Δελτίο τύπου της Alfapellet

Περισσότερα
9 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 9 Χρόνια 4 Μήνες πριν #142528 από kosi
Απαντήθηκε από kosi στο θέμα Δελτίο τύπου της Alfapellet

Fokion έγραψε: Για να μην ξαναανοιγω θεμα μια ερωτηση.

Το φετινό alfawood εχει αλλαξει συνθεση??? μυριζει πολυ ευχαριστα σα ξυλο δεσα στο δοχειο....

απο συνθεση δεν ξερω φωκιων αλλα εχει πολλα μικρα κομματια μεσα.
Last edit: 9 Χρόνια 4 Μήνες πριν by kosi.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 4 Μήνες πριν #142549 από jps
Απαντήθηκε από jps στο θέμα Δελτίο τύπου της Alfapellet
Την προηγούμενη Πέμπτη,χρειάστηκε να πάω στα πολυκαταστήματα Leroy Merlin και Praktiker στη Θεσσαλονίκη για αγορά χριστουγεννιάτικων στολιδιών και με την ευκαιρία αγόρασα 5 τσουβάλια Golden Nuggets από το Leroy καθώς τα βουλγάρικα Drau Holz Energie που είχε ήταν μέσα στο νερό και σε ερώτηση μου στον υπάλληλο μου είπε ότι τα είχαν έξω και ότι η βουλγάρικη νταλίκα ήρθε μέσα στη βροχή.
Από το Praktiker αγόρασα 5 τσουβάλια Alfapellet με ημερομηνία παραγωγής 27-11-2014 και τα καίω τις τελευταίες μέρες στον Pelletech 25 με άριστα αποτελέσματα.Έχω 5 παλετες Ameco τις οποίες καίω απροβλημάτιστα από τα μέσα Νοέμβρη και όταν έβαλα το Alfapellet εντυπωσιάστηκα από τη μεγαλύτερη θερμογόνο δύναμη αφού μου ανέβασε τα νερά του λέβητα στους 85 βαθμούς με αποτέλεσμα να μπλοκάρει ο λέβητας.Το πρόβλημα λύθηκε εύκολα κατεβάζοντας την ισχύ απο P3 που είχα σε P2 και δε χρειάστηκε καμία άλλη αλλαγή.
Αν το καλοκαίρι το βρω στα 230 ευρώ τον τόνο στα οποία το είχε το Praktiker το Νοέμβριο θα είναι η επόμενη αγορά μου πέλλετ,αρκεί να είναι η συγκεκριμένη ποιότητα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 4 Μήνες πριν #142553 από PAPADAKIS
Απαντήθηκε από PAPADAKIS στο θέμα Δελτίο τύπου της Alfapellet
Κλίνκερ είδες??

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 4 Μήνες πριν #142554 από Nasikas
Απαντήθηκε από Nasikas στο θέμα Δελτίο τύπου της Alfapellet

jps έγραψε: Την προηγούμενη Πέμπτη,χρειάστηκε να πάω στα πολυκαταστήματα Leroy Merlin και Praktiker στη Θεσσαλονίκη για αγορά χριστουγεννιάτικων στολιδιών και με την ευκαιρία αγόρασα 5 τσουβάλια Golden Nuggets από το Leroy καθώς τα βουλγάρικα Drau Holz Energie που είχε ήταν μέσα στο νερό και σε ερώτηση μου στον υπάλληλο μου είπε ότι τα είχαν έξω και ότι η βουλγάρικη νταλίκα ήρθε μέσα στη βροχή.
Από το Praktiker αγόρασα 5 τσουβάλια Alfapellet με ημερομηνία παραγωγής 27-11-2014 και τα καίω τις τελευταίες μέρες στον Pelletech 25 με άριστα αποτελέσματα.Έχω 5 παλετες Ameco τις οποίες καίω απροβλημάτιστα από τα μέσα Νοέμβρη και όταν έβαλα το Alfapellet εντυπωσιάστηκα από τη μεγαλύτερη θερμογόνο δύναμη αφού μου ανέβασε τα νερά του λέβητα στους 85 βαθμούς με αποτέλεσμα να μπλοκάρει ο λέβητας.Το πρόβλημα λύθηκε εύκολα κατεβάζοντας την ισχύ απο P3 που είχα σε P2 και δε χρειάστηκε καμία άλλη αλλαγή.

Αν το καλοκαίρι το βρω στα 230 ευρώ τον τόνο στα οποία το είχε το Praktiker το Νοέμβριο θα είναι η επόμενη αγορά μου πέλλετ,αρκεί να είναι η συγκεκριμένη ποιότητα.

Θέλω να διαβεβαιώσω ότι με καποιες αλλαγές που γίνονται, η ποιοτητα θα είναι επι τα βελτίω.


Χαίρομαι που όλοι έγιναν ειδικοί στο πέλλετ.
Χαίρομαι που βλέπουν με δέος καθε ξενικό όνομα που κυκλοφορεί.
Επιβεβαιώνομαι.
Πάντα...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 4 Μήνες πριν #142556 από jps
Απαντήθηκε από jps στο θέμα Δελτίο τύπου της Alfapellet

PAPADAKIS έγραψε: Κλίνκερ είδες??


Μέχρι στιγμής στα δύο καθαρίσματα που έχω κάνει στον Pelletech 25 καίγοντας Alfapellet δεν έχω δει κλίνκερ στο χώρο καύσης.Σε σύγκριση με το ameco έχει πολύ περισσότερη στάχτη από αυτό,ίδιου χρώματοςκαι υφής.Ένα άλλο αρνητικό σε σχέση με το Ameco είναι ότι το σακί του Alfapellet ανοίγει εύκολα και χρειάζσται προσοχή.
Από θερμογόνο δύναμη το Alfapellet είναι σαφώς δυνατότερο.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 4 Μήνες πριν #142558 από Fokion
Απαντήθηκε από Fokion στο θέμα Δελτίο τύπου της Alfapellet
Θα μου επιτρεψεις να διαφωνησω για την ποιοτητα της σακουλας.....

ξεντανιασμα και ντανιασμα εν μεσω μπορας.....
δε γινεται με το σεις και με το σας........

μονο μια σκιστικε που μαλλον φταιω εγω γιατι ηταν η τελευταια στρωση και την εσυρα πανω στη παλετα και καπου μαγκωσε

69,5 τσουβαλια αχαχαχα

ENERGY GP 8000 (X2) εφυγαν - απολυτα ευχαριστημενος
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...mid=144&limitstart=0
ECOSPAR AUGIRA 23KW NEW ENTRY....
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=59591&Itemid=384

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.080 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ