Πόσο χρεώνει ενας υδραυλικός για την εγκατάσταση;

Περισσότερα
11 Χρόνια 9 Μήνες πριν #18990 από valsam

mastoras έγραψε: Καλημέρα και καλή ζεστή :lol: εβδομάδα σε όλους.

Valsam να ρωτήσω κάτι.

Λες ότι 950€ ο λέβητα στην Βουλγαρία, 1300€ στην Ελλάδα, και φυσικά με παράδοση στην πόρτα σου.

Μιλάμε λοιπόν για μια σεβαστή διαφορά των350€.

Ωραία λοιπόν, ενδιαφέρομαι και εγώ.

Μπορείς όμως να μου πεις πόσο θα μου στοιχίσει η "βόλτα" στην Βουλγαρία για να πάρω και εγώ αυτόν το λέβητα ?


Δεν νομιζω ρε Μαστορα να υπαρχει παρεξηγηση μεταξυ μας,ο.κ?
Η βολτα φιλε ειναι 250 χλμ πανε-ελα δηλ.20 λιτρα βενζινη δηλ.35 ευρω αλλα μιας και θα γεμισεις με 1,30 βενζιμη απο'κει σου κοστιζει σχεδον τιποτα, 5-10 ευρω!
Αν πραγματικα θες πανε δες'τον οπως εκανα εγω σημερα στον ΔΙΑΣ(1440 ευρω και τελικα μου το'κανε 1300) που μου ειπε ο kosmidis και πες μου να τον παζαρεψω τον Παυλο(δεν παζαρευετε με τιποτα ο ατιμος) να παρουμε 3-4 ολοι μαζι,η τιμη του με τα μεταφορικα απο Βουλγαρια ειναι 1010 ευρω μου το εριξε στα 950 (2700 του εσκασε ο αδελφος μου μπραφ!)και πιστευω αν του πουμε για τρια κοματια θα τον παρουμε στα 900(με τον φπα μεσα)!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 9 Μήνες πριν #18991 από mastoras

valsam έγραψε: Αν θες τεχνικο για κλιματιστικο εχω μαστορα 20 ετων που δουλευει σε μεγαλη ιδιοτικη κλινικη συντηριτης και εχει να πληρωθει 8 μηνες και μου περασε 2 στις μανας μου,3 στις αδελφης μου και εδωσα το τηλ.του σε αλλους 4 γνωστους που και αυτοι το εδωσαν σε ακομη περισσοτερους,30-40ΕΥΡΩ το κλιματιστικο περαστικα εαν ειναι απο πισω απο την μοναδα η εγκατασταση(αναλογα δηλ με το ποσο χαλκο θα βαλει) και απο κει και περα χρεωνεσε τον χαλκό...............,


Αυτό που διαβάζω δεν μπορώ να το δεχτώ.......σε καμία περίπτωση !!!!

Τόσο κοστίζει η συντήρηση και ο καθαρισμός του κλιματιστικού.

Εαν αμοίβεται με 30-40€ για εγκατάσταση, τότε για συντήρηση πόσο θα παίρνει ? ......10€ :dry:

valsam σε προκαλώ ....... :)

Δώσε μου το τηλέφωνο, του επί 20ετίας ψυκτικό να του δώσω μερικές δουλειές.

Αφού δουλεύει αφιλοκερδώς, τότε δεν θα έχει πρόβλημα να προσφέρει τις υπηρεσίες του στο "Παιδικό Χωριό"

.......με 30€-40€ για εγκατάσταση, χαρίζει την εργασία του. Αυτό το ποσό θα το χρεωθώ εγώ. και θα έχει και βοηθό !!!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 9 Μήνες πριν #19000 από valsam
Και ομως βλεπω οτι παρεξηγηθηκες,και ουτε μαλλον δεν θελεις λεβητα και απλα σε συζητηση να βρισκομαστε,περιμενεις στην γωνια να μας ρηξεις μπηχτη φαινετε!
Εγω θα σου δοσω το τηλ. του φιλου ψυκτικου(30 πηρε σε μενα λογο φιλιας)με 40 ευρω εαν ειναι οπως σου ειπα ακριβος απο πισω εξωτερικη και εσωτερικη η μοναδα ,μετα παει αναλογα το ποσο χαλκο θα χρησημοποιησει!
Και'γω σε προκαλω ρε Μαστορα
Εαν στα βαλει τα κλιματιστικα με τοσο ΟΣΑ ΛΕΩ εσυ θα περασεις τον λεβητα μου η καποιου αλλου με 100 ευρω?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 9 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 9 Μήνες πριν #19002 από mastoras
Δεν υπάρχει περίπτωση να παρεξηγηθώ. :) Η φατσούλες της παρεξηγησης είναι αυτές :angry: τις είδες πουθενά από εμένα ? ;)

Οσο για την "γωνία" .....ναι αυτό είναι γεγονός. Και αυτό γιατί κάποιος που δεν έχει συμφέρον θα πρέπει να προασπίζει το επάγγελμα !!! Και με σθένος μάλιστα.

Δεν είναι σωστό κάποιες εργασίες που γίνονται με φιλικές τιμές, να επιδεικνύονται, θεωρώντας ότι έτσι πρέπει να αμείβονται όλοι.

Δεν ισχύουν οι τιμές που αναφέρεις σε καμιά περίπτωση και πουθενά. Το κάνεις για εντυπωσιασμό και δημιουργία εντυπώσεων.

Δεν στέκει βρε αγαπητέ μου valsam 100€ για αλλαγή λέβητα, και 40€ για εγκατάσταση κλιματιστικού. ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ.

ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΚΟΥΓΟΝΤΑΙ ΤΕΤΟΙΟΥ ΕΙΔΟΥΣ ΜΠΟΥΡΔΕΣ !!!

Εσυ θα κάνεις την δουλειά σου, και δεν θα ξαναασχοληθείς με αυτό το θέμα.
Τα γραφόμενα σου όμως θα μείνουν παρασύροντας και άλλους στο παιχνίδι των εντυπώσεων......και του εξευτελισμού των υφιστάμενων αμοιβών.

Οσο για την "πρόκληση" το δέχομαι. Δεν τοποθετώ όμως λέβητες ξύλου η πελλετ, παρά μόνο αερίου. Θα μου πληρώσεις την υπογραφή μου 150€ ........και το "κρέμασμα" της συσκευής θα γίνει δωρεάν.

Υ.Γ. Χρειάζομαι έναν τεχνίτη για να φτιάξουμε τεχνοτροπία ένα μπάνιο 2.5*3 οροφή και 50cm κατέβασμα. Έρχεσαι να μου το φτιάξεις με 50€ μεροκάματο ? 2 ημερών δουλειά, ένα κατοσταρικάκι ειναι ταμ-αμ !!! ;)
Last edit: 11 Χρόνια 9 Μήνες πριν by mastoras.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 9 Μήνες πριν #19010 από stergiosbik
Σημερα γυρισα απο το χωριο κ ακομα προσπαθω να συνελθω απο την ζεστη του καμπου που τρωω.
Ευτυχως αυριο φευγω ξανα για λιγες μερες στη θαλασσα.
Pantelis1973 που ακριβως εισαι?
Πλαταμωνα,Πορους που?
Αν βρω χρονο θα περασω για καφε.
Στον φιλο valsam k βιομαζιστη περι "λαθους" μου για κοστος καφε θα πω μονο το εξης.
Επιχειρηματιας στον χωρο του καφε δεν υπηρξα γιατι πολυ απλα δεν εχω σχεση με το αντικειμενο.
Ομως...επι χρονια δουλεψα σε εταιρειες με τζιρους ανω των 3.000.000euro σε καιριες θεσεις κ ξερω πολυ καλα το τι παιζει με εξοδα στησιματος(κ αν συνεργαζομενες εταιριες τσονταρουν για στησιμο),κερδοφοριες κτλ.
Εδω κ 5 χρονια ειμαι ελευθερος επαγγελματιας κ τα εξοδα (αρκετα) που εχω κανει για αγορα απαραιτητων εργαλειων για την δουλεια μου δεν τα βαζω στο κοστος των προσφορων.
Η αποσβεση εγινε σε βαθος χρονου γιατι αυτο μου επετρεψε να εχω δουλειες οταν πολλοι δεν ειχαν.(τωρα δυστυχως μειναμε) :S :S :S
Το 2006 που ημουν Βαρκελωνη (εξαιρετικα τουριστικη περιοχη) ο ακριβοτερος καφες που ηπιαμε σε μαγαζια πολυτελεστατα ηταν 1euro.
Moνο κοντα στα συνορα με Γαλλια ηπιαμε καφε με 1.20.
Αυτοι δεν επενδυσαν δηλ σε ακριβα καφε?
Αν εξακολουθειτε να πιστευετε οτι κανω λαθος τοτε οκ.
Εχετε την αποψη σας κι εγω την δικη μου.
Δεν θα σκοτωθουμε κι ολας. :cheer: :cheer: :cheer:

Δεν είναι ότι δεν είμαστε επαναστάτες. Απλά είμαστε άτυχοι που δεν είναι όπλο ο καναπές!!!


Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 9 Μήνες πριν #19012 από Βιομαζιστής
Στέργιε επειδή εξακολουθώ να πιστεύω πως κάνεις λάθος, ο.k! :woohoo:

Τα Μηχανήματα Τα Πήραμε!
Άντε Να Δούμε Τώρα Αν Θα Τα Κάνουμε Απόσβεση.
Απόσβεση Δεν Εγιναν Και Ούτε Είναι Σε Θέση Να Γίνουν. :(
Τώρα Πια Μένει Να Δούμε Τι Θα Κάνουμε Με Δαύτα. :unsure:
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": stergiosbik

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.205 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ