Vesta 40kW vs Primus Mavil 34,000kcal

Περισσότερα
11 Χρόνια 8 Μήνες πριν #21554 από kosmidis80
Απαντήθηκε από kosmidis80 στο θέμα Vesta 40kW vs Primus Mavil 34,000kcal

stergiosbik έγραψε: O συλλογισμος σου ειναι σωστος φιλε kosmidis αλλα το εργοστασιο πουλαει λιανικη?
Γιατι οι πιο πολλοι κατασκευαστες συνηθως δεν πουλανε για λογους καλης συνεργασιας με τους εμπορους.


Ναι, πουλαει κανονικα!
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": stergiosbik

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 8 Μήνες πριν #21556 από ΠΑΠΑΣ
Απαντήθηκε από ΠΑΠΑΣ στο θέμα Vesta 40kW vs Primus Mavil 34,000kcal

kosmidis80 έγραψε: Εγω να κανω μια χαζη ερωτηση στο σημειο αυτο?


Τηλεφωνο κανατε στον κατασκευαστη? Ακομα καλυτερα πηγατε στο εργοστασιο στην Σινδο?

Δηλαδη ειναι σαν να πηγαινεται Θεσσαλονικη - Αθηνα μεσω Αλεξανδρουπολης, το εχετε καταλαβει?

Μιλαμε για Ελληνικο προιον - κατασκευη και εσεις αντι να πατε στο εργοστασιο που το φτιαχνει κοιτατε τριγυρω τους εμπορους! Φυσικο ειναι να σου βαλει ο εμπορος 30-40% καπελο, πρωτη φορα το βλεπετε?

Μα σας βλεπω τοσες μερες και ειλικρινα απορω με το πως το χειριζεστε!

Φιλικα τα λεω τα παραπανω, συγνωμη αν παρεξηγηθει καποιος, να σας βοηθησω θελω!


Εχεις δικιο!Την ανοιξη που ρωτησα μου ειχαν πει για 2100 χωρις φ.π.α.Δηλαδη καπου στα 2500 με φ.π.α.
το θεμα ειναι οτι εγω ειμαι Τρικαλα καποιος αλλος Αλε/πολη τι γινεται με την εγκατασταση?Θα την κανει δικος μας υδραυλικος?Δεν θα υπαρχει θεμα με την εγγυηση?
Φυσικα ολα αυτα μπορουν να ξεκαθαρισουν με ενα τηλεφωνημα ,απλα δεν ξερω κι εγω ακομα τι θελω να παρω.Μαλλον οε τους παρω αυτες τις μερες.

Λογικο ειναι οι εμποροι να πουλανε ποιο ακριβα απο το εργοστασιο παραγωγης,αλλα μεχρι ενα σημειο.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 8 Μήνες πριν #21557 από kosmidis80
Απαντήθηκε από kosmidis80 στο θέμα Vesta 40kW vs Primus Mavil 34,000kcal

spyroskosmas έγραψε: .................
Από το εργοστάσιο πάντως ισχύει νέος τιμοκατάλογος από 1 Σεπ.



σε παρακαλω, ξανασκεψου αυτο που γραφεις τωρα και κανε ενα εντιτ! Βασικη αρχη του φορουμ ειναι να μην επιτρεπεται σε εμπορους να ψαρευουν πελατες.

Αν θελεις λοιπον να κανεις την οποια προσφορά για τα μελη να ενημερωσεις τον Jnet και την ομαδα αξιολογησης προσφορών!

Ευχαριστω

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 8 Μήνες πριν #21558 από kosmidis80
Απαντήθηκε από kosmidis80 στο θέμα Vesta 40kW vs Primus Mavil 34,000kcal

ΠΑΠΑΣ έγραψε:

kosmidis80 έγραψε: Εγω να κανω μια χαζη ερωτηση στο σημειο αυτο?


Τηλεφωνο κανατε στον κατασκευαστη? Ακομα καλυτερα πηγατε στο εργοστασιο στην Σινδο?

Δηλαδη ειναι σαν να πηγαινεται Θεσσαλονικη - Αθηνα μεσω Αλεξανδρουπολης, το εχετε καταλαβει?

Μιλαμε για Ελληνικο προιον - κατασκευη και εσεις αντι να πατε στο εργοστασιο που το φτιαχνει κοιτατε τριγυρω τους εμπορους! Φυσικο ειναι να σου βαλει ο εμπορος 30-40% καπελο, πρωτη φορα το βλεπετε?

Μα σας βλεπω τοσες μερες και ειλικρινα απορω με το πως το χειριζεστε!

Φιλικα τα λεω τα παραπανω, συγνωμη αν παρεξηγηθει καποιος, να σας βοηθησω θελω!


Εχεις δικιο!Την ανοιξη που ρωτησα μου ειχαν πει για 2100 χωρις φ.π.α.Δηλαδη καπου στα 2500 με φ.π.α.
το θεμα ειναι οτι εγω ειμαι Τρικαλα καποιος αλλος Αλε/πολη τι γινεται με την εγκατασταση?Θα την κανει δικος μας υδραυλικος?Δεν θα υπαρχει θεμα με την εγγυηση?
Φυσικα ολα αυτα μπορουν να ξεκαθαρισουν με ενα τηλεφωνημα ,απλα δεν ξερω κι εγω ακομα τι θελω να παρω.Μαλλον οε τους παρω αυτες τις μερες.

Λογικο ειναι οι εμποροι να πουλανε ποιο ακριβα απο το εργοστασιο παραγωγης,αλλα μεχρι ενα σημειο.


Λοιπον για να ξεκαθαρισει λιγο το τοπιο γιατι οσο ασχολειστε μαλλον αντι να γινονται πιο ξεκαθαρα τα πραγματα, σας μπερδευουν οι εμποροι!

Η εγγυηση καλης λειτουργιας δεν εχει να κανει με το αν ο υδραυλικος που θα τον περασει ειναι κολλητος του εμπορου ή υπαλληλος του! Κατα την εγκατασταση αν ειναι εγγεγραμμενος υδραυλικος και κανει την τοποθετηση οπως πρεπει, δεν προκειται να σου πουν γιατι - θυμιζει την απατη με τα αυτοκινητα και τα σερβις στην αντιπροσωπεια για την εγγυηση η υποθεση (μεγα απατη γιατι περισσοτερα βγαζαν απο τα σερβις παρα απο τις πωλησεις αυτοκινητων).

Οπως ξαναειπα, καντε ενα τηλ το εργοστασιο, ειναι το πιο απλο και θα σου ξεκαθαρισει τα πραγματα για το αν γινεται και τι δεν γινεται!

ΕΠΙΣΗΣ σημαντικο ειναι να πατε για να δειτε κατα την κατασκευη το ΤΙ ΘΑ ΑΓΟΡΑΣΕΤΕ! Εχετε τετοια ευκαιρια και εσεις ασχολειστε να βρειτε τον ιδιο λεβητα απο εδω και απο εκει...

Φιλικα παντα,

Θοδωρης

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 8 Μήνες πριν #21559 από spyroskosmas
Απαντήθηκε από spyroskosmas στο θέμα Vesta 40kW vs Primus Mavil 34,000kcal

kosmidis80 έγραψε:

spyroskosmas έγραψε: .................
Από το εργοστάσιο πάντως ισχύει νέος τιμοκατάλογος από 1 Σεπ.



σε παρακαλω, ξανασκεψου αυτο που γραφεις τωρα και κανε ενα εντιτ! Βασικη αρχη του φορουμ ειναι να μην επιτρεπεται σε εμπορους να ψαρευουν πελατες.

Αν θελεις λοιπον να κανεις την οποια προσφορά για τα μελη να ενημερωσεις τον Jnet και την ομαδα αξιολογησης προσφορών!

Ευχαριστω


Το να δώσεις προσφορά, πρέπει να έχεις ενδιαφερόμενους κύριε. Χωρίς ενδιαφερόμενους η προσφορά αποτελεί ''αέρα στη διπλή''.
Άλλη προσφορά θα δώσεις σε δύο, άλλη σε 5, άλλη σε 100. Αν δεν ενδιαφερθεί κανείς, δε θα δώσεις και..καθόλου.
Από εκεί και πέρα, αν υπερέβησα τις αρχές ας επέμβει ο υπεύθυνος.

Η απογοήτευση λόγω κακής ποιότητας διαρκεί περισσότερο από την ικανοποίηση λόγω χαμηλής τιμής

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 8 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 8 Μήνες πριν #21560 από kosmidis80
Απαντήθηκε από kosmidis80 στο θέμα Vesta 40kW vs Primus Mavil 34,000kcal

spyroskosmas έγραψε:

kosmidis80 έγραψε:

spyroskosmas έγραψε: .................
Από το εργοστάσιο πάντως ισχύει νέος τιμοκατάλογος από 1 Σεπ.



σε παρακαλω, ξανασκεψου αυτο που γραφεις τωρα και κανε ενα εντιτ! Βασικη αρχη του φορουμ ειναι να μην επιτρεπεται σε εμπορους να ψαρευουν πελατες.

Αν θελεις λοιπον να κανεις την οποια προσφορά για τα μελη να ενημερωσεις τον Jnet και την ομαδα αξιολογησης προσφορών!

Ευχαριστω


Το να δώσεις προσφορά, πρέπει να έχεις ενδιαφερόμενους κύριε. Χωρίς ενδιαφερόμενους η προσφορά αποτελεί ''αέρα στη διπλή''.
Άλλη προσφορά θα δώσεις σε δύο, άλλη σε 5, άλλη σε 100. Αν δεν ενδιαφερθεί κανείς, δε θα δώσεις και..καθόλου.
Από εκεί και πέρα, αν υπερέβησα τις αρχές ας επέμβει ο υπεύθυνος.


Μα εσυ δεν εγραψες οτι αν επιθυμουν ομαδικη αγορα να επικοινωνησουν μαζι σου?

Δωσε λοιπον μια προσφορα για τα μελη του φορουμ αν θελεις στην επιτροπη αξιολογησης προσφορών (δεν χανεις κατι στην τελικη). Αν παρακολουθησεις το τοπικ θα καταλαβεις ποσοι σκεπτονται να τον αγορασουν. Ειναι νομιζω πιο εντιμο και ηθικο να γινει επισημα, εφοσον υπαρχει η δυνατοτητα αυτη.

Α! επισης να σου αναφερω οτι κανεις αλλος εμπορος δεν εχει την webpage του στην υπογραφη. απαγορευεται!
Last edit: 11 Χρόνια 8 Μήνες πριν by kosmidis80.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.091 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ