Πόσο χρεώνει ενας υδραυλικός για την εγκατάσταση;

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #35424 από daco
Σου επιστρεφω την απαντηση σου.
ποσο γελοιος;!!! Εσυ παντως σπαζεις ολα τα κοντερ!!!

Δεν εχω προσβαλει κανεναν με τα γραφομενα μου!!!
Last edit: 11 Χρόνια 6 Μήνες πριν by daco.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #35426 από GT
Ρε παιδιά Ε Λ Ε Ο Σ ! :angry:

Αυτό το φόρουμ, μεταξύ άλλων, ξεχωρίζει για την ποιότητα και το επίπεδό του! ;)

Μην το χαλάμε. :angry:

Ας εκφράσουμε αυτό που θέλουμε, ας αντιπαρατεθούμε, αλλά κόσμια και χωρίς χαρακτηρισμούς! :) :)


Ακόμα στα πετρέλαια...
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": γιαννης-δραμα, GeoTa

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #35438 από mastoras

daco έγραψε: Δεν εχω κανει ερευνα πονηριας φιλε mastora. Ο καθε ενας υδραυλικος ελεγε τα δικα του. Ως και να σπασω τα πλακακια στο σαλονι ακουσα. Σε αυτον που κατεληξα με εχει στο περιμενε εδω και 11 μερες!!! Η δουλεια του καταναλωτη-πελατη ειναι να ρωτα και να διασφαλιζει τα συμφεροντα του. Δεν υπαρχει καμια διασκεδαση ή διαθεση για ""παιξιμο"". Το θεμα ειναι σοβαρο και κοστιζει. Οσο για την εγκατασταση εχω και βοηθεια απο φιλο.


Αγαπητέ daco η άγνοια ενός τεχνικού επαγγέλματος, και η μετέπειτα εκτοξευόμενες κατηγορίες για αυτό, μόνο κακές αντιδράσεις μπορούν να φέρουν.

Σε πληροφορώ ότι η πιο σωστή πρόταση που έλαβες ήταν αυτή που εσύ θεωρείς ως εξωπραγματική. "το σπάσιμο στα πλακάκια" Είναι η μόνη σωστά τεχνική δουλειά που μπορεί να γίνει.

Και όμως λόγω άγνοιας, εσύ θεώρησες ότι ο τεχνίτης "πήγε να σε φάει"

Θεώρησα ότι έκανες τελικά πονηριά, και αυτό γιατί δέχτηκες προσφορά με 900€ με 800€ με 700€ στο τέλος βρήκες 350€ .....και ακόμα δεν ήσουν ευχαριστημένος.

Δηλαδή με τι ποσό θα ήσουν ικανοποιημένος ? Εγώ νομίζω, και σύμφωνα με ότι λένε τα γραφόμενα σου, δεν είχες σκοπό να δώσεις την δουλειά σε επαγγελματία υδραυλικό, αλλά θέλησε να ακούσεις γνώμες και τελικά λόγω ότι έχεις την δυνατότητα, να την κάνεις μόνος σου.

Δεν είναι κακό αυτό......κακό είναι να αφήνεις δημόσια αιχμές για ένα επάγγελμα άδικα, και αυτό λόγω άγνοιας.

Αυτά !!!! :) Παρόλα αυτά ότι και να χρειαστείς εδώ είμαστε. :)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #35445 από DIMITRIS38
διαβάζω και παρακολουθώ τις (διαμάχες) μεταξύ ας μου επιτραπεί η έκφραση μαστόρων και πελατών
οι μεν πελάτες δεν έχουμε πλέον τα φράγκα που ίσως να είχαμε πριν χρόνια και πληρώναμε πολλές φορές και πολλά παραπάνω απο ότι έπρεπε για κακοτεχνίες για ηλιθιότητες που μας ταλαιπωρούσαν για χρόνια (προς θεού δεν βάζω όλους τους μάστορες στο ίδιο τσουβάλι) όμως εχω πλήρωση πολλά για κόπανους που νομίζουν ότι είναι μάστορες και τεχνίτες και το ανακάλυψα στην πορεία ιδικά με τα υδραυλικά του σπιτιού μου
δεν θα λυπηθώ όπως και λυπήθηκα τα λεφτό για μια καλή δουλεία σωστή και αποδοτική δεν θα κάνω τον μάστορα γιατί δεν είμαι το αν μπορώ να κανό κάποιες δουλειές μόνος δεν λέει κάτι αν τις κάνω τότε πρόβλημα μου ότι και να συμβεί στο εξωτερικό πολλοί είναι αυτοί που κάνουν δουλειές μόνοι τους νοικιάζοντας εργαλεία δεν σημαίνει οι την κάνουν όπως πρέπει να είναι η' να το πω ποιο απλά όπως θα το έκανε ενός μάστορας που είναι η δουλειά του αυτή και την κάνει κάθε μέρα ξέρει πως μπορεί να γλυτώσει χρόνο και χρήμα και να βγάλει φράγκα και καλά να κάνει αυτό σπούδασε και αιτώ κάνει δεν θα πρέπει να μας κακοφαίνεται το κόστος ρωτάς μαθαίνεις αν σε συμφέρει τον φωνάζεις αν όχι το κάνεις μόνος σου η φωνάζεις κάποιον άλλο δικαίωμα του καθενός να κάνει ότι θέλει.

οι δε μάστορες κύριοι μην αρπάζεστε δικαίωμα σας το αν θα δώσετε πληροφορίες η' όχι για της εγκαταστάσεις και δικαίωμα του εκάστοτε πελάτη αν θα το κάνει μόνος του η' όχι εσείς κάνατε το καθήκον σας και μπράβο σας όμως πρέπει να καταλαβαίνεται λίγο όχι πολύ το ζόρι στο οποίο βρίσκεται όλη η χώρα μας είμαστε οι περισσότεροι γονατισμένοι οικονομικά προσπαθούμε να γλυτώσουμε λεφτά όσο αυτό είναι εφικτό χωρίς να κάνουμε κακοτεχνίες
έχετε όμως πολύ κακό παρελθόν έχετε μια πόλη κακιά κληρονομιά απο παλαιότερους αλλά και νεότερους του επαγγελματοσας οι οποίοι στο βωμό του χρήματος εκτελούσαν πελάτες και αρκετές φόρες είναι και κακοφτιαγμένα δυστυχώς πρέπει κατά την ταπεινή μου γνώμη να μαζέψετε το κλάδο σας ώστε να διασφαλίσετε τα συμφέροντα και τα δικά σας αλλά και τα δικά μας
θα έπρεπε να κόβετε κεφάλια όταν πηγαίνετε σε πελάτη και βλέπετε τα διάφορα έκτροπα και να καταγγέλλετε τον εκάστοτε συνάδελφο που όμως μόνο στα λόγια ήταν συνάδελφος και όχι να λέτε στον πελάτη μα τον μ..........κα τι έκανε εδώ σε γα.......σε άντε να τα φτιάξουμε τώρα και διάφορα άλλα
δυστυχώς το κακό ξεκινάει απο εσάς πρώτα δεν σας κατηγορώ με την έννοια του θα σας κόψω το κεφάλι και ότι εμείς οι πελάτες δεν είμαστε άγιοι αλλά ζήτω να καταλάβετε τι γίνεται γύρω μας τι απάτη κυκλοφορεί ειδικά τώρα που όλοι ψάχνουν να να βρουν τιμές και πολλές φορές εξαπατοντε απο τους διάφορους επιτιδειους στην πιάτσα δυστυχώς
όσα έγραψα είναι σε εντελώς φιλικό επίπεδο και προς θεού δεν βάζω όλους τους μάστορες στο ίδιο τσουβάλι είναι λάθος αυτό

fuzzy logic 2 p15kw

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #35450 από valsam
Πω πω πω ρε ουστη μου μερικοι δεν παιζεστε με τιποτα εδω μεσα,Μastora εισαι τρομερος-απαιχτος και σου βγαζω το καπελο ρε φιλε,αναβεις φυτιλια και μετα βγαζεις φωτιες και τον καρφωνεις οποιον τολμησει να πει οτιδηποτε για το επαγγελμα του υδραυλικου,τον πυροβολας τον αλλον,βγαζεις με το παραμικρο το συμπερασμα σου και αυτο ηταν τελειωσαμε,ολοι ειμαστε πονηροι και ανιδεοι ,πως εβγαλες κατευθειαν το συμπερασμαρε φιλε οτι ο σωστος τροπος ειναι να σπασουν τα πλακακια,πες μου σε παρακαλω να ξερω,πηγες απ'το σπιτι του daco?
Εχω πεσει και'γω στην παγιδα σου Μαστορα ,μου αρεσει που βγαζεις την κακια σου αλλα με γλυκα χρησιμοποιοβντας παντα τις λεξεις, αγαπητε ,φιλε μου,και στο τελος μετα το σταυρωμα βαζεις και το κερασακι "Παρόλα αυτά ότι και να χρειαστείς εδώ είμαστε"
ΑΠΑΙΧΤΟΣ!!!!!!
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": daco

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #35458 από aithio
Ναι αλλά δεν βρίσκεις τουλάχιστον δίκαιο όσοι γράφουν και κατηγορούν τους μαστόρους πριν αρχίσουν τις κατηγόριες να μας λένε και οι ίδιοι τι δουλειά κάνουν;
Τελικά εσείς τι δουλειά κάνετε;

Gregori

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.091 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ