Δελτίο τύπου της Alfapellet

Περισσότερα
9 Χρόνια 3 Μήνες πριν #145241 από jps
Απαντήθηκε από jps στο θέμα Δελτίο τύπου της Alfapellet
Σήμερα καθάρισα το λέβητα μετά από την καύση 5 σακιών karipidis pellet που παρήχθησαν από την alfawood και οι εντυπώσεις μου ήταν άριστες.Σε σχέση με τα 5 σακιά alfapellet που είχα αγοράσει από το praktiker πριν από 1,5 μήνα το πέλλετ karipidis που αγόρασα από το καρφούρ μου άρεσε περισσότερο.
Ομοιότητες : Και τα δύο είχαν πολύ καλή θερμογόνο δύναμη,ίδια ποσότητα στάχτης και κάηκαν απροβλημάτιστα από τον pelletech 25.
Διαφορές : Το πέλλετ στα πράσινα σακιά της alfapellet αποτελούνταν από πολλά μικρά κομμάτια,ενώ στα σακιά του καρυπίδη το μήκος των πέλλετ ήταν σαφώς μεγαλύτερο.Επίσης,όσον αφορά τη στάχτη,το πέλλετ του καρυπίδη είχε γκρι χρώμα και ήταν λεπτής υφής χωρίς ίχνος κλίνκερ,ενώ η στάχτη του alfapellet ήταν πιο παχιά σε υφή και πιο σκουρόχρωμη...
Επειδή παρακολουθούσα καθημερινά την καύση τόσο στα 5 σακιά της alfapellet,όσο και στα 5 σακιά του karipidis της alfawood,όντας περίεργος,το πέλλετ στα σακιά karipidis μου άρεσε περισσότερο...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 3 Μήνες πριν #145242 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Απαντήθηκε από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ στο θέμα Δελτίο τύπου της Alfapellet
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ.καιω καριπυδης στο λεβητα μου για 3η χρονια οταν το βγαζει προσφορα το ΚΑΡΦΟΥΡ εδω στη ΛΑΜΙΑ απροβληματιστα οπως τα λεει ο φιλος JPS οι καλυτερες εντυπωσεις.φετος δοκιμασα περιπου 40 τσουβαλια ALFA WOOD αρκετα ευχαριστημενος .αν το βρω το καλοκαιρι κατω απο 220 το τονο θα κανω κουμαντο να παρω 4-5 τονους!!!!!!!!!!!!!!κανε οτι μπορεις ΝΑΣΙΚΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΟΣΜΟΣ ΣΤΗΝ ΛΑΜΙΑ ΝΑ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΕΙ ΤΟ ΠΕΛΛΕΤ ΣΑΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 9 Χρόνια 2 Μήνες πριν #145638 από Δημήτρης Κατσούνης
Κατ αρχήν πέστε μου σε σόμπες τα έχει δοκιμάσει κανείς?
Φίλε Πήχα αυτό περιμένουμε όλοι να κατέβει στα πχ 210. 220 φτάνει σίγουρα αλλά λίγο παρακάτω δεν θα ήταν άσχημα να πάρεις το καλοκαίρι 2-3 παλέτες.
Διαφορές έχουν εντοπιστεί μεταξύ alfawood πράσινη σακούλα με τη σημαία και Καρυπίδη? Ή είναι το ίδιο πράμα?
Last edit: 9 Χρόνια 2 Μήνες πριν by Δημήτρης Κατσούνης.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 2 Μήνες πριν #145639 από Δημήτρης Κατσούνης

jps έγραψε: Σήμερα καθάρισα το λέβητα μετά από την καύση 5 σακιών karipidis pellet που παρήχθησαν από την alfawood και οι εντυπώσεις μου ήταν άριστες.Σε σχέση με τα 5 σακιά alfapellet που είχα αγοράσει από το praktiker πριν από 1,5 μήνα το πέλλετ karipidis που αγόρασα από το καρφούρ μου άρεσε περισσότερο.
Ομοιότητες : Και τα δύο είχαν πολύ καλή θερμογόνο δύναμη,ίδια ποσότητα στάχτης και κάηκαν απροβλημάτιστα από τον pelletech 25.
Διαφορές : Το πέλλετ στα πράσινα σακιά της alfapellet αποτελούνταν από πολλά μικρά κομμάτια,ενώ στα σακιά του καρυπίδη το μήκος των πέλλετ ήταν σαφώς μεγαλύτερο.Επίσης,όσον αφορά τη στάχτη,το πέλλετ του καρυπίδη είχε γκρι χρώμα και ήταν λεπτής υφής χωρίς ίχνος κλίνκερ,ενώ η στάχτη του alfapellet ήταν πιο παχιά σε υφή και πιο σκουρόχρωμη...
Επειδή παρακολουθούσα καθημερινά την καύση τόσο στα 5 σακιά της alfapellet,όσο και στα 5 σακιά του karipidis της alfawood,όντας περίεργος,το πέλλετ στα σακιά karipidis μου άρεσε περισσότερο...


alfapellet εννοείς το alfawood pellet που λέω πιο πάνω?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 2 Μήνες πριν #145643 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Δελτίο τύπου της Alfapellet
σε σομπα το καιω εγω αλλα και αλλοι υποθετω
μην ψαχνεις διαφορες αναμεσσα στα 2 .... κι αν υπαρχουν μικρες ειναι στην πραξη
ταχω καψει και τα 2 αλλα επειδη καιω ανακατεμεναα και δεν δινω και ιδιαιτερη σημασια δεν μπορω να σου πω πολλα ,,,δενν δειχνει να υπαρχει καποια διαφορα παντως ....λιγο παραπανω καθαρισμα θελουν και τα 2 αλλα κατα τ αλλα οκ


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Δημήτρης Κατσούνης

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 2 Μήνες πριν #145647 από Δημήτρης Κατσούνης
Οπότε ανακαφαλαιώνοντας ψάχνουμε για τα καλύτερα κατά τεκμήριο ελληνικά alfawood και Καρυπίδης και όπου-όταν βρούμε φθηνότερα ειδοποιούμε το υπόλοιπο forum.
Επίσης έχουν ακουστεί εδώ μέσα και καλά λόγια από ανθρώπους που το κάψαν για το βουλγάρικο pirin που βρίσκεται σε καλή τιμή. Αν και δεν νομίζω ότι είναι στην τάξη των δύο ελληνικών.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.076 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ