Πόσο χρεώνει ενας υδραυλικός για την εγκατάσταση;

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #9967 από aithio
Βλέπες Γιαννη πως αυτά τα θέματα οδηγούν σε καφενειακού επιπέδου συζητήσεις χωρίς ανάλυση με την γνωστή κατάληξη της ειρωνείας και του διαχασμού που σου έλεγα.

Σε προσωπικό επίπεδο μιας και με προσβάλει ο Βασίλης ο Γρηγόρης 25 χρόνια υδραυλικός απλά προσπαθεί να επιβιώσει αξιοπρεπώς και προσπαθεί να εξασφαλίσει έτσι ωστε όταν καβαλήσουν τα χρόνια να μην το φάει η μαυρη μαρμάγκα γιατί όπως έχω πει πολλές φορές το επάγγελμα του υδραυλικού έχει γρήγορη ημερομηνία λήξης ενώ οι υποχρεώσεις όχι.
Δεν νιώθω ότι το καταφέρνω και ας λέει ότι θέλει ο Βασίλης για χειρούργους και ότι άλλο θέλει....
Είμαι σίγουρος ότι αν ήταν υδραυλικός θα τα έβλεπε από άλλη ματιά.

Gregori

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #9968 από ΕΥΘΥΜΙΟΥΓΙΑΝΝΗΣ

aithio έγραψε: Βλέπες Γιαννη πως αυτά τα θέματα οδηγούν σε καφενειακού επιπέδου συζητήσεις χωρίς ανάλυση με την γνωστή κατάληξη της ειρωνείας και του διαχασμού που σου έλεγα.

Σε προσωπικό επίπεδο μιας και με προσβάλει ο Βασίλης ο Γρηγόρης 25 χρόνια υδραυλικός απλά προσπαθεί να επιβιώσει αξιοπρεπώς και προσπαθεί να εξασφαλίσει έτσι ωστε όταν καβαλήσουν τα χρόνια να μην το φάει η μαυρη μαρμάγκα γιατί όπως έχω πει πολλές φορές το επάγγελμα του υδραυλικού έχει γρήγορη ημερομηνία λήξης ενώ οι υποχρεώσεις όχι.
Δεν νιώθω ότι το καταφέρνω και ας λέει ότι θέλει ο Βασίλης για χειρούργους και ότι άλλο θέλει....
Είμαι σίγουρος ότι αν ήταν υδραυλικός θα τα έβλεπε από άλλη ματιά.


Θέλω να πιστεύω πως ο Βασίλης κάνει απλό και καλοπροαίρετο χιούμορ, αναφέροντας το τρόπο σκέψης επί λέξει, του τόσο αγαπητού και αλησμόνητου Θανάση Βέγγου.. από το "θα σε κάνω βασίλισσα.." και την ευκολία που λογάριαζε τα δικά του και των άλλων.
Αν θέλεις απλά ανάφερε την άποψη που γνωρίζεις.. κι όποιος θελήσει να σχολιάσει κακόβουλα, ας το κάνει.. κι ας πράξει κατά τη σκέψη του. Για κανέναν δεν είναι υποχρεωτικό να κάνει κάτι, ούτε να πληρώσει.... ούτε και χρειάζεται να εμπλακεί κάποιος σε συζητήσεις καφενείου, όπως σωστά αναφέρεις.. καθένας που διαβάζει κι ενημερώνεται.. ας κρίνει :)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #9973 από vasilisk

aithio έγραψε: Βλέπες Γιαννη πως αυτά τα θέματα οδηγούν σε καφενειακού επιπέδου συζητήσεις χωρίς ανάλυση με την γνωστή κατάληξη της ειρωνείας και του διαχασμού που σου έλεγα.

Σε προσωπικό επίπεδο μιας και με προσβάλει ο Βασίλης ο Γρηγόρης 25 χρόνια υδραυλικός απλά προσπαθεί να επιβιώσει αξιοπρεπώς και προσπαθεί να εξασφαλίσει έτσι ωστε όταν καβαλήσουν τα χρόνια να μην το φάει η μαυρη μαρμάγκα γιατί όπως έχω πει πολλές φορές το επάγγελμα του υδραυλικού έχει γρήγορη ημερομηνία λήξης ενώ οι υποχρεώσεις όχι.
Δεν νιώθω ότι το καταφέρνω και ας λέει ότι θέλει ο Βασίλης για χειρούργους και ότι άλλο θέλει....
Είμαι σίγουρος ότι αν ήταν υδραυλικός θα τα έβλεπε από άλλη ματιά.


μια καλοπροαιρετη πλακα εκανα και σορρυ αν σε προσβαλω.τα υπολοιπα δεν ειναι καθολου πλακα ομως.
με λιγα λογια λες οτι θα αρπαξεις οτι μπορεις τωρα γιατι μετα δεν ξερεις τι γινεται.αυτο καταλαβαινω εγω.και ναι, επιμενω οτι κοστολογεις παρα πολυ ακριβα την εργασια σου.και αν δεν τα καταφερνεις αυτος ειναι ο λογος.

κι αν θελεις συνεχισε και εσυ με χιουμορ την συζητηση...
πες π.χ. οτι δηλωνες ολα τα εισοδηματα σου....
:whistle:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #9976 από Δημήτριος
Κάθε επάγγελμα έχει πτυχές που δεν μπορεί να γνωρίζει όποιος δεν το εξασκεί. Όμως όχι μόνο στις υδραυλικές αλλά και σε κάθε τεχνική εργασία παρατηρείται έκπτωση αμοιβών από τις μεγάλες αστικές περιοχές προς την περιφέρεια. Αυτό ήταν λογικό με βάση την προσφορά και ζήτηση σε παρελθούσες εποχές που υπήρχε οικοδομικός οργασμός και χρήματα. Τώρα? Εγώ θα περίμενα μια ενιαία κοστολόγηση με βάση τις εργατώρες. Επίσης περιμένω και μάλλον θα περιμένω πολύ να συνειδητοποιήσουν όλοι ότι για να απολαμβάνουμε τα δημόσια αγαθά πρέπει να συνεισφέρουμε όλοι. Αν εγώ δουλεύω μαύρα και παίρνω και επίδομα ανεργίας ή αναπηρίας και ποιος ξέρει τι άλλα κόλπα εχω σκαρφιστεί, όχι μόνο απολαμβάνω δίχως να συνεισφέρω αλλά κλέβω και τον συμπολίτη μου ο οποίος επιβαρύνεται το μερίδιό μου. Επίσης αν είμαι παπατζής κοροιδεύω τον πελάτη κάνοντάς τον επιφυλακτικό προς όλους.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #9977 από χρηστος8
Κι εγω δεν θελω να μπω σε αυτο το τριπακι της τιμης μιας εργασιας...πολυ απλα γιατι η καθε δουλεια εχει τις ιδιαιτεροτητες της αλλα και διαφορετικες τεχνικες δυσκολιες καθε φορα.
Το οξυμωρο της ιστοριας και αυτο ηθελα να τονισω...ειναι οτι σε ολα τα θεματα, τζακια,λεβητες ξυλου,λεβητες πελλετ,και οτι συνδεεται με την εγκατασταση και ζεσταινει εχει αναφορες κατα 90% μονο για προβληματα που προεκυψαν η να μην προκυψουν κατα την εγκατασταση. Γιατι αραγε;
Αν αναρωτιεστε για της χαμηλης ποιοτητας εγκαταστασεις που καποιοι σας παρεδωσαν τι φταιει...νομιζω οτι δινεις παιρνεις...μην γκρινιαζουμε μετα: δεν μου τον ρυθμισε σωστα, δεν μου εβαλε την σωστη καπνοδοχο, δεν μου εβαλε τριοδη κι εχω υγροποιησεις και αλλα τετοια.
Κι εγω αυτην την εποχη δεν εχω πολλη δουλεια οπως ολοι...αυτο τι σημαινει οτι πρεπει να δουλευω τζαμπα; Ολοι μας εχουμε αξιοπρεπεια και προσπαθουμε να την κρατησουμε με καθε τροπο. Προσωπικα εχω δουλεψει σε σπιτια που αεριτζηδες καναν αρπαχτες και εξαφανιστηκαν...μετα εγω που πηγα να διορθωσω τις κακοτεχνιες τι επρεπε να δουλεψω τζαμπα; Η διαφορα του αεριτζη με εναν επαγγελματια περα απο την τιμη ειναι και το οτι εγω ειμαι εδω...θα ξαναρθω αν κατι δεν παει καλα...δεν θα εξαφανιστω.



Κύριε Ιησού Χριστέ Υιέ Θεού ελέησον με τον αμαρτωλό

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #9978 από terisds

Το συνημμένο αρχείο δε βρέθηκε


ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΛΗΡΩΝΕΤΑΙ!!!!!!!

ΥΠΟΔΕΙΞΕΙΣ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ ΑΠΟ ΚΑΝΕΝΑΝ-ΜΑΛΑΚΙΕΣ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΜΟΝΟΣ ΜΟΥ!!!!!!!!
Στράτος.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.093 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ