Πόσο χρεώνει ενας υδραυλικός για την εγκατάσταση;

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #35388 από stergiosbik

valsam έγραψε: Το αφηνω και καλη μερα και σε'σενα,αλλα οχι και μισολογα και αστειες δικαιολογιες,αληθειες που πονανε φιλε θες δεν θες να το παραδεχθεις!


Εχεις δικιο εσυ.Ευχαριστημενος τωρα?

Δεν είναι ότι δεν είμαστε επαναστάτες. Απλά είμαστε άτυχοι που δεν είναι όπλο ο καναπές!!!


Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #35389 από valsam
Aστο καλυτερα,παω παρελαση!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #35417 από ELECTRICALCHIEF

daco έγραψε: Λογο αγορας σομπας-νερου πελλετ εκανα και ερευνα για τον υδραυλικο-εγκαταστατη. Οι προτασεις τοποθετησης και οι τιμες ηταν για ολα τα γουστα και βαλαντια. Ενας μου προτεινε σαν λυση να σπασω!!! 20 εκατοστα απο τα πλακακια στο σαλονι για γινει ομορφη η εγκατασταση!!! και 700 ευρω χωρις την καμιναδα!!! Η αποσταση απο τον κολεκτορα ειναι 8 μετρα. Καποιος αλλος μου προτεινε να βαλω γυρω στα 15+15 μετρα χαλκοσωληνα (αντι για 8+8 μετρα) ωστε να εκμεταλευομαι επιπλεον θερμοτητα στο σπιτι!!! και ενα ποσο γυρω στα 800-900 ευρω χωρις την καμιναδα φυσικα!!! Τελευταιος οροφος ειμαι. Ο τριτος ειπε οτι η εγκατασταση για σομπες πελλετ ειναι δυσκολη και θελει ειδικες κατασκευες!!! (ρωτησα και απαντηση δεν πηρα) και οτι στα λεφτα: θα τα βρουμε μωρε!!! Τελικα κατεληξα σε εναν ο οποιος μου προτεινε τη λυση των PRP σωληνων κρυμενων μαλιστα κατω απο τα ντουλαπια της κουζινας. Κοστος εργασιας 350 ευρω χωρις την καμιναδα (και χωρις αποδειξη). Η προταση του για την καμιναδα κοστιζει αλλα 250 ευρω!!! (τελευταιος οροφος ειμαι).Η σομπα ειναι στο σπιτι απο τις 18/10 ηρθε δυο απογευματα για να μελετηση την εγκατασταση και να κανει κατι κουτσοδουλειες. Αποτελεσμα.
Αγορασα 80 ευρω το μηχανημα θερμοκολησης των prp!!! 110 ευρω τα υλικα της υδραυλικης εγκαταστασης 125 ευρω τα υλικα καμιναδας του ειπα ενα ευχαριστω και το φτιαχνω μονος μου!!!


ποσο γελοιος...οχι μονο πονηριας αλλα κουτοπονηριας. ρωτισες τοσους μαστορους και "μαστορους" εμαθες τι και πως πρεπει να γινει και πλεον θα τη κανεις μονος σου τη δουλεια. Σου ευχομαι να πετυχει η κατασκευη σου.

la nordica svezia

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #35418 από Grecu_
Καθολου γελοιος, χαλαρωστε ρε παιδια. Το ppr ειναι γελοιο στη τοποθετηση του, εστω κι αν κρυβει κι αυτο μερικες παγιδες.
Το ζητημα ειναι αλλο. Οταν καποιος κανει μονος του δουλειες τεχνικου ή τεχνιτη πρεπει να εχει καταλαβει οτι αναλαμβανει ΟΛΗ την ευθυνη για οτιδηποτε μπορει να παει στραβα. Αν αυτο ειναι ενα ανεκτο και υπολογισμενο ρισκο για καποιους, μπραβο τους.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #35421 από daco
Δεν εχω κανει ερευνα πονηριας φιλε mastora. Ο καθε ενας υδραυλικος ελεγε τα δικα του. Ως και να σπασω τα πλακακια στο σαλονι ακουσα. Σε αυτον που κατεληξα με εχει στο περιμενε εδω και 11 μερες!!! Η δουλεια του καταναλωτη-πελατη ειναι να ρωτα και να διασφαλιζει τα συμφεροντα του. Δεν υπαρχει καμια διασκεδαση ή διαθεση για ""παιξιμο"". Το θεμα ειναι σοβαρο και κοστιζει. Οσο για την εγκατασταση εχω και βοηθεια απο φιλο.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #35423 από valsam
Μερικοι εχετε ξεφυγει εντελος,ELECTRICALCHIEF τι ειναι αυτα?
Ο daco απ'οτι ειδα εχει ολο κι'ολο 16 δημοσιευσεις και δεν νομιζω να εκανε σε σχεδον καμια ερωτηση τεχνικης φυσεως,πως και ποτε προλαβε και εμαθε τι και πως πρεπει να γινει απο τους "μαστορους",μην πυροβολατε ασυστολα οποιον πει κατι!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.089 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ