakias στο θέμα Ferroli Sun P7: κατανάλωση & εντυπώσεις!

cuprakias έγραψε:

terisds έγραψε: Ο καυστηρας δουλευει αυτοματα,οπως και του πετρελαιου,το να εχεις ενα δοχειο αδρανειας 800-1000 λιτρα,τι να το κανεις,να δουλευει πολλες ωρες για να το ζεστανει?Με τα 80 Χλιτρα που εχεις τι νομιζεις οτι θα κανεις,το νερο ειναι πολυ λιγο για δοχειο αδρανειας,τα δοχεια εχουν μονωση με α@@@@@α,και οχι α@@@@@α μονωση,το μποιλερ τι εχει?Γνωμη μου παντα,αν ειναι καποιος ειδικος ας πει.

ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ ΤΕΛ ΙΚΑ πηγα σε ενα μαγαζι και τα ειδα απο κοντα ολα δεν χρειαζεται δοχειο και ο λεβητας μου ειναι πολυ μικρος δεν κανει. μου εβγαλε ολα μαζι μια τιμη 2300 Εuro νομιζω οτι ειναι πολλα. χωρις τοποθετηση οταν αντοιστιχα συστηματα πετρελαιου και φυσικου αεριου εχουν 700 με 800 ευρο λογικο πατανε στην αναγκη. μαλλον θα αφησω για του χρονου θα τη βγαλω με κλιματιστηκα και το τζακι δεν γινεται λεπτομεριες θα σας πω αυριο...


πηγα στο κορδαλη.... εντυπωσεις απο τη διευθυνση οχι και τοσο καλες ... ειχε ενα υφος εγω ειμαι ο βασιλιας της θερμανσης .....και ολα καλα .... επικοινωνια με τους πελατες αρκετα ψυχρη θα ελεγα.
απο εκει και περα οι τιμες ηταν οι εξης:

- Λεβητας WFL 4 ferroli 1425 € - 40% = 855.50
- βαλβ.ασφ.&σερπαν wfl4 237 € - 40% = 142.14
- πορτα καυστηρα.πελλετ 117 € - 40% = 70.43
- δεξαμ πελλετ 195 lts 234 € - 40% = 140
- καυστηρας ferroli pel p7 & αντλια 1,155 - 40% = 693,50
Στο συνολο λοπον εχουμε 1902€ + φπα = 2340 (χωρις τοποθετηση)
προσωπικα εαν αυριο ειχα τα λεφτα στη τζεπη ειλικρινα δεν θα το αγοραζα το προιον απο εκει.
και ο λογος ειναι η αρνητκη συμπεριφορα απο το διευθυντη μαλλον τον κυριο κορδαλη.. γενικα υπηρχε μια αρνητικη αυρα

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #43482 από pantelisx
Απαντήθηκε από pantelisx στο θέμα Ferroli Sun P7: κατανάλωση & εντυπώσεις!

pantelisx έγραψε: καλημερα και καλως σας βρηκα

εχω βαλει εδω και 1 εβδομαδα τον ferroli P7 και εχω το εξης προβλημα

δεν περνει την αναλογη ποσοτητα πελλετ και με αποτελεσμα να μην λειτουργει.πως μπορω να αυξησω την ποσοτητα πελλετ?

αν βοηθησω εγω και βαλω παραπανω ποσοτητα λειτουργει κανονικα.εχω κανει τις ριθμισεις που βρηκα εδω ενω μελους στην 2 σελιδα αλλα μεχρι στιγμης δεν λυθηκε το προβλημα



τελικα δεν ηταν σωστα ο κοχλιας στην σωστη θεση. η εξοδος του κοχλα ηταν οριζοντια και οχι καθετα οπως δειχνουν οι οδηγιες

διαβασα για τα καρβουνακια επειδη εχω και εγω αυτο το προβλημα αλλα οχι εντονα αλλα υπαρχει.τωρα δεν ξερω αν ειναι φυσιολογικο η οχι.ηδη το t07 το εβαλα απο 15 σε 17 και τωρα που διαβασα θα μειωσω τον αερα γιατι απο 120 το πηγα στο 133 γιατι ειχα βαλει τις ρυθμισεις ενος μελος της 2 σελιδας

ελπιζω και καποιος που βρει την λυση να την μειραστει μαζι μας

ευχαριστω
Last edit: 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν by pantelisx.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.245 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ