Θέλω κόντρα!

Περισσότερα
9 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 9 Χρόνια 5 Μήνες πριν #140828 από liakjim
Απαντήθηκε από liakjim στο θέμα Re:Θέλω κόντρα!

Στελιος1 έγραψε:

liakjim έγραψε: Και λίγα λες. Κανά δίμηνο ήθελε.

Για εμενα το λες αυτο?


Αν σου πώ ναι θα βρίσεις και εμένα? Ψάχνεις για τσαμπουκά? Φυσικά και το είπα για σένα. ΑΝ ήμουν mod αυτό θα έκανα.

Στα 36 μου δεν θα δεχτώ το παραμικρό. Δεν είμαι παιδάκι. Φυσικά ούτε και εσύ είσαι.

Και εσύ με την συμπεριφορά σου και το ταμπεραμέντο σου , χάνεις το δίκιο σου.

Το ποστ του House (καλά και αυτος δεν πάει πίσω) , ήταν μεν επιθετικό αλλά όχι προσβλητικό. Ενώ στο τέλος αν δεις έχει βάλει και το " :P " που σημαίνει ότι (ψιλό) αστειεύεται.

Χαλάρωσε.

Έκανες μια πολύ ωραία πρόταση , έκατσα και εγραψα ολόκληρη έκθεση από πάνω , είπαν κ άλλοι την γνώμη τους κ τέλος.

Όποιος θέλει θα συμμετέχει.

Και επειδή το ¨πείραμα" όπως θα γίνει ,είναι μερικώς μπακαλίστικο, είναι λογικό ο επαγγελματίας να διστάζει να συμμετέχει.

Τα πράγματα είναι απλά, τέλη Νοεμβρίου πιάνει παγωνιά και όλοι θα είμαστε σπίτι και θα χαζεύεουμε μπροστά από το τζάκι. Ε ας κάνουμε κ μια μέτρηση να περάσει η ώρα.

Σ αρέσει η μεθοδολογία που είπα εδώ? : www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...limitstart=30#140402

Υ.Γ. Αν ένα σχόλιο το θεωρούμε προσβλητικό , πατάμε το κουμπί "report to moderator" .

Παρουσίαση εγκατάστασης τζακιού εδώ -> www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=57920&Itemid=384

Ορθός Τρόπος Δοκιμής Τύπων Μπρικέτας εδώ -> www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=58124&Itemid=384
Last edit: 9 Χρόνια 5 Μήνες πριν by liakjim.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 5 Μήνες πριν #140832 από ΦΙΛΙΠΠΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Κύριε Στέλιο διάβασε απο την αρχή όλα τα πόστ που έχεις κάνει απαντώντας σε εμένα απο τα σχόλια σου για τον τρόπο που τοποθετώ τα τζάκια μέχρι και για τις αποδόσεις των τζακιών kratki που κατά τη γνώμη σου τα έβγαλες κάτω απο 50% για να καταλάβεις γιατί εσκεμμένα δε σου απαντάω . θα σου δώσω μια απάντηση που θα είναι και η τελευταία μου όσον αφορά εσένα !!πριν η kratki στείλει ενα τζάκι για πιστοποίηση ξέρει ακριβώς τι θα βγάλει κιόλας γιατί έχει και η ίδια ενα ultramat (ψάξε να δεις τι είναι ) .
στο θέμα σου εσύ βγήκες εκτός θέματος πρώτος και μετά όλοι οι άλλοι !!
οι πελάτες μου που έχουν κάνει παρουσίαση εδώ μέσα τα τζάκια τους και τους εναλλάκτες τους σου απαντάνε αν αποδίδουν οι κατασκευές μου ή οχι !!εσύ 2 χρόνια που ειμαι στο φόρουμ δεν μας έχεις δείξει τίποτα !!βέβαια απο την άλλη αν τα βιντεάκια που έβαλε ο house είναι δικά σου τότε να σου δώσω τα τζάκια μου να τα κάνεις μετρήσεις .....γιατί έτσι θα τα βγάλεις οτι έχουν απόδοση 400%.
ποίος νομίζεις οτι είσαι που θα κατηγορήσεις μια εταιρία οτι ψεύδεται για τα ποσοστά απόδοσης ??
Ο λόγος που έγραψα στο θέμα σου αρχικά είναι για να σου δείξω οτι σε σεβόμουν .
Επιτέλους σταμάτα να είσαι γραφικός και σοβαρέψου μεγάλος άνθρωπος είσαι .
βγάλε μας ενα βιντεάκι με το τζάκι σου και τον σουπερ εναλλάκτη σου και άσε να βγάλουμε τα δικά μας συμπεράσματα !!
όσο για το ότι έκανα γαργάρα την πρόκληση σου αν και δε θα έπρεπε να ασχοληθώ καθόλου μαζί σου για όλα τα παραπάνω στείλε μου ή έλα και εσύ ο ίδιος στο μαγαζί μου να κάνουμε μετρήσεις στον εναλλάκτη σου .

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 5 Μήνες πριν #140833 από pontios74
Απαντήθηκε από pontios74 στο θέμα Θέλω κόντρα!
Παρακολουθώ εδω και καιρό την κόντρα σας κι αυτο που διαπιστώνω,είναι ένα μίσος μεταξύ σας.Δεν είναι σωστό να τσακώνεστε και να έρχεστε σε αντιπαράθεση.
Ειλικρινά σας προτείνω να έρθετε στην Αθήνα και να σας βγάλουμε στην εκπομπή της Αννίτας το ερχόμενο Σάββατο, μπορώ να το φροντίσω !
Εκει ίσως σας μάθει και η υπόλοιπη Ελλάδα την πατέντα σας.
Όσο για την εταιρεία του κου Φιλιπακόπουλου,καλό είναι να την επισκεφθείτε,για να δείτε κι ορισμένα τζάκια <<εν κινήσει>> μιας κι το επιτρέπει ο καιρός και τα έχει να προπονούνται στο <<ζέσταμα>>.Πιστεύω πως τα προετοιμάζει για <<κόντρες>>.....
Επισης αν την πατέντα σας θέλετε να την προωθήσετε και να την δούμε και οι υπόλοιποι ελάτε να την τοποθετήσετε σε κάποιο τζάκι χτιστό.Κάντε το σα δωρεά σε κάποιον άνεργο που δεν έχει καθόλου θέρμανση,ξέρετε έχουμε πάρα πολλούς συναθρώπους που δεν μπορούν να ζεσταθούν επειδή δεν έχουν ούτε ρεύμα.Ούτε δουλειά!Καθόλου θέρμανση....10 βαθμους εχουν στα σπιτια τους με υγρασια ανω του 70%!
Κάντε κι εσείς μία δωρεά!!
ή
δείχτε την σε κανένα Ρώσσο έμπορο τζακά,μπορει να την βάλει σε παραγωγή και να γίνετε ξαφνικά πλούσιος.
Τουλάχιστον ο κος Φιλιπακόπουλος,δώρισε και κάποια εστία και σόμπα πέρυσι και κάποιοι άλλοι έμποροι πελλετ κλπ.....
Δέν είναι σωστό να κατηγορείτε ανθρώπους κι εταιρείες χωρίς να γνωρίζετε.
Άν οι άνθρωποι που έβαλαν κράτκι δεν ζεστένονται κοι οι εστίες του δεν έχουν την απόδοση που λέει,θα τον είχαν παρει στο κυνήγι με το δίκανο τον Κο Φιλλιπακόπουλο.
Σας περιμένουμε να δοκιμάσουμε εκτός απο τα τζάκια και τα καινούρια τσίπουρα που βγαίνουν σιγα-σιγά!!!!!!!!
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": ΦΙΛΙΠΠΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 5 Μήνες πριν #140834 από Στελιος1
Απαντήθηκε από Στελιος1 στο θέμα Re:Θέλω κόντρα!

liakjim έγραψε:

Στελιος1 έγραψε:

liakjim έγραψε: Και λίγα λες. Κανά δίμηνο ήθελε.

Για εμενα το λες αυτο?


Αν σου πώ ναι θα βρίσεις και εμένα? Ψάχνεις για τσαμπουκά? Φυσικά και το είπα για σένα. ΑΝ ήμουν mod αυτό θα έκανα.

Στα 36 μου δεν θα δεχτώ το παραμικρό. Δεν είμαι παιδάκι. Φυσικά ούτε και εσύ είσαι.

Και εσύ με την συμπεριφορά σου και το ταμπεραμέντο σου , χάνεις το δίκιο σου.

Το ποστ του House (καλά και αυτος δεν πάει πίσω) , ήταν μεν επιθετικό αλλά όχι προσβλητικό. Ενώ στο τέλος αν δεις έχει βάλει και το " :P " που σημαίνει ότι (ψιλό) αστειεύεται.

Χαλάρωσε.

Έκανες μια πολύ ωραία πρόταση , έκατσα και εγραψα ολόκληρη έκθεση από πάνω , είπαν κ άλλοι την γνώμη τους κ τέλος.

Όποιος θέλει θα συμμετέχει.

Και επειδή το ¨πείραμα" όπως θα γίνει ,είναι μερικώς μπακαλίστικο, είναι λογικό ο επαγγελματίας να διστάζει να συμμετέχει.

Τα πράγματα είναι απλά, τέλη Νοεμβρίου πιάνει παγωνιά και όλοι θα είμαστε σπίτι και θα χαζεύεουμε μπροστά από το τζάκι. Ε ας κάνουμε κ μια μέτρηση να περάσει η ώρα.

Σ αρέσει η μεθοδολογία που είπα εδώ? : www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...limitstart=30#140402

Υ.Γ. Αν ένα σχόλιο το θεωρούμε προσβλητικό , πατάμε το κουμπί "report to moderator" .




Δηλαδη εσυ πιστευεις οτι δικαιολογεισαι τωρα, εννοω οτι τεκμηριωσες καποια λογικη εξηγηση στην φραση σου.. δυο μηνες εξορια μου χρειαζοταν? Ντροπη σου! φτου σου καυμενο, 36 χρονων "μορφωμενο΄΄ παιδακι..
Και που συζηταω μαζι σου για τον τον ΧΑΟΣ (μιλαμε για το απολυτο χαος, αλλα δεν ειναι τυχαιο..) ειναι μιζερο!
Περσι ρε συ, σου εξηγουσσα πως να συγκρινεις διαφορετικα καυσιμα (μπριγκετες η ξυλα>) στο ιδιο τζακι κ εσυ δεν χαμπαριαζες τιποτα! Ντεν καταλαβε το επιστημων τιποτα! Εσυ! Κ εχεις γνωση εσυ περι ρευστων? Να σου δειξω μια απλη φωτο, να σε βοηθησω λεγοντας σου οτι εχει σχεση με την κοντρα (στην οποια αποικλειεται να συμετεχω παρα μονο δημοσια, με τ εναλλακτη μου πανω απο τζακι του κ Φιλιππακοπουλου, η με τους αυλους μου σε ανοιχτη εστια κοντρα στις πιστοποιημκενες εστιες). Φιλαππακοπουλε τολμας?
Φυσικα και θελω να σε βρισω κ εσενα, ΑΔΑΗ, διοτι παραμονευες με την πρωτη ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ αφορμη να βγαλεις την χολη σου. Τα μονα ρευστα που ειναι δυνατον νσ γνωριζεις εσυ βρισκονται στην κεφσλσ σου! Αν.. ξερεις πω ρεουν κ αυτα. Δεν σε προσβαλω, αλλα ακομα κ αν νομιζεις οτι σε προσβαλω δες το θετικα.. σου δινω την ευκαιρια να αποδειξεις το αντιθετο, πιαστην!!! Ορμα της!!!
Το θεμα ειναι σοβαρο και επικαιρο, η θα καταδικασετε τον ΧΑΟΣ και τον σατραπη Σταυραξ η θα αντιδρασετε! Ειναι ξεκαθαρο οτι ο κ χΑΟΣ χωρις αφορμη και λογο μου χωθηκε, ακουσε τα στολιδια του και σαν καλή μουσιτσα το ΕΒΟΥΛΩΣΕ! Ψηφιστε ρε παιδια κ αν καταλληξετε οτι φταιω θα εξαφασνιστω, το υποσχομαι αυτο. Θελω μια αμεση δικαιωση, αλλιως.. βαρεθηκα να δειχνω πραγματα, να αντιδρατε σε αυτα, και μετα απο λιγοτυς μηνες να τα υιοθετειτε.
Μια μικρη βουλη ειμαστε, διαλεχτε αν θα ειναι ιδια με την ΄΄μεγαλη΄΄ μας η αν θα ναι κατι πουτ αξιζει τον κοπο..
liakjim Πιστευεις εσυ που ξερεις απο ρευστα οπτι θα καταννοησεις μια φωτο που θα σου στειλω?

Α.. Να μην ξεχνιωμαστε ε! 1) Κοντρα εγω πλεον εννοω τον εναλλακτη μου πανω απο το καλυτερο τζακι ωστε να φανει τι αποδοση εχει αυτο τελικα. 2) κοντρα εννοω αυτο που ηταν ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ στον χαος, τοτυς σωληνες μου σε ανοιχτο τζακι κοντρα στο καλυτερο κλειστο με χιλιες δυο πιστοποιησεις. Ειχα σαν <ατου> μου να ανοιξω την πορτα στο τζακι μου και να τριβετε τα ματια σας.
liakjim Πραγματικα λυπαμαι, η αδυναμια σου κ η ανιωθια σου (αν..ιωθος, αυτος ποπυ δεν νιωθει. Με την εννοια δεν σκαμπαζει γρι~!) σε κανανε να πας με τους ΚΑΚΟΥΣ!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 5 Μήνες πριν #140836 από Fokion
Απαντήθηκε από Fokion στο θέμα Re:Θέλω κόντρα!
Ψυχραιμια παιδια....

ENERGY GP 8000 (X2) εφυγαν - απολυτα ευχαριστημενος
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...mid=144&limitstart=0
ECOSPAR AUGIRA 23KW NEW ENTRY....
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=59591&Itemid=384

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 9 Χρόνια 5 Μήνες πριν #140842 από liakjim
Απαντήθηκε από liakjim στο θέμα Re:Θέλω κόντρα!

Στελιος1 έγραψε: Φυσικα και θελω να σε βρισω κ εσενα, ΑΔΑΗ, διοτι παραμονευες με την πρωτη ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ αφορμη να βγαλεις την χολη σου.

μπλα-μπλά- μπλά
liakjim Πραγματικα λυπαμαι, η αδυναμια σου κ η ανιωθια σου (αν..ιωθος, αυτος ποπυ δεν νιωθει. Με την εννοια δεν σκαμπαζει γρι~!) σε κανανε να πας με τους ΚΑΚΟΥΣ!


Όντως απαράδεκτο να λες τον άλλο εδώ μέσα μ@λάκα. Ακόμα να το καταλάβεις.

Κακούς? Το έχασες τελείως.

Δεν θα σταθώ στα άλλα σχόλια. Σε συνήθισα. Ώρες ώρες είσαι απαράδεκτος.

Θα συμφωνησω στον βαθμό απόδοσης. Είναι μια ουτοπία. 70% πχ. Αυτός είναι για μια συγκεκριμένη αποδιδόμενη ισχύ.
πχ στα 14KW.
Όταν όμως του έχω ένα κούτσουρο και σιγοκαίει πόσο βαθμό έχει? 50%? Πιο κάτω? Δεν ξέρω.
Και αν εκείνη την στιγμή αποδίδονται από το ξύλο 10ΚW , τα 5 τα πετάω έξω.

Εκέι θα έρθει ο εναλλάκτης να τα τσιμπίσει.
Ναι αλλά αν αυτός είναι super αποδοτικός (αν είναι δλδ περιμένουμε αποδείξεις) και τσιμπίσει τα 3KW, ποιός θα βγάλει τα καυσαέρια έξω? Δεν θα έχουμε υγροποιήσεις???


Ααα και επειδή η τρέλα σου σε έχει γκαβώσει, ποιό πάνω ο Δημήτρης της kratki , συμφώνησε για το πέιραμα. Τσάμπα τον μνημνονεύεις πάλι.

Είπα χαλάρωσε.

Παρουσίαση εγκατάστασης τζακιού εδώ -> www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=57920&Itemid=384

Ορθός Τρόπος Δοκιμής Τύπων Μπρικέτας εδώ -> www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=58124&Itemid=384
Last edit: 9 Χρόνια 5 Μήνες πριν by liakjim.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.080 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ