Vesta 40kW vs Primus Mavil 34,000kcal

Περισσότερα
11 Χρόνια 8 Μήνες πριν #21515 από ΠΑΠΑΣ
Απαντήθηκε από ΠΑΠΑΣ στο θέμα Vesta 40kW vs Primus Mavil 34,000kcal

georgebest έγραψε: Παιδια ο vesta είναι μόνο για pellet???


Ναι μονο για πελλετ ειναι.Αν θελετε περισσοτερες λεπτομερειες υπαρχει θεμα ειδικα για το Vesta εδω www.energ.gr/j15/index.php?option=com_ku...31&id=7226&Itemid=53

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

  • Sp4wN
  • Το Άβαταρ του/της Sp4wN Συντάκτης θέματος
  • Αποσυνδεμένος
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Δέν ελπίζω τίποτε.Δέ φοβάμαι τίποτε.Είμαι άφραγκος
Περισσότερα
11 Χρόνια 8 Μήνες πριν #21537 από Sp4wN
Απαντήθηκε από Sp4wN στο θέμα Vesta 40kW vs Primus Mavil 34,000kcal
Λοιπον παιδες ... Μιλησα με τον αντιπροσωπο της global pellets στον Βολο και μου ειπε τα εξης :
- Ο λεβητας κοστιζει 2700 χωρις ΦΠΑ ... που σημαινει καλο 3200 αρι !!
- Σε τυχον προσφορα ομαδικη μου ειπε θα δει τι μπορει να κανει το κεντρικο στη Θεσσαλονικη !!
- Οταν του προτεινα να ερθει στο φορουμ και να δωσει προσφορα γιατι υπαρχουν πολλοι ενδιαφερομενοι ηταν κατηγορηματικα αρνητικος γιατι λεει εκει ειναι ολοι οι απατεωνες !!
- Ο λεβητας καιει μονο πελλετ και ελαχιστα αλλα βιοκαυσιμα αλλα οχι στην στανταρ αποδοση και οχι αποτελεσματικα οποτε μονο πελλετ αυστηρα !!
- Τελευταιο αν θελουμε το λεβητα πρεπει να κοιταξουμε αλλου τιμες και αν δε βρουμε κατι φθηνοτερο να παμε στο προηγουμενο μοντελο που το χουμε βρει 2100 !!

Αυτα και λυπαμαι αν σας απογοητευσα αλλα ετσι ειναι η αγορα !! Απο τη μια κλαιγονται και απο την αλλη δεν ειναι διατεθημενοι να κανουν καμια παραχωρηση !!

Χαμενοι βρισκω πως ειμαστε και απο τις 2 πλευρες , αλλα αντε να πεισεις τωρα τον ελεφαντα οτι δεν εχει φτερα !!

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 8 Μήνες πριν #21541 από ΠΑΠΑΣ
Απαντήθηκε από ΠΑΠΑΣ στο θέμα Vesta 40kW vs Primus Mavil 34,000kcal

Sp4wN έγραψε: Λοιπον παιδες ... Μιλησα με τον αντιπροσωπο της global pellets στον Βολο και μου ειπε τα εξης :
- Ο λεβητας κοστιζει 2700 χωρις ΦΠΑ ... που σημαινει καλο 3200 αρι !!
- Σε τυχον προσφορα ομαδικη μου ειπε θα δει τι μπορει να κανει το κεντρικο στη Θεσσαλονικη !!
- Οταν του προτεινα να ερθει στο φορουμ και να δωσει προσφορα γιατι υπαρχουν πολλοι ενδιαφερομενοι ηταν κατηγορηματικα αρνητικος γιατι λεει εκει ειναι ολοι οι απατεωνες !!
- Ο λεβητας καιει μονο πελλετ και ελαχιστα αλλα βιοκαυσιμα αλλα οχι στην στανταρ αποδοση και οχι αποτελεσματικα οποτε μονο πελλετ αυστηρα !!
- Τελευταιο αν θελουμε το λεβητα πρεπει να κοιταξουμε αλλου τιμες και αν δε βρουμε κατι φθηνοτερο να παμε στο προηγουμενο μοντελο που το χουμε βρει 2100 !!

Αυτα και λυπαμαι αν σας απογοητευσα αλλα ετσι ειναι η αγορα !! Απο τη μια κλαιγονται και απο την αλλη δεν ειναι διατεθημενοι να κανουν καμια παραχωρηση !!

Χαμενοι βρισκω πως ειμαστε και απο τις 2 πλευρες , αλλα αντε να πεισεις τωρα τον ελεφαντα οτι δεν εχει φτερα !!


Τοσο μαγκας δηλαδη ειναι ο αντιπροσωπος στο Βολο?
Μολις σου ειπε 3200 επρεπε να του "τα χωσεις" με τροπο και να την κανεις.Κακως τον πηρες στα σοβαρα.
Αν αρχισιες τα τηλεφωνα σε διαφορα σαιτ που εχουν το Vesta σιγουρα θα τον βρεις κατω απο 2800 με το Φ.Π.Α.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 8 Μήνες πριν #21548 από kosmidis80
Απαντήθηκε από kosmidis80 στο θέμα Vesta 40kW vs Primus Mavil 34,000kcal
Εγω να κανω μια χαζη ερωτηση στο σημειο αυτο?


Τηλεφωνο κανατε στον κατασκευαστη? Ακομα καλυτερα πηγατε στο εργοστασιο στην Σινδο?

Δηλαδη ειναι σαν να πηγαινεται Θεσσαλονικη - Αθηνα μεσω Αλεξανδρουπολης, το εχετε καταλαβει?

Μιλαμε για Ελληνικο προιον - κατασκευη και εσεις αντι να πατε στο εργοστασιο που το φτιαχνει κοιτατε τριγυρω τους εμπορους! Φυσικο ειναι να σου βαλει ο εμπορος 30-40% καπελο, πρωτη φορα το βλεπετε?

Μα σας βλεπω τοσες μερες και ειλικρινα απορω με το πως το χειριζεστε!

Φιλικα τα λεω τα παραπανω, συγνωμη αν παρεξηγηθει καποιος, να σας βοηθησω θελω!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 8 Μήνες πριν #21551 από stergiosbik
Απαντήθηκε από stergiosbik στο θέμα Vesta 40kW vs Primus Mavil 34,000kcal
O συλλογισμος σου ειναι σωστος φιλε kosmidis αλλα το εργοστασιο πουλαει λιανικη?
Γιατι οι πιο πολλοι κατασκευαστες συνηθως δεν πουλανε για λογους καλης συνεργασιας με τους εμπορους.

Δεν είναι ότι δεν είμαστε επαναστάτες. Απλά είμαστε άτυχοι που δεν είναι όπλο ο καναπές!!!


Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 8 Μήνες πριν #21552 από spyroskosmas
Απαντήθηκε από spyroskosmas στο θέμα Vesta 40kW vs Primus Mavil 34,000kcal
Εφόσον επιθυμείται ομαδική προσφορά, επικοινωνήστε μαζί μου. Τα στοιχεία μου είναι μπορείτε να τα δείτε.
Από το εργοστάσιο πάντως ισχύει νέος τιμοκατάλογος από 1 Σεπ.

Η απογοήτευση λόγω κακής ποιότητας διαρκεί περισσότερο από την ικανοποίηση λόγω χαμηλής τιμής

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.097 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ