Συντηρητής καυστήρων pellet: είδος προς εξαφάνιση

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #54075 από aithio

Δώσε Karma γιατί συνέχεια μου αφαιρούν οι εχθροί!


:) :) :)

Gregori
Last edit: 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν by aithio.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": DOOM_NX

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #54134 από stergiosbik

aithio έγραψε:

Και βασικά πρόσεχε... Στους αυτόματης τροφοδοσίας λέβητες (όπως οι πέλλετ) το όριο είναι 2400 ppm CO με αναγωγή σε 10% O2


Συν 1 και σε σενα...
Με το παραπάνω το αξίζεις. Μου θυμίζεις έντονα κάποιον που αν και τα χαλάσαμε καπως για πολιτικούς λόγους από λογιστής έγινε καταπληκτικός γνώστης της καύσης.


Κωστααααα!!! ;)

Δεν είναι ότι δεν είμαστε επαναστάτες. Απλά είμαστε άτυχοι που δεν είναι όπλο ο καναπές!!!


Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #54178 από egglezos
(ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΜΕΝΟ ΠΟΣΤΑΡΙΣΜΑ ΜΟΥ ΣΤΗΝ ΕΡΩΤΗΣΗ ΤΟΥ DOOM ...ΣΥΓΝΩΜΗ)


σαφως και γινονται...γιατι να μην γινονται? Και αναφερεται στα τεχνικα εντυπα των προιοντων, και στις απαιτησεις των οποιων προτυπων ακολουθουνται...και τα ζηταει το κρατος...και το γνωριζουν ολοι οι αδειουχοι συντηρητες.

Τι αλλο να κανουμε δηλαδη? Να τους υποχρεωνουμε να παρουν τον Leona ΄΄η τον καθε συγκεκριμενο καυστηρατζη? μετα γυριζουν και μου λενε οτι βγαζω και προμηθεια...Αναφερονται ρητα λοιπον οι απαιτησεις και μετα ας αναλαβει το κρατος να εποπτευσει. Εγω δεν ειμαι μπαμπουλας κανενος, ουτε προαγωγος, απο τον ιδρωτα του Leona, του aithio, και οποιου αξιοτιμου τεχνιτη δεν θα βγαλω μια...αν ο πελατης δεν θελει τις υπηρεσιες τους γιατι προτιμουν την φτηνια, να ξερουν οτι υπαρχει παντα σοβαρη περιπτωση καπου να την πληρωσουν πανακριβα την φτηνια τους αυτη.

It would be possible to describe everything scientifically, but it would make no sense; it would be without meaning, as if you described a Beethoven symphony as a variation of wave pressure. - Albert Einstein
Last edit: 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν by egglezos.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #54198 από terisds

aithio έγραψε:

Δώσε Karma γιατί συνέχεια μου αφαιρούν οι εχθροί!


:) :) :)


Αιντε ΒΛΗΜΑ αιντε ψωνιο,αιντε συμβολο αιωνιο!!!!!

ΥΠΟΔΕΙΞΕΙΣ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ ΑΠΟ ΚΑΝΕΝΑΝ-ΜΑΛΑΚΙΕΣ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΜΟΝΟΣ ΜΟΥ!!!!!!!!
Στράτος.
Last edit: 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν by terisds.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #54368 από DOOM_NX

egglezos έγραψε: (ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΜΕΝΟ ΠΟΣΤΑΡΙΣΜΑ ΜΟΥ ΣΤΗΝ ΕΡΩΤΗΣΗ ΤΟΥ DOOM ...ΣΥΓΝΩΜΗ)


σαφως και γινονται...γιατι να μην γινονται? Και αναφερεται στα τεχνικα εντυπα των προιοντων, και στις απαιτησεις των οποιων προτυπων ακολουθουνται...και τα ζηταει το κρατος...και το γνωριζουν ολοι οι αδειουχοι συντηρητες.

Τι αλλο να κανουμε δηλαδη? Να τους υποχρεωνουμε να παρουν τον Leona ΄΄η τον καθε συγκεκριμενο καυστηρατζη? μετα γυριζουν και μου λενε οτι βγαζω και προμηθεια...Αναφερονται ρητα λοιπον οι απαιτησεις και μετα ας αναλαβει το κρατος να εποπτευσει. Εγω δεν ειμαι μπαμπουλας κανενος, ουτε προαγωγος, απο τον ιδρωτα του Leona, του aithio, και οποιου αξιοτιμου τεχνιτη δεν θα βγαλω μια...αν ο πελατης δεν θελει τις υπηρεσιες τους γιατι προτιμουν την φτηνια, να ξερουν οτι υπαρχει παντα σοβαρη περιπτωση καπου να την πληρωσουν πανακριβα την φτηνια τους αυτη.

Okay, ευχαριστώ. Άρα, μιλάμε για κάτι που οι εταιρείες γνωρίζουν και η δικιά μου πρώτη φορά ακούει... Ας ξαναπάρω ένα τηλέφωνο...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #54480 από DOOM_NX
Πήρα πάλι στην αντιπροσωπεία και μίλησα μ'έναν κύριο που παραδόξως συμφωνούσε μαζί μου!

Είπε ότι έπρεπε να είχαν γίνει μετρήσεις στο πρώτο άναμα για να ρυθμιστεί σωστά ο λέβητας. Τώρα λέει άντε να βρεις συντηρητή να σου κόψει φύλλο ελέγχου, όταν δουλεύει εδώ κι ένα μήνα ο λέβητας.

Έπεσε λίγο από τα σύννεφα με τις απαντήσεις του μηχανολόγου, περίμενε να έχει αυτός αναλυτή καυσαερίων.

Παραδέχτηκε ότι δε γίνεται να αλλάξουν οι στροφές, μόνο με τα καπάκια του φυσητήρα μπορώ να παίξω.

Πρότεινε να μειώσω τη συχνότητα που ρίχνει καύσιμο ο κοχλίας, αλλά δεν μπορώ να πάω πολύ χαμηλά γιατί δε θα θερμαίνει επαρκώς.

Μου είπε να καλέσω τη Δευτέρα το πρωί να συνεννοηθώ να μου στείλουν κάποιον να τον μετρήσει για να ρυθμίσουμε την καύση (όπως μπορούμε).

Ευτυχώώώς...

Μετά πήρα το μηχανολόγο! :evil:

- Καλησπέρα, κύριε xxx! Τι κάνετε;
- Καλά, πολύ καλά.
- Μας ξεχάσατε...
- Δε σας ξέχασα, μωρέ! Απλά τρέχουμε να ζεστάνουμε τον κόσμο. Αέριο, αντλίες...
- Κατάλαβα κατάλαβα. (Είπα να απαντήσω: "Εμάς τώρα μας ζεστάνατε και τρέχετε να ζεστάνετε κι άλλους;" Κρατήθηκα.) Πότε θα έρθε να δείτε την καμινάδα;
- Αν προλάβουμε αύριο, αλλιώς από βδομάδα.
- Ωραία. Θέλω και 2 έγγραφα από την Kiturami, μπορείτε να σημειώσετε;
- Είμαι στο δρόμο τώρα, δεν μπορώ.
- Καλώς, να σας καλέσω αύριο το πρωί;
- Ναι πάρε με αύριο, στο γραφείο θα είμαι.
- Έγινε.

Αύριο λοιπόν! :evil: :evil: :evil:

Να τελειώνουμε με αυτή την ιστορία. Παίρνω τις αποδείξεις, τις εγγυήσεις, τις βεβαιώσεις, μου φτιάχνει την καμινάδα, έρχεται ο συντηρητής, καθαρίζει, μετράει, ρυθμίζουμε, βγάζει φύλλο ελέγχου και τέλος.
Last edit: 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν by DOOM_NX.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.081 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ