Re:Λέβητας pellet thalia 35kw

Περισσότερα
2 Χρόνια 7 Μήνες πριν #173397 από dryianni
Απαντήθηκε από dryianni στο θέμα Re:Λέβητας pellet thalia 35kw

Mix82g έγραψε: Ευχαριστώ φίλε. Γι'αυτό θέλω να δω σε δύσκολους χειμώνες αν δούλευε καλά το συγκεκριμένο και πόσο κατανάλωση είχε την ημέρα. Δεν ξέρω από συγκεκριμένους λέβητες, δεν ξέρω αν υπάρχουν λέβητες που να είναι οικονομικοί στο καύσιμο και άλλοι που δεν είναι. Γι'αυτό ρωτάω για να δω αν συμφέρει να πάω σε πέλλετ. Αν κάποιος ξέρει άλλους λέβητες οι οποίοι είναι μεν πιο ακριβοί αλλά πιο οικονομικοί σε καύσιμο ας με πει.

Τα γράψαμε και.παραπάνω.
Οικονομικός είναι ένας λέβητας όταν έχει τη δυνατότητα διαμόρφωσης της ισχύος λειτουργίας του ανάλογα με τις καιρικές συνθήκες.
Επίσης παίζει ρόλο και η απόδοση του λέβητα στα αντίστοιχα στάδια λειτουργίας (ισχύος).
Για να μάθουμε λοιπόν πόσο.οικονομικός είναι ένας λέβητας ανατρέχουμε στην πληροφορια εποχιακού βαθμού θερμανσης (ηs) στο φύλλο ECODESIGN του προίοντος (κανονισμός 1189/2015).
Γι αυτό τους υποχρέωσε στην κοινοποίηση αυτών των στοιχείων η ΕΕ. Για να γνωρίζουμε εκ των προτέρων κατανάλωση και να μη ρωτάμε διάφορους...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
2 Χρόνια 7 Μήνες πριν #173400 από Mix82g
Απαντήθηκε από Mix82g στο θέμα Re:Λέβητας pellet thalia 35kw
Δλδ για να καταλάβω αν λέει στο ηs 35kw σημαίνει ότι είναι οικονομικός? Συγνώμη αλλά τώρα μαθαίνω για τους συγκεκριμένους λέβητες

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
2 Χρόνια 7 Μήνες πριν #173401 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Απαντήθηκε από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ στο θέμα Re:Λέβητας pellet thalia 35kw
Μονώστε τα σπίτια σας αν μπορείτε υπάρχει και το ΕΞΟΙΚΟΝΟΜΏ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΒΑΛΤΕ ΕΝΑ ΚΕΡΙ ΝΑ ΖΕΣΤΑΘΕΙΤΕ!!!!!ΒΑΛΕ ΟΤΙ ΛΕΒΗΤΑ ΘΕΣ ΑΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΜΟΝΩΣΗ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ.ΜΗΝ ΨΑΧΝΕΙΣ ΝΑ ΒΡΕΙΣ ΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΠΟΙΟ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟΣ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΑΚΟΥΣΕΙΣ 500 ΓΝΩΜΕΣ ΚΑΙ 500 ΘΕΩΡΙΕΣ!! !!!!ΚΑΙ Ο ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ ΚΑΛΟΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΤΟΥ ΓΕΙΤΟΝΑ!!!!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
2 Χρόνια 7 Μήνες πριν #173403 από Mix82g
Απαντήθηκε από Mix82g στο θέμα Re:Λέβητας pellet thalia 35kw
Έχω μπει και έχω κάνει μόνωση φίλε. Απλά είμαι στο νεύροκοπι και ξεκινάμε να ανάβουμε από αρχές Οκτωβρίου ( και μεσα στον Σεπτέμβριο κάποιοι κάνανε ένα άναμμα όπως και εγώ κάποιες μέρες) και ανάβουμε μέχρι και Απρίλιο Μάιο. Φέτος και τον Ιούνιο με τις βροχές είχαμε ανάψει κανα 2-3 μέρες. Έχω τα ξύλα , αλλα επειδή μένω δευτερο όροφο βαρέθηκα 2 φορές την εβδομάδα να ανεβάζω συνέχεια και να γεμίζω το μπαλκόνι με ξύλα. Πέρα από βρωμιά κτλ είναι μια διαδικασία που πρέπει να ανέβει με γερανακι και αυτό γίνεται 2 φορές την εβδομάδα. Και ανεβάζω μπόλικα ξύλα απλά τον χειμώνα τα καις συνέχεια. Και είπα αν έστω συμφέρει να βάλω έναν λέβητα πέλλετ . Να έχω τον θερμοστάτη μέσα στο σπίτι, και να μην χρειάζεται συνέχεια να ασχολουμε με το να ανεβάζω ξύλα επάνω. 1-2 μπαλέτες να ανεβάζω πιστεύω θα με πηγαίνουν αρκετό καιρό. Γι'αυτό και ρωτάω να πάρω και τις απόψεις από άλλα ατομα

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
2 Χρόνια 7 Μήνες πριν #173411 από Manosps
Απαντήθηκε από Manosps στο θέμα Re:Λέβητας pellet thalia 35kw
Αν θέλεις γράψε ένα τηλεφωνο σου ή ένα email σου για να σου πω μια άποψη για τον δικό μου λεβητα και να σου δώσω και ένα τηλ από ένα κατάστημα που ο ιδιοκτητης τυχαινει να είναι και μηχανολογος μηχανικος

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
2 Χρόνια 7 Μήνες πριν #173413 από Mix82g
Απαντήθηκε από Mix82g στο θέμα Re:Λέβητας pellet thalia 35kw
Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.105 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ