Αλλο ενα θεμα επιλογης ενεργειακου τζακιου

Περισσότερα
1 Χρόνος 5 Μήνες πριν #178383 από GeoS
Καλησπερα και καλως σας βρηκα.
Ειμαι σε αναζητηση ενεργειακου τζακιου το οποιο θα κλειθει να καλυψει της αναγκες ενος ενιαιου χωρου ~ 60τ.μ .
Δεν θα ειναι κυρια πηγη θερμανσης καθως θα τοποθετηθει λεβητας  πετρελαιου kiturami .
Θελω να το αναβω τις κρυες μερες σαν βοηθητικο και κυριως για την συντροφια της φλογας τις ημερες που θα ειμαστε ολοι σπιτι.
Απο διαφορα που διαβασα καταλαβα οτι κατι καλο και επωνυμο ειναι σχεδον μονοδρομος μιας και μιλαμε για νεοδμητη κατοικια και οχι καποιο εξοχικο που μπορεις να πεις κ ενα "δε βαριεσαι"...
Μου αρεσει το lotus unico  αλλα βλεπω οτι ειναι μια σκετη κασετα και δεν εχει αυτον τον αεροθαλαμο απο πανω (αν το λεω σωστα) που εχουν καποια αλλα τζακια .Στο site αναφερει οτι μπορει να τοποθετηθει σε υπαρχων τζακι αλλα και σε νεα κατασκευη.
Η ερωτηση μου ειναι αξιζει απο αποψης αποδοσης ενα τετοιου τυπου τζακι (χωρις αεροθαλαμο) σε σχεση με μια αλλη κατασκευη που τον διαθετει?
Δεν ειμαι καθετος στην εν λογω εταιρια απλα η 10ετης εγγυηση οσο να ναι με τραβηξε.
Σας ευχαριστω προκαταβολικα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 5 Μήνες πριν #178387 από dimlyk
και σ αυτα τα τζακια επιβαλλεται καποιος θερμοθαλαμος εστω και μειωμενου μεγεθους και απαιτησεων ... κατα κυριο λογο ομως τοποθετουνται σε υπαρχοντα τζακια για να αποφευγονται τα μερεμετια ....προτιμησε ενα τζακι φυσικης ροης με σωστη κατασκευη θερμοθαλαμου ωστε και σε ενδεχομενες διακοπες ρευματος να μην εχεις θεματα και καλυτερη αποδοση εχει και χωρις θορυβο ,,,,η εγγυηση δεν λεει πολλα η αξιοπιστια των αντιπροσωπων και πωλητων μετραει περισσοτερο και κυριως ο τεχνιτης που θα κανει την τοποθετηση 


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": GeoS

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 5 Μήνες πριν #178392 από GeoS
Σε ευχαριστω για την απαντηση σου.
Οποτε κινουμαστε προς φυσικης ροης με θερμοθαλαμο.Θα ηθελα να ακουσω μια δυο προτασεις απο καποιους πιο εμπειρους οσον αφορα μοντελο,μαρκα.
Θεωρω πως 7-9 kw ειναι υπεραρκετα μιας και ειναι μονο για εναν ενιαιο χωρο .
Για να μην θεωρηθει διαφημιση,οποιος επιθυμει με pm μπορει να προτεινει καποιο καταστημα η τζακα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 5 Μήνες πριν #178393 από pangeo7712
Καλησπερα,
Εμεις βαλαμε jotul 620 που ειναι στα 9 kw και ειμαστε πολυ ευχαριστημενοι απο το τελικο αποτελεσμα.
Η γνωμη μου ειναι πως δεν γινεται δουλεια χωρις θερμοθαλαμο οχι μονο για λογους αποδοσης αλλα και ασφαλειας της συσκευης. Κανενας απο τους σοβαρους εγκαταστατες δεν μου ειπε το αντιθετο. Ειδα βεβαια και μερικους που μου ελεγαν πως δεν χρειαζεται τιποτε. Πετας την κασετα και τελειωσες. Τωρα πως θα ψυχθει ενα υπερθερμο μεταλλικο κουτι που καιει ωρες ειναι ενα ερωτημα...
Το δικο μας τζακι δεν το εχουμε δοκιμασει αρκετα αφου το βαλαμε περυσι την ανοιξη. Φετος θα δειξει. Απευθυνθηκαμε παντως στον αντιπροσωπο στην ελλαδα και μειναμε πολυ ευχαριστημενοι απο την εξυπηρετηση. Υπαρχουν και φθηνοτερες λυσεις απο jotul και lotus σε καθε περιπτωση. Το μονο προβλημα αυτη τη στιγμη ειναι οι τιμες που εχουν παει στα υψη.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": GeoS

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 5 Μήνες πριν #178399 από dimlyk
αξιοπιστα ειναι τα ιταλικα καπως φθηνοτερα ισπανικα γαλλικα και καπως ακριβοτερα τα βορειοευρωπαικα και σε καλες τιμες ειναι και πολωνεζικα να εχει δευτερογενη καυση αν εχει και τριτογενη ακομα καλυτερα αν και χρειαζονται συνθηκες να την πετυχεις οπως προειπα ομως μεγαλυτερη σημασια εχει η σωστη τοποθετηση και εμπιστοσυνη στον πωλητη ....οποτε ξεκινα να ψαχνεις μια και το τζακι ειναι και θεμα προσωπικου γουστου ...δοκιμασε τον Φιλλιπακοπουλο τον Δημητρη ακομα κι αν δεν τα βρειτε θα αποκομισεις αρκετες γνωσεις απο την εμπειρια του 


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": GeoS

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 4 Μήνες πριν #178422 από GeoS
Σας ευχαριστω για τις απαντησεις σας,
Οταν λεμε ιταλικο,φανταζομαι θα υπαρχει η fiat και η ferrari η αντιστοιχα καποιας αλλης χωρας.Καποιες μαρκες εμπιστες και επωνυμες ωστε ναεχω μια σφαιρικη εικονα πριν επισκευτω καποιο καταστημα?
Θα περασω απ τον κο.Φιλιπακοπουλο να δω και να συζητησουμε σχετικα με την περιπτωση μου.
Απο μια πρωτη ματια χαζευοντας στο ιντερνετ το lotus 570 πως σας φαινεται?Βλεπω οτι δεν εχει θερμοθαλαμο ομως....πως φτιαχνεται αυτος σε ενα τετοιο τυπου τζακι?
Kαποια γνωμη για kobok?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.080 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ