Προτάσεις για αγορά λέβητα pellet εως 6.000€

Περισσότερα
10 Χρόνια 10 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 10 Μήνες πριν #102381 από kosmidis80
Χρηστο κανονισε αυτες τις μερες αν μπορεις να βρεθουμε να τα πουμε! Του χρονου αν ολα πανε και οπως τα σχεδιαζω το τελευταιο καιρο, θα καιμε ακομα πιο φθηνο πελλετακι -> ' cosmic pellet' :whistle: χαχαχαχα!
Last edit: 10 Χρόνια 10 Μήνες πριν by kosmidis80.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 10 Μήνες πριν #102384 από dimlyk

DOOM_NX έγραψε:

χρηστος8 έγραψε: Αραγε γιατι καποιοι που καινε ακριβα και πιστοποιημενα πελλετ εχουν προβληματα με την καυση τους ενω εγω με το φτηνο και απιστοποιητο οχι;;;

Μηπως εχω καποιον εξαιρετικο λεβητα;;; σαφως οχι.

Προφανώς και έχεις καλύτερο μηχάνημα από κάποιον που καίει πέλλετ υψηλής ποιότητας και συνεχίζει να έχει προβλήματα...

Αν έχεις βρει τη χρυσή τομή και είσαι ικανοποιημένος με αυτό, δεν υπάρχει κανένας λόγος να σκέφτεσαι την αλλαγή (εκτός και αν μέτραγες με κάποιο τρόπο την απορροφούμενη θερμότητα του λέβητά σου και τελικά έβγαινε value for money το φαινομενικά ακριβότερο).


παναγιωτη αν μιλαμε για διαφορες τιμης 30-40 ευρω μπορεις να συζητας για κοστος/οφελιμη kwh
για πολυ μεγαλες διαφορες ομως το μονο που μπορεις να συζητας ειναι αν το "δεχεται" η μοναδα (λεβητας ,σομπα κλπ) κι αν εισαι διατεθειμενος να κανεις καποιες παραχωρησεις στην ανεση .


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 10 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 10 Μήνες πριν #102387 από DOOM_NX

dimlyk έγραψε: παναγιωτη αν μιλαμε για διαφορες τιμης 30-40 ευρω μπορεις να συζητας για κοστος/οφελιμη kwh
για πολυ μεγαλες διαφορες ομως το μονο που μπορεις να συζητας ειναι αν το "δεχεται" η μοναδα (λεβητας ,σομπα κλπ) κι αν εισαι διατεθειμενος να κανεις καποιες παραχωρησεις στην ανεση .

Ίσως... Δεν έχω κάψει πέλλετ με τόσο μεγάλη διαφορά τιμής... Ακόμα και το creta pellet έχει 260 όταν μπορούμε να βρούμε premium με 300...

Τεσπα, εδώ συζητάμε για λέβητες...
Last edit: 10 Χρόνια 10 Μήνες πριν by DOOM_NX.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 10 Μήνες πριν #102398 από kostas.b

mikaelo έγραψε: Χαιρετω ολη την κοινοτητα και ευχαριστω για την φιλοξενια.

Μετα απο πολλη.........................


Φιλοι τα φωτα σας!!
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.


Απο τους καλυτερους λεβητες πελλετ που κυκλοφορουν στην ελληνικη αγορα.Αυτοκαθαριζομενος με σχαρα καυσης που αδειαζει απο τα καταλοιπα σταχτης ή κομματιων κλινκερ κανοντας περιστροφη γυρω απο τον αξονα της.Πρακτικα δηλαδη δεν την βγαζεις ποτε για να την καθαρισεις αφου παντα την βρισκεις καθαρη οσο κλινκερ κι αν σου δημιουργει το πελλετ.
Το μαγαζι που διαθετει τον εν λογω λεβητα ειναι ενα απο τα καλυτερα με αριστη εξυπηρετηση και γνωση του αντικειμενου.
Η τιμη ειναι πολυ κοντα σε αυτο που ζητας.

www.adtherm.gr/%ce%bb%ce%b5%ce%b2%ce%b7%...cf%82_pellet_biomax/

Επισης πολλοι καλοι λεβητες ειναι οι varmebaroner, wingHanger και froling ομως δεν ξερω τι συστημα καθαρισμου εχουν.Αν ειναι μονο με αερα απλα σε αυτα τα λεφτα ξεχνα τους.

Διαγράφηκε link που απαγορεύεται

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 10 Μήνες πριν #102414 από panoss
Δες και τους NOVART CARIA Τον εχω απο τον φεβρουαριο. Καλο μηχανημα! Τον εχει φιλος 2 χρονια χωρις προβληματα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 10 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 10 Μήνες πριν #102420 από mikaelo
Εαν το καθαρισμα ειναι οπως λεει ο χρηστος
δηλαδη καθε 7-15 μερες δεν τρεχει τιποτα βρε παιδια

ποσο μαλλον εαν αυτο προκυπτει και με πελλετ αξιας 200 ευρω..
εγω εφτιαξα αυτο το θεμα γιατι απλα θελω να ενημερωθω για να αποφυγω το καθε μερα στο λεβητοστασιο
ειτε για γεμισμα ειτε για καθαρισμα ειτε ακομα χειροτερα για βλαβη....

γι αυτο σκεφτομαι καποιο καλο μηχανημα.
να αποφυγω οσο περισσοτερο μπορω την κακοτοπια

ειμαι σε περιοχη με 90ευρω πυρηνοξυλο και σχετικα καλη ποιοτητα απο οτι ακουω απο αυτους που το δουλευουν
ομως απλα απευχομαι να κανω τον μαυρο θερμαστη ποσο μαλλον που η προσβαση στο λεβητοστασιο ειναι σχετικα δυσκολη
ομως δεν θελω και παντρεια με καλο πελλετ εαν φυσικα προκυπτει σημαντικη διαφορα με καποιο αλλο πχ απιστοποιητο..

σχετικα με τα σχολια των παιδιων για τα μηχανηματα πελλετ
να πω οτι γενικα δεν ειμαι ιταλοφιλος θα ελεγα και επισης για να πω την αληθεια στην λογικη μου
(μπορει να κανω και λαθος) αυτοκαθαρισμος με αναποδωγυρισμα η ανοιγμα σχαρας ποσο μπορει να ειναι καλυτερος σε απομακρυνση κλινκερ απο το να φυσηξει ενα κομπρεσσερ με πολυ πιεση?

kostas.b έγραψε:
Επισης πολλοι καλοι λεβητες ειναι οι varmebaroner, wingHanger και froling ομως δεν ξερω τι συστημα καθαρισμου εχουν.Αν ειναι μονο με αερα απλα σε αυτα τα λεφτα ξεχνα τους.


Μπορεις να το εξηγησεις λιγο πιο αναλυτικα?
Last edit: 10 Χρόνια 10 Μήνες πριν by mikaelo.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.086 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ