Αγορα καταλληλου τζακιου κ σημειο τοποθετησης

Περισσότερα
7 Χρόνια 9 Μήνες πριν #153268 από ΦΙΛΙΠΠΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ
σε ποια περιοχή είναι αυτό το σπίτι τη μόνωση έχει και ποιο είναι το μέγιστο ύψος ? επίσης βάλε μας ενα σχέδιο που να δείχνει τα δοκάρια του σπιτιού !!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 9 Μήνες πριν - 7 Χρόνια 9 Μήνες πριν #153269 από shady233
Στα Γιαννιτσά βρίσκεται το σπίτι, στα 2.80 ύψος.. απο μόνωση δεν γνωρίζω, έχει DOW 3cm περίπου αν μπορεις να καταλάβεις απο αυτο.. Σχέδιο με τα δοκάρια του σπιτιού λίγο δύσκολο γτ δεν έχω.. Μπορώ να σου στείλω κάπου ενα βίντεο με όλο το σπίτι να βγάλεις τα συνπεράσματά σου;
Last edit: 7 Χρόνια 9 Μήνες πριν by shady233.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 9 Μήνες πριν #153270 από ΦΙΛΙΠΠΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Πάρε τηλέφωνο τον Μαζετση με τα τζάκια να έρθει να σου κάνει μια μελέτη να δείτε τα δοκάρια και θα μου τα στείλει αυτός .το τζάκι μπορείς να το βάλεις σε όποια απο τις 2 θέσεις θέλεις δε θα αλλάξει κάτι στην ταχύτητα που θα ζεσταθούν οι κρεβατοκάμαρες !τώρα όπως καταλαβαίνεις επειδή είμαι και έμπορας δεν θέλω να σου προτείνω τζάκι εγώ !

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 9 Μήνες πριν #153271 από shady233
Ευχαριστώ πολύ Δημήτρη! Ναι καταλαβαίνω κ έχεις απόλυτο δίκιο!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 9 Μήνες πριν #153272 από dimlyk

ΦΙΛΙΠΠΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ έγραψε: Δημήτρη ειδικά φέτος αγοράζεις ίσως και κάτω απο 15 % υγρασία !ξέρεις οτι το υγρασιόμετρο το έχω μόνιμα στην τσέπη μου !!την Schweighofer την έβαλα επίτηδες για να μιλάμε για πιστοποιημένα προϊόντα που υπάρχουν οι μετρήσεις τους αναρτημένες !
www.schweighofer.at/en/products-sales/products/wooden-fuel.html
εδώ και τα δυο προϊόντα όπως βλέπετε έχουν 5KW
ενώ εδώ
users.teilar.gr/~mantanis/id5.pdf
βλέπεις οτι η θερμογόνος του στεγνού ξύλου είναι π.χ στην οχιά 4701 Κcal = 5,47 KWh
άρα έχοντας ως δεδομένα τα παραπάνω πάμε καθαρά να βρούμε τις διαφορές καθαρά στο μηχάνημα !!'όπου εκεί συμφωνούμε
οτι παίζει ρόλο
το μηχάνημα και φυσικά η εγκατάσταση !!όπως είπα αρχικά ο λόγος που έγραψα στο συγκεκριμένο νήμα ηταν οτι έχει δημιουργηθεί η λάθος εντύπωση οτι το πέλλετ είναι ποιο φθηνό απο το ξύλο-μπρικέτα .με τα λεγόμενα σου συμφωνείς και εσύ τότε μαζί μου οτι η όποια διαφορά είναι το 10-15 % μεταξύ μηχανημάτων αν πάρουμε δεδομένο το τέλειο καύσιμο και στις 2 περιπτώσεις χωρίς υγρασία,κλέψιμο,χώμα κ.α !!
Λέω να δώσουμε ραντεβού στο μαγαζί να πιούμε τις μπύρες του Fokion γιατί ενα τελάρο μόνος μου δύσκολα θα τις καταφέρω!! Fokion οι μπύρες παρακαλώ να είναι χωρίς παστερίωση γιατί έχω ευαίσθητο εντεράκι :P


συνονοματε για τις μπυρες μεσα ...αν εχει και προβατινα ακομα καλυτερα :)
για να μην το ζαλιζουμε πολυ μια και τοχουμε χιλιοαναλυσει 1 τοννος πελλετ η μπριγκετα =1,5 τοννοι ξυλα (χοντρικα)
απο κει και περα ο καθενας ας κανει τις πραξεις του ετσι κι αλλιως οι τιμες παιζουν κατα πολυ κατα περιοχη και κατα προσφορα (ο φιλος πχ εδω στο νημα πρεπει ναχει προσβαση σε σχετικα φτηνο καυσιμο λογω περιοχης)


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 9 Μήνες πριν #153273 από shady233
Ναι γύρω στα 90-100€ ο τόνος παει εδώ..!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.071 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ