OPOP Biopel / BlackStar

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #37714 από Sp4wN
Απαντήθηκε από Sp4wN στο θέμα OPOP Biopel / BlackStar
Σ ευχαριστούμε πολύ τότε Στάθη που μπήκες στον κόπο και μας παρουσίασες όλη τη δουλειά σου ... είμαι σίγουρος θα βοηθήσει πολύ κόσμο στην επιλογή του :)
Φιλικά Νικος

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #37732 από fotisbasm
Απαντήθηκε από fotisbasm στο θέμα OPOP Biopel / BlackStar
Σταθη μια απο τα ιδια εγινε και στο δικο μου , απο τον κ.Γερακη πηρα τον Biopel 30KW , και οπως βλεπω ξανά οτι ο κ.Γερακης ειναι απο τους καλυτερους !

ΥΓ. μα καλα δεν καταλαβες οτι ο υδραυλικος ειναι ο Χρησταρας?????


ΥΓ 2. που θα βρουμε να μας φτιαξουν ενα καπακι για το συλο??? δεν ξερω ,δεν μου αρεσει ετσι που ειναι απο πανω ανοιχτο .
Last edit: 11 Χρόνια 6 Μήνες πριν by fotisbasm.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #37738 από Τάκης
Απαντήθηκε από Τάκης στο θέμα OPOP Biopel / BlackStar

fotisbasm έγραψε: ....

ΥΓ 2. που θα βρουμε να μας φτιαξουν ενα καπακι για το συλο??? δεν ξερω ,δεν μου αρεσει ετσι που ειναι απο πανω ανοιχτο .


Δώστο παραγγελία στον κ Μόσχαλη, στη μια πλευρά νάχει μεντεσέδες για να ανοιγοκλείνει και οι φίλοι που θα κατέβουν το επόμενο σ/κ στον Βόλο θα το πάρουν και θα στο φέρουν.

Για τον κόσμο του κεφαλαίου είμαστε όλοι ξένοι.
Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #37740 από scalpel
Απαντήθηκε από scalpel στο θέμα OPOP Biopel / BlackStar

fotisbasm έγραψε: Σταθη μια απο τα ιδια εγινε και στο δικο μου , απο τον κ.Γερακη πηρα τον Biopel 30KW , και οπως βλεπω ξανά οτι ο κ.Γερακης ειναι απο τους καλυτερους !

ΥΓ. μα καλα δεν καταλαβες οτι ο υδραυλικος ειναι ο Χρησταρας?????


ΥΓ 2. που θα βρουμε να μας φτιαξουν ενα καπακι για το συλο??? δεν ξερω ,δεν μου αρεσει ετσι που ειναι απο πανω ανοιχτο .



Για να είμαι ειλικρινής δεν είχα την παραμικρή ιδέα για την ταυτότητα του υδραυλικού.
Ο άνθρωπος ήρθε πρωί πρωί, ευγενέστατος, με το χαμόγελο και στρώθηκε στη δουλειά με το βοηθό του.
Στη διάρκεια της ημέρας μιλήσαμε λίγο, μου εξήγησε κάποια πράγματα και, τελείως τυχαία, την ώρα που έφευγαν το βράδι ανοίξαμε κουβέντα για το energ.gr. Η πλάκα είναι ότι είχε γράψει και σχόλια στο νήμα μου, και ο ίδιος όμως, φαντάζομαι, δεν το είχε αντιληφθεί.

Το σιλό όντως θα ήταν πιο ευχάριστο με κάποιο κάλυμα. Από την άλλη όμως δεν είμαι βέβαιος ότι θα ήθελα κάθε φορά που ελέγχω τη στάθμη των πέλετ ή που το γεμίζω να πρέπει και να ξεσκεπάζω στο σχετικά περιορισμένο χώρο μου.

Όσον αφορά τον κ. Γεράκη το είπα και εγώ. Σε όλη τη διάρκεια της παραγγελίας, παράδοσης, τοποθέτησης και έναρξης λειτουργίας λειτούργησε υποδειγματικά.
Ελπίζω να μην χρειαστεί να δοκιμαστεί πολύ και σε θέματα υποστήριξης. Πιστεύω όμως ότι και εκεί θα είναι εξίσου καλός.

Η αλήθεια είναι ότι και εγώ 'ψηνόμουν' για τον Biopel, ήταν όμως αμφίβολο κατά πόσο θα επαρκούσε για το σπίτι μου, το δε επόμενο μοντέλο παραήταν κτήνος. :ohmy:

Μακάρι όλα να πάνε καλά, χωρίς προβλήματα και μακάρι να είναι ελαφρύς ο χειμώνας γιατί πολύς κόσμος εκεί έξω είναι εγκλωβισμένος ανάμεσα στην εγκληματική τιμή του πετρελαίου και την αδυναμία του να περάσει σε άλλη μορφή θέρμανσης :(
Last edit: 11 Χρόνια 6 Μήνες πριν by scalpel.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #37741 από scalpel
Απαντήθηκε από scalpel στο θέμα OPOP Biopel / BlackStar

Sp4wN έγραψε: Σ ευχαριστούμε πολύ τότε Στάθη που μπήκες στον κόπο και μας παρουσίασες όλη τη δουλειά σου ... είμαι σίγουρος θα βοηθήσει πολύ κόσμο στην επιλογή του :)
Φιλικά Νικος


Νάσαι καλά Νίκο!

Χαρά μου να μοιραστώ την εμπειρία μου.

Υπόσχομαι να επανέλθω με το 'οδοιπορικό' της απόφασης και αργότερα στο τέλος της σεζόν με κάποια στατιστικά στοιχεία. :)
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Sp4wN

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #38462 από Johnpropoman
Απαντήθηκε από Johnpropoman στο θέμα OPOP Biopel / BlackStar
scalpel έγραψε:
Κανένα από τα δύο τελικά
Μετά από πολλές συζητήσεις και παίρνοντας υπόψη και σχόλια όπως του Sp4wN και άλλων μέσα από το forum κατέληξα στον ...
OPOP Black Star 40-50


Καλόκαυτος!!!!!
Τον έχω και εγώ από πέρσι άριστο μηχάνημα.- :) :) :)
Απο την Ηλιόλουστη Λάρισα "Καλημέρα"


Scotte Black Star XL - Komplet pillebr�nder s�t 40 Kw

At Scotten kan tilbydes som en af de billigste og mest driftsikre pillebr�ndere, skyldes helt og holdent den succes, den har.
Garanti for et ensartet og gennemtestet produkt.

Styringen er modulerende i 100 trin, D.v.s., at den hele tiden fors�ger at k�re med den effekt, der forbruges.
Derved undg�r man de mange start og stop, som giver et un�dvendigt h�jt pilleforbrug
El-t�ndingen og den modulerende drift g�r, at tr�pillefyret kan k�re optimalt hele �ret.

Testet ved DTI , i henhold til EN303-5.
Virkningsgrad 91-93% Klasse A-A



Indeholder:
1 stk. Scotte Black Star XL, 40 Kw
1 stk. Scotte tr�pillebr�nder 40 kw
1 stk. grafisk, 100 trins styring med mulighed for interface
1 stk. 2 meter snegl
1 stk. Tr�pille magasin
1 stk. Overkogssikring
1 stk. Plastslange

Passer til et hus p� 500-750 m� - med et �rligt olieforbrug op til 10000 liter





Scotte maual 6.25

VVS nr. Type Vejl. pris Pris inkl. moms

40BS320 Scotte Black Star XL - pillebr�nder s�t 40 Kw med 320 l magasin Ikke oplyst 39.500,00


40BS500 Scotte Black Star XL - pillebr�nder s�t 40 Kw med 500 l magasin Ikke oplyst 40.500,00


10.0DKK=1.34044EURO _ 10.0Danish Krone=1.34044EURO
( as of 5th Νοέμβριος 2012)
Για να Scotten μπορούν να προσφερθούν ως ένα από τα φθηνότερα και πιο αξιόπιστα pillebrndere, οφείλεται εξ ολοκλήρου την επιτυχία που έχει.
Εγγύηση μια συνεπή και δοκιμασμένο προϊόν.

Σύστημα ελέγχου διαμορφώνεται σε 100 βήματα, δηλαδή, ότι πάντα οι ερευνητές προσπαθούν να πίστωση, η καταναλισκόμενη ενέργεια.
Αυτό undgr οι πολλές εκκινήσεις και στάσεις, δίνοντας μια undvendigt κατανάλωση χάπι HJT
El-tndingen και η διαμόρφωση ζ λειτουργία trpillefyret ότι μπορεί να πιστώσει βέλτιστο εντάξει.

Δοκιμασμένο από το Υπουργείο Εμπορίου και Βιομηχανίας, σύμφωνα με EN303-5.
Απόδοση 91-93% Κατηγορία Α-Α

Περιέχει:
1 τεμ. Scotte Black Star XL, 40 Kw
1 τεμ. Scotte trpillebrnder 40 kW
1 τεμ. γραφικό, έλεγχος ταχύτητας 100 με τη δυνατότητα της διεπαφής
1 τεμ. 2 τρυπάνι μέτρα
1 τεμ. Trpille περιοδικό
1 τεμ. Overboiling
1 τεμ. Πλαστικό σωλήνα

Κατάλληλο για το σπίτι σ. 500-750 μ. - με κατανάλωση πετρελαίου rligt έως 10000 λίτρα

Scotte maual 6,25

Υδραυλικά Τύπος Όχι Λιανικής. Τιμή με ΦΠΑ Τιμή. ΦΠΑ
40BS320 Scotte Black Star XL - pillebrnder st 40 kW με το περιοδικό L 320 Απόρρητες 39,500.00
40BS500 Scotte Black Star XL - pillebrnder st 40 kW με 500 l περιοδικό Απόρρητες 40,500.00





LÅG TIL MAGASIN 250L RØD
ΚΑΠΑΚΙ ΓΙΑ ΤΟ ΠΕΡΙΟΔΙΚΟ RED 250L
Pris ved 1 STK..: 696,25 DKK

10.0DKK=1.34044EURO _ 10.0Danish Krone=1.34044EURO
( as of 5th Νοέμβριος 2012)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.090 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ