Επισκευή πλακέτας λέβητα OPOP.

Περισσότερα
1 Χρόνος 5 Μήνες πριν #178667 από BIOPEL
Απαντήθηκε από BIOPEL στο θέμα Επισκευή πλακέτας λέβητα OPOP.

Επειδή είδα ότι το θέμα σου ξεκίνησε με μείωση φωτεινότητας.

Το ίδιο θέμα έχω κι εγώ, μάλλον στο ίδιο μοντέλο με εσένα (έχω τον OPOP Biopel 30) αλλά:

1. Αν και η μείωση φωτεινότητας παρουσιάστηκε από πέρσι, ο λέβητας εξακολουθεί να δουλεύει μια χαρά όλη την περσινή σεζόν και φέτος τις λίγες μέρες που δουλεύει.

2. Η φωτεινότητα είναι κανονικότατη τις 1-2 πρώτες μέρες που ξεκινάει στη σεζόν. Μετά πέφτει σταδιακά-όχι απότομα. Αλλά όχι σε σημείο να μην βλέπεις τίποτα (βλέπεις αλλά με προσπάθεια), γι αυτό και δεν το έχω ψάξει να το φτιάξω.

Ενημέρωσέ μας τι θα σου πουν από την αντιπροσωπεία.
Καλησπέρα Pri, ήδη έχουν περάσει 4,5 μήνες απο τότε που πήρα την απάντηση  για την βλάβη απο τον εισαγωγέα στην Θεσσαλονίκη. 
Εγώ έχω τον λέβητα που φαίνεται στην φωτογραφία στα 30 KW. 
Η απάντηση ήταν οτι κάηκε απο υπέρταση της ΔΕΗ η πλακέτα, οτι δεν επισκευάζεται, οτι επειδή είναι παλιό μοντέλο η OPOP δεν υποστηρίζει το συγκεκριμένο ανταλακτικό και οτι έχω 2 επιλογές: ή αγοράζω τον κοντρόλερ και το κοντρόλ box του προηγούμενου μοντέλου το οποίο δεν έχει internet και κάποιες άλλες λειτουργίες ή αγοράζω τον κοντρόλερ και το κοντρόλ box του νέου BIOPEL V9 που είναι υπερσύγχρονο και κάνει μαγικά.
Η τιμή για το 1ο στα 700 ευρώ και για το 2ο στα 1800 !!!!
Έψαξα και βρήκα 2 ηλεκτρονικούς στην Θεσσαλονίκη με εξειδίκευση σε πλακέτες λεβητών πάσης φύσης, και με 50 ευρώ το κοντρόλερ και πάλι ενεργό.
 
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Pri, mikemtb

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 5 Μήνες πριν #178668 από Pri
Απαντήθηκε από Pri στο θέμα Επισκευή πλακέτας λέβητα OPOP.
Ελπίζω εμένα να μείνει μόνο στην φωτεινότητα το πρόβλημα όπως είναι τον τελευταίο 1,5 χρόνο. Αν προχωρήσει και παραπέρα θα επικοινωνήσω μαζί σου να μου δώσεις κανα τηλέφωνο!

There is nothing more uncommon than common sense.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 5 Μήνες πριν #178672 από BIOPEL
Απαντήθηκε από BIOPEL στο θέμα Επισκευή πλακέτας λέβητα OPOP.

Ελπίζω εμένα να μείνει μόνο στην φωτεινότητα το πρόβλημα όπως είναι τον τελευταίο 1,5 χρόνο. Αν προχωρήσει και παραπέρα θα επικοινωνήσω μαζί σου να μου δώσεις κανα τηλέφωνο!

Καλημέρα, για ότι θελήσεις , γράψε μου.
 
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Pri

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 3 Μήνες πριν #179662 από Pansav
Απαντήθηκε από Pansav στο θέμα Επισκευή πλακέτας λέβητα OPOP.
Καλησπέρα,

μηπως είναι εύκολο να μου δώσει κάποιος το τηλέφωνο του ηλεκτρονικού ;
μόλις βγήκε off το δικό μου controller 

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Μήνας 3 Εβδομάδες πριν #181521 από Pri
Απαντήθηκε από Pri στο θέμα Επισκευή πλακέτας λέβητα OPOP.

Pri post=178656 userid=1652

Επειδή είδα ότι το θέμα σου ξεκίνησε με μείωση φωτεινότητας.

Το ίδιο θέμα έχω κι εγώ, μάλλον στο ίδιο μοντέλο με εσένα (έχω τον OPOP Biopel 30) αλλά:

1. Αν και η μείωση φωτεινότητας παρουσιάστηκε από πέρσι, ο λέβητας εξακολουθεί να δουλεύει μια χαρά όλη την περσινή σεζόν και φέτος τις λίγες μέρες που δουλεύει.

2. Η φωτεινότητα είναι κανονικότατη τις 1-2 πρώτες μέρες που ξεκινάει στη σεζόν. Μετά πέφτει σταδιακά-όχι απότομα. Αλλά όχι σε σημείο να μην βλέπεις τίποτα (βλέπεις αλλά με προσπάθεια), γι αυτό και δεν το έχω ψάξει να το φτιάξω.

Ενημέρωσέ μας τι θα σου πουν από την αντιπροσωπεία.
 

Τρία χρόνια δούλεψε και εξακολουθεί να δουλεύει απροβλημάτιστα με χαμηλή φωτεινότητα αλλά με λίγη προσπάθεια κάτι έβλεπες στην οθόνη ίσα-ίσα για να πειράξεις καμιά ρύθμιση, Φέτος εξακολουθεί να δουλεύει τέλεια αλλά πλέον στην οθόνη δεν βλέπεις τίποτα ούτε με προσπάθεια.

Επειδή είμαστε κοντά στο τέλος της σεζόν (δεν ξέρω βέβαια μη τον φυλάει το χειμώνα μέσα στο Μάρτη!) λέω το καλοκαίρι που θα υπάρχει χρόνος να αφαιρεθεί το κοντρόλερ, να το στείλω σε ένα τεχνικό να το δει, μπας και φτιάξουμε την φωτεινότητα, όλο και κάπου θα χρειαστεί να πειράξω καμιά ρύθμιση. Κάνα τηλέφωνο τεχνικού;

Ευχαριστώ!

There is nothing more uncommon than common sense.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Μήνας 3 Εβδομάδες πριν #181524 από BIOPEL
Απαντήθηκε από BIOPEL στο θέμα Επισκευή πλακέτας λέβητα OPOP.
Καλησπέρα, συγνώμη για την καθυστέρηση αλλά δεν είμαι και πολύ τακτικός στο φόρουμ.
Ο ηλεκτρονικός που μου έφτιαξε το κοντρόλερ στον λέβητα μου ( ΟPOP) ονομάζεται Σάββας και είναι στην Παπάφη 99, Θεσσαλονίκη.
Τηλ.2310- 900257.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Pri

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.070 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ