Vesta 40kW vs Primus Mavil 34,000kcal

  • Sp4wN
  • Το Άβαταρ του/της Sp4wN Συντάκτης θέματος
  • Αποσυνδεμένος
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Δέν ελπίζω τίποτε.Δέ φοβάμαι τίποτε.Είμαι άφραγκος
Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #27513 από Sp4wN
Απαντήθηκε από Sp4wN στο θέμα Vesta 40kW vs Primus Mavil 34,000kcal

ameco έγραψε: spyroseva αν βρηκες τον agro uni 35 που ειναι 40kw στα 2000€ περιπου τοτε οκ εχεις δικιο.Ο primus 40kw στα 2600€.
Φιλε erimiti πιστοποιιση CE εχουν οι εταιριες που θα σου πω για πιστοποιηση αποδοσης αν ενοεις θα το τσεκαρω αυριο και θα σου πω αν και ειμαι σχεδον σιγουρος οτι 2 κατασκευαστες εχουν!


Ameco εχουμε βρει τον agro uni 35 στα 2.500 και τον 25 στα 2100 . Εσυ ξερεις κατι να πλησιαζει αυτες τις τιμες στην Ελλαδα ?? Γιατι εγω οσους εχω παρει μου εχουν πει απο 4 και πανω για τον 35αρη .

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Last edit: 11 Χρόνια 7 Μήνες πριν by Sp4wN.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #27708 από ameco
Απαντήθηκε από ameco στο θέμα Vesta 40kW vs Primus Mavil 34,000kcal
Γεια σας και απο εμενα.
Αν εννοεις για τον defro σιγουρα οχι φιλε Sp4xN.Ειχα ψαχτει πριν καιρο για εισαγωγη λεβητων defro αλλα τους απερριψα για το λογο οτι μου εβγαινε να πουλαω ακριβα με πολυ μικρο ποσοστο κερδος.
π.χ defro agro uni 35 στα 3.600€ με το φ.π.α.
Αν εννοεις ομως διαφορετικους λεβητες με ιδια ισχυς και να καινε το ιδιο καυσιμο τοτε πλησιαζουν ο defro 35 (40kw) με τον primus 40kw,και οι 2 λεβητες εχουν τα υπερ και τα κατα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

  • Sp4wN
  • Το Άβαταρ του/της Sp4wN Συντάκτης θέματος
  • Αποσυνδεμένος
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Δέν ελπίζω τίποτε.Δέ φοβάμαι τίποτε.Είμαι άφραγκος
Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #27797 από Sp4wN
Απαντήθηκε από Sp4wN στο θέμα Vesta 40kW vs Primus Mavil 34,000kcal

ameco έγραψε: Γεια σας και απο εμενα.
Αν εννοεις για τον defro σιγουρα οχι φιλε Sp4xN.Ειχα ψαχτει πριν καιρο για εισαγωγη λεβητων defro αλλα τους απερριψα για το λογο οτι μου εβγαινε να πουλαω ακριβα με πολυ μικρο ποσοστο κερδος.
π.χ defro agro uni 35 στα 3.600€ με το φ.π.α.
Αν εννοεις ομως διαφορετικους λεβητες με ιδια ισχυς και να καινε το ιδιο καυσιμο τοτε πλησιαζουν ο defro 35 (40kw) με τον primus 40kw,και οι 2 λεβητες εχουν τα υπερ και τα κατα.


Ameco φιλε μου σου ζητω συγνωμη αλλα διαφωνω.Το μονο κοινο σημειο που εχουν ο defro με τον Mavil ειναι τα KW . Ως προς ολα τα αλλα ειναι η μερα με τη νυχτα . Επισης αν μπορεις να μου βρεις εναν λεβητα γενικης βιομαζας με αντιστοιχα καλη αποδοση και αξιοπιστια του Defrο στην ιδια τιμη θα τον παρω αυριο μολις μου τον δειξεις !!
Στο λεω γιατι ωραιος καλος ο mavil αλλα , αλλο lada niva και αλλo cherokee !!

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #28259 από erimitis
Απαντήθηκε από erimitis στο θέμα Vesta 40kW vs Primus Mavil 34,000kcal
Νικο εχουμε κανα νεοτερο.Τελικα κανατε παραγγελια απο εξωτερικο φιλε?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

  • Sp4wN
  • Το Άβαταρ του/της Sp4wN Συντάκτης θέματος
  • Αποσυνδεμένος
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Δέν ελπίζω τίποτε.Δέ φοβάμαι τίποτε.Είμαι άφραγκος
Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #28260 από Sp4wN
Απαντήθηκε από Sp4wN στο θέμα Vesta 40kW vs Primus Mavil 34,000kcal

erimitis έγραψε: Νικο εχουμε κανα νεοτερο.Τελικα κανατε παραγγελια απο εξωτερικο φιλε?


Φιλε ειδα τι εγινε με το υγραεριο και εχω παγωσει ολοκληρος . Σκεφτομαι πως ισως του χρονου κανουν τιποτα τετοιο και στο πελλετ και μας τα κοψουν απο τη ριζα !! Ασε Δημητρη εχω βαλει το κεφαλι μου σε μια γουρνα και προσπαθω να κανω τον αορατο τον τελευταιο καιρο . Δεν ξερω τι να κανω !! Για πολωνια το φοβαμαι να τους στειλω 3 χιλιαρικα και να ελπιζω οτι θα ρθει ο λεβητας . Τους ειπα για αντικαταβολη και βλεπουμε , χλωμο το κοβω ομως !!

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #28263 από erimitis
Απαντήθηκε από erimitis στο θέμα Vesta 40kW vs Primus Mavil 34,000kcal
Ρε νικο εγω με τα νεα μετρα περιμενω να ειμαι κατω απο 300 εως και 500 ευρω το μηνα στην οικογενεια ρε φιλε.Μην αγχωνεσαι και παθεις και κατι.
Με το υγραεριο ρε φιλε τι θα γινει απο 0,89 θα παει στο 1,05 ε και παλι συμφερει.
Αυτη την στιγμη ενα κιτ φουλ κοστιζει 400 ευρω και το τοποθετουν 750-800 μαυρα οποτε οπως καταλαβες βγαζουν αλλο ενα κιτ.

Οπως λες και συ αλλα διαφορετικα Ελπιζω Δε φοβαμαι τιποτα Ειμαι αφραγκος.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.090 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ