Vesta 40kW vs Primus Mavil 34,000kcal

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #25634 από kosmidis80
Απαντήθηκε από kosmidis80 στο θέμα Vesta 40kW vs Primus Mavil 34,000kcal
Ναι βρε, μην μας λες απο που! Απλα την τιμή.

Για να δουν και οι υπολοιποι οτι αν το ψαξει κανεις προσωπικα και επισκεφτει εμπορους, βρισκει και καλύτερες τιμές απ οτι εχουν αναφερθει!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

  • Sp4wN
  • Το Άβαταρ του/της Sp4wN Συντάκτης θέματος
  • Αποσυνδεμένος
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Δέν ελπίζω τίποτε.Δέ φοβάμαι τίποτε.Είμαι άφραγκος
Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #25638 από Sp4wN
Απαντήθηκε από Sp4wN στο θέμα Vesta 40kW vs Primus Mavil 34,000kcal

kosmidis80 έγραψε: Ναι βρε, μην μας λες απο που! Απλα την τιμή.

Για να δουν και οι υπολοιποι οτι αν το ψαξει κανεις προσωπικα και επισκεφτει εμπορους, βρισκει και καλύτερες τιμές απ οτι εχουν αναφερθει!


2.400 θα τον παρω και 50 ευρω τα μεταφορικα για Βολο . Και φαντασου η πρωτη τιμη που ακουσα ηταν 3.200 απο εμπορο στο Βολο . Δηλαδη οταν το σκεφτομαι οτι θα μπορουσε ξερω γω ενας τυπος που δεν εχει καμια σχεση με ολα αυτα ... και παει χωρις να το ψαξει να πληρωσει για τον ιδιο λεβητα-καυστηρα ... 800 ευρω παραπανω ... τρελαινομαι γαμωτο !! Σκεφτειτε πως θα μπορουσε καλλιστα να ναι ο πατερας σας αυτος ο ανθρωπος , ποσο σας εκνευριζει το σκηνικο τωρα ??

Παρεπιπτοντως εχω πιασει σχεδον ολους τους ενδιαφερομενους Κοσμιδη και τους εχω ρωτησει αν γουσταρουν μαζικη παραγγελια ... Εκει πιστευω θα πετυχαιναμε ακομη καλυτερες τιμες !!

Λοιπον παιδες ... Μιλησα με τον αντιπροσωπο της global pellets στον Βολο και μου ειπε τα εξης :
- Ο λεβητας κοστιζει 2700 χωρις ΦΠΑ ... που σημαινει καλο 3200 αρι !!
- Σε τυχον προσφορα ομαδικη μου ειπε θα δει τι μπορει να κανει το κεντρικο στη Θεσσαλονικη !!
- Οταν του προτεινα να ερθει στο φορουμ και να δωσει προσφορα γιατι υπαρχουν πολλοι ενδιαφερομενοι ηταν κατηγορηματικα αρνητικος γιατι λεει εκει ειναι ολοι οι απατεωνες !!
- Ο λεβητας καιει μονο πελλετ και ελαχιστα αλλα βιοκαυσιμα αλλα οχι στην στανταρ αποδοση και οχι αποτελεσματικα οποτε μονο πελλετ αυστηρα !!
- Τελευταιο αν θελουμε το λεβητα πρεπει να κοιταξουμε αλλου τιμες και αν δε βρουμε κατι φθηνοτερο να παμε στο προηγουμενο μοντελο που το χουμε βρει 2100 !!

Αυτα και λυπαμαι αν σας απογοητευσα αλλα ετσι ειναι η αγορα !! Απο τη μια κλαιγονται και απο την αλλη δεν ειναι διατεθημενοι να κανουν καμια παραχωρηση !!

Χαμενοι βρισκω πως ειμαστε και απο τις 2 πλευρες , αλλα αντε να πεισεις τωρα τον ελεφαντα οτι δεν εχει φτερα !!


Αυτο ειχα γραψει στο ιδιο θεμα 3μιση εβδομαδες πριν !!

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Last edit: 11 Χρόνια 7 Μήνες πριν by Sp4wN.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #25654 από valsam
Απαντήθηκε από valsam στο θέμα Vesta 40kW vs Primus Mavil 34,000kcal
Δεν υπάρχει ebay APP ID ορισμένο στις ρυθμίσεις του Kunena

Sp4wN έγραψε: Unfortunately we realy cant manage any shippment out of our country.
If you want goods from us you must order transport in your country or pick it
up personaly, few customers already did it.
I dont know what is normal price for boiler in your country but 4100? is realy
overpriced. ( mail Τσεχου Εμπορου ως απαντηση στο δικό μου για τον Blackstar 30 )

Εχουμε φτασει σε σημειο παιδες , να μας συμπονουν οι ανατολικοευρωπαιοι . Το αντιλαμβάνεται κανείς αυτό ? Ρωταω γιατι εμενα δεν το χωρα ο νους μου ...

Ετσι περιπου μου απαντησε και'μενα ενας εμπορος απο Πολωνια οταν περυσι ενδιαφερομουν να κανω μετατροπη τον λεβητα πετρελαιου σε πελλετ,εδω τον pellas x40 μου τον εδιναν 2200 και απο πολωνια 1140+60(τιμη για τρια κοματια,για 1 ηταν 1240) μεταφορικα,ενα χιλιαρικο διαφορα παρακαλω,εστειλα email στην pellas μηπως και μπορεσω να παρω ακομη καλυτερη τιμη αλλα με παραπεμψε στον εδω αντιπροσωπο ο οποιος απαντησε κατευθειαν στο email,του ειπα φιλε εισαι πανακριβος γιατι μπορω να το παρω απ'εξω ενα χιλιαρικο πιο φθηνα και μου ειπε παρτο ,ξαναστειλα email στην pellas κανοντας αναφορα στην εξωφρενικη του τιμη και μου ειπαν οτι θα επικοινονησουν με τον εδω αντιπροσωπο,απ'οτι ειδα ομως αυτακι του δεν ιδρωσε,οι τιμη του ιδια στο Ελλαδισταν και φετος!
Kαι μετα μου λενε στηριξε τον Ελληνα κ.τ.λ,τον Ξυλολεβητα που πηρα επειδι τσατιστικα με τον Βουλγαρο(Εληνας που εχει μαγαζι στην Βουλγαρια)ειπα να μην τον παρω τελικα απο βουλγαρια αλλα απο'δω και πραγματικα εψαξα τους παντες και τα παντα (ο Kosmidis ξερει),την καλυτερη τιμη απο εδω που μου εδωσαν ηταν 1100 (995 με τα μεταφορικα τον αγορασα εγω απο Βουλγαρια)αλλα ................ και χωρις μεταφορικα,105 + κανα 30ρη πετρελαιο στο φορτηγακι του φιλου μου για να τα κουβαλησω ευρω θα μου πειτε δεν ειναι μεγαλη η διαφορα,και ομως ειναι γιατι ο Ελληναρας και περισσοτερα ζηταει και δεν θα πληρωσει για 900 ευρω ουτε φπα ουτε φορους στο κρατος ,ιδια τιμη αγοραζουν απο το εργοστασιο και Ελληνες και Βουλγαροι μου το ειπε ο εμπορας(719 αγορα γιατι μου εδειξε το τιμολογιο ο Βουλγαρος αφου του ζητουσα να κοψει κατι και για να μου αποδειξει οτι του ανεβασαν την τιμη απο το εργοστασιο) ο Βουλγαρος δουλευει με 18% στον λεβητα + ενα ακομη 5% απο τον συνολικο του τζιρο(μου τα εδειξε) το 5% μου το'κοψε αλλα το φπα πληρωνετε κανονικα!
Το κερδος του ο Ελληναρας δεν το χαλαει με τιποτα,για να σου κανει τιμη το μονο που θα κανει ειναι να σου πει π.χ θα το κοψουμε μαυρο ,π.χ. τον pellas λεω για παραδειγμα να μου ελεγε δεν θα κοψουμε φπα και θα τον παρεις 23% φθηνοτερα,δηλ. 2200-23%=1700,1700 ευρω μαυρα?????,οπα ρε φιλε αυτος:


πως πουλαει 1488 (και δεν ειναι ο φθηνοτερος!)με τα μεταφορικα με τους φορους και τα φπα του και ειναι και απο Γερμανια?
Last edit: 11 Χρόνια 7 Μήνες πριν by kosmidis80.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #25656 από erimitis
Απαντήθηκε από erimitis στο θέμα Vesta 40kW vs Primus Mavil 34,000kcal
Νικο πολυ καλη η τιμη που πετυχες φιλε.Ωραια αντε να γλυτωσεις απο ολα αυτα.

Παιδια παραδειγματα
αρκει να σας πω οτι ειδα τιμολογιο χονδρικης υγραεριο ολα μεσα 380 ευρω και οι τυπαδες ζητανε 800 μαυρα αρα στην τοποθετηση βγαζουν 400 κερδος παμε καλα.
φιμε τζαμια της 3Μ εδω μου ζηταγαν 220 ευρω πηγα ανδριανουπολη τουρκια και τα εβαλα κρατηθειτε να μην πεσετε με 60 ευρω
και θα στηριξω την ελληνικη αγορα τον ελληνα φοροφυγα που μεχρι και σημερα δεν πληρωνει φορους ε οχι.

Προχθες μιλαγαμε με τον Αστερη στον κηπο και πεταξε μια ωραια ιδεα για τον πελλετολεβητα Burnit βουλγαρικο.εχω βαλει τα τσακαλια-φιλαρακια που ειναι κοντα στα συνορα να κανουν ερευνα αγορας.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Sp4wN

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #25661 από stergiosbik
Απαντήθηκε από stergiosbik στο θέμα Vesta 40kW vs Primus Mavil 34,000kcal
Δεν υπάρχει ebay APP ID ορισμένο στις ρυθμίσεις του Kunena

valsam έγραψε:

Sp4wN έγραψε: Unfortunately we realy cant manage any shippment out of our country.
If you want goods from us you must order transport in your country or pick it
up personaly, few customers already did it.
I dont know what is normal price for boiler in your country but 4100? is realy
overpriced. ( mail Τσεχου Εμπορου ως απαντηση στο δικό μου για τον Blackstar 30 )

Εχουμε φτασει σε σημειο παιδες , να μας συμπονουν οι ανατολικοευρωπαιοι . Το αντιλαμβάνεται κανείς αυτό ? Ρωταω γιατι εμενα δεν το χωρα ο νους μου ...

Ετσι περιπου μου απαντησε και'μενα ενας εμπορος απο Πολωνια οταν περυσι ενδιαφερομουν να κανω μετατροπη τον λεβητα πετρελαιου σε πελλετ,εδω τον pellas x40 μου τον εδιναν 2200 και απο πολωνια 1140+60(τιμη για τρια κοματια,για 1 ηταν 1240) μεταφορικα,ενα χιλιαρικο διαφορα παρακαλω,εστειλα email στην pellas μηπως και μπορεσω να παρω ακομη καλυτερη τιμη αλλα με παραπεμψε στον εδω αντιπροσωπο ο οποιος απαντησε κατευθειαν στο email,του ειπα φιλε εισαι πανακριβος γιατι μπορω να το παρω απ'εξω ενα χιλιαρικο πιο φθηνα και μου ειπε παρτο ,ξαναστειλα email στην pellas κανοντας αναφορα στην εξωφρενικη του τιμη και μου ειπαν οτι θα επικοινονησουν με τον εδω αντιπροσωπο,απ'οτι ειδα ομως αυτακι του δεν ιδρωσε,οι τιμη του ιδια στο Ελλαδισταν και φετος!
Kαι μετα μου λενε στηριξε τον Ελληνα κ.τ.λ,τον Ξυλολεβητα που πηρα επειδι τσατιστικα με τον Βουλγαρο(Εληνας που εχει μαγαζι στην Βουλγαρια)ειπα να μην τον παρω τελικα απο βουλγαρια αλλα απο'δω και πραγματικα εψαξα τους παντες και τα παντα (ο Kosmidis ξερει),την καλυτερη τιμη απο εδω που μου εδωσαν ηταν 1100 (995 με τα μεταφορικα τον αγορασα εγω απο Βουλγαρια)αλλα ........... και χωρις μεταφορικα,105 + κανα 30ρη πετρελαιο στο φορτηγακι του φιλου μου για να τα κουβαλησω ευρω θα μου πειτε δεν ειναι μεγαλη η διαφορα,και ομως ειναι γιατι ο Ελληναρας και περισσοτερα ζηταει και δεν θα πληρωσει για 900 ευρω ουτε φπα ουτε φορους στο κρατος ,ιδια τιμη αγοραζουν απο το εργοστασιο και Ελληνες και Βουλγαροι μου το ειπε ο εμπορας(719 αγορα γιατι μου εδειξε το τιμολογιο ο Βουλγαρος αφου του ζητουσα να κοψει κατι και για να μου αποδειξει οτι του ανεβασαν την τιμη απο το εργοστασιο) ο Βουλγαρος δουλευει με 18% στον λεβητα + ενα ακομη 5% απο τον συνολικο του τζιρο(μου τα εδειξε) το 5% μου το'κοψε αλλα το φπα πληρωνετε κανονικα!
Το κερδος του ο Ελληναρας δεν το χαλαει με τιποτα,για να σου κανει τιμη το μονο που θα κανει ειναι να σου πει π.χ θα το κοψουμε μαυρο ,π.χ. τον pellas λεω για παραδειγμα να μου ελεγε δεν θα κοψουμε φπα και θα τον παρεις 23% φθηνοτερα,δηλ. 2200-23%=1700,1700 ευρω μαυρα?????,οπα ρε φιλε αυτος:


πως πουλαει 1488 (και δεν ειναι ο φθηνοτερος!)με τα μεταφορικα με τους φορους και τα φπα του και ειναι και απο Γερμανια?


Aν το προσεξες η τιμη ειναι σε λιρες Αγγλιας.
Οποτε βαλε την ισοτιμια κ θα δεις οτι δεν υπαρχει μεγαλη διαφορα.

Δεν είναι ότι δεν είμαστε επαναστάτες. Απλά είμαστε άτυχοι που δεν είναι όπλο ο καναπές!!!


Last edit: 11 Χρόνια 7 Μήνες πριν by kosmidis80.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #25663 από kosmidis80
Απαντήθηκε από kosmidis80 στο θέμα Vesta 40kW vs Primus Mavil 34,000kcal
Προσεξε ομως γιατι η τιμη που βλέπεις στο ebay είναι σε λίρες Αγγλίας!!!

Στα παραπάνω που έγραψες διεγραψα μια πρόταση για ευνόητους λόγους!
Last edit: 11 Χρόνια 7 Μήνες πριν by kosmidis80.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.100 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ