Πιστοποιήσεις pellet

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #49889 από χρηστος8
Απαντήθηκε από χρηστος8 στο θέμα Πιστοποιήσεις pellet

giogud έγραψε: Το θέμα είναι να μην χρειάζεται ο μέσος χρήστης να φωνάζει ειδικό ή να γίνεται αυτός σε κάθε παλέτα που αγοράζει. Γιατί από βδομάδα που θα πλακώσουν τα πρώτα κρύα, αν σου μπουκώσει ο καυστήρας νυχτιάτικα και σου κάψει καμία αντίσταση, άντε να δω να αφήνεις την δουλειά σου να την αλλάξεις γιατί θα παγώσουν στο κρύο οι παππούδες ή τα μωρά.



Τις δυο προηγουμενες χρονιες με την καυση του πελλετ δεν ειχα κανενα προβλημα...proggeto ενα χειμωνα και alfa wood την αλλη.

Βεβαιως οσον αφορα την αντισταση ξερεις πολυ καλα οτι εχει διαρκεια ζωης η οποια δεν εχει να κανει με το καυσιμο αλλα με τις εναυσεις...3000 περιπου...και ενας σταθεροποιητης τασης δεν βλαπτει.

Μια και το εθεσες το θεμα των αντιστασεων, καλο ειναι ολοι οποιον λεβητα και να εχουν να εχουν παντα μια εφεδρικη.

Για να πουμε και κατι αλλο περα απο το μη πιστοποιημενο μου πελλετ...

Τα εκατονταδες μηχανηματα με προβληματα-μπουκωματα-καρβουνακια που καινε πελλετ ΑΑΑ και τα βαζει χερι ο οποιοσδηποτε, μπαινοντας στα κρυφα μενου των τεχνικων και οχι μονο (κακως) μονο εγω τα βλεπω;;;

Μαλλον ο ειδικος (ιδιοκτητης) που βαζει χερι, ειναι αλλη κατηγορια ειδικου...ειδικου στην καυση πιστοποιημενου πελλετ.



Κύριε Ιησού Χριστέ Υιέ Θεού ελέησον με τον αμαρτωλό

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #49893 από giogud
Απαντήθηκε από giogud στο θέμα Πιστοποιήσεις pellet

χρηστος8 έγραψε:

giogud έγραψε: Το θέμα είναι να μην χρειάζεται ο μέσος χρήστης να φωνάζει ειδικό ή να γίνεται αυτός σε κάθε παλέτα που αγοράζει. Γιατί από βδομάδα που θα πλακώσουν τα πρώτα κρύα, αν σου μπουκώσει ο καυστήρας νυχτιάτικα και σου κάψει καμία αντίσταση, άντε να δω να αφήνεις την δουλειά σου να την αλλάξεις γιατί θα παγώσουν στο κρύο οι παππούδες ή τα μωρά.


Βεβαιως οσον αφορα την αντισταση ξερεις πολυ καλα οτι εχει διαρκεια ζωης η οποια δεν εχει να κανει με το καυσιμο αλλα με τις εναυσεις...3000 περιπου...και ενας σταθεροποιητης τασης δεν βλαπτει.


Κάποιες φορές, λόγο του συγκεντρωμένου κλίνκερ (και μιλάω για κοτρόνες) ανεβάζει πολύ μεγάλες θερμοκρασίες. Αυτή την εντύπωση έχω....
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": χρηστος8

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #49898 από mastoras
Απαντήθηκε από mastoras στο θέμα Πιστοποιήσεις pellet

jps έγραψε: Δημήτρη,σου απάντησα κατ'αυτόν τον τρόπο,διότι μίλησες ειρωνικά και απαξιωτικά σε συμφορουμίτες που δεν έχουν κανένα άμεσο οικονομικό όφελος από την υπόθεση που λέγεται πέλλετ και που το έγκλημα τους είναι ότι δεν τους αρέσει να γίνονται θύματα στον κάθε έμπορο που θέλει να αισχροκερδήσει σε βάρος τους.


Κάνε μου σε παρακαλώ ένα copy paste με τα λεγόμενα μου, επάνω σε αυτό που αναφέρεις. Και έαν πραγματικά το έχω κάνει θα ζητήσω συγνώμη σε κάθε συμφορουμίτη που έθιξα.

Εσύ,πριν λίγο καιρό δήλωνες άσχετος όσον αφορά τη διαδικασία των πιστοποιήσεων στο πέλλετ και σήμερα μεταμορφώνεσαι σε ειδήμονα των πιστοποιήσεων,λέγοντας ότι οι πιστοποιήσεις είναι μια εφεύρεση κάποιων Γερμανών,για να πουλάνε 50000 ευρώ μια σφραγίδα με έξι γράμματα,χωρίς να προσφέρουν τίποτα στους καταναλωτές.
Τελικά τι είσαι;Άσχετος ή ειδήμονας;


Εαν ανατρέξεις σε παλαιότερα μήνυμα τα μου θα βρεις πολλές αναφορές δικές μου, που αναφέρω ότι είμαι άσχετος, σε πολλά και διάφορα πράγματα. Οπως πχ οι σόμπες, που πέρυσι δεν ήξερα τίποτα για αυτές, και φέτος προσπαθώ να το κάνω τεχνικό επάγγελμα.

Αυτό τι πάει να πει ? Οτι δεν υπάρχει τρόπος εάν κάποιος θελήσει να γίνει σχετικός.

Μέσα από το ίντερνετ γίνεσαι ειδήμονας σε ένα βράδυ......μέσα από την αγορά όμως μαθαίνεις την πραγματική αλήθεια σε χρόνο ρεκόρ.

Επίσης για το ποια είναι, και ήταν η άποψη, μου σχετικά με τους οργανισμούς πιστοποιήσεων, εάν και πάλι ανατρέξεις σε παλαιότερα μηνύματα μου, θα δεις ότι έγραφα τα ίδια πράγματα.
Αλλο που δεν γνώριζα για την διαδικασία, νομικά, τεχνικά θέματα, εμπορικά θέματα [που τώρα τα μαθαίνω].......και άλλο τι είναι οι οργανισμοί πιστοποιήσεων. Καμία σχέση το ένα με το άλλο.....εσύ τα τσουβάλιασες και τα δύο και έβγαλες τα συμπεράσματα σου. Δεν είναι έτσι όμως. :(

Αντ'αυτού προτιμώ τις live καταστάσεις.


Βρεθήκαμε μαζί σε καμιά συνάντηση ? :dry:
Last edit: 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν by mastoras.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #49911 από jps
Απαντήθηκε από jps στο θέμα Πιστοποιήσεις pellet

mastoras έγραψε:

jps έγραψε: Δημήτρη,σου απάντησα κατ'αυτόν τον τρόπο,διότι μίλησες ειρωνικά και απαξιωτικά σε συμφορουμίτες που δεν έχουν κανένα άμεσο οικονομικό όφελος από την υπόθεση που λέγεται πέλλετ και που το έγκλημα τους είναι ότι δεν τους αρέσει να γίνονται θύματα στον κάθε έμπορο που θέλει να αισχροκερδήσει σε βάρος τους.


Κάνε μου σε παρακαλώ ένα copy paste με τα λεγόμενα μου, επάνω σε αυτό που αναφέρεις. Και έαν πραγματικά το έχω κάνει θα ζητήσω συγνώμη σε κάθε συμφορουμίτη που έθιξα.
Ξυπνάτε κορόιδα........ξυπνάτε επιτέλους,
ΘΥΜΑΤΑ
Απο που και ως που ορέ DOOM_NX έγινες ειδικός στις πιστοποιήσεις και στις καύσεις των πέλλετ.
Απο που και ως που η εμπειρία σου για εμπόριο, αγορά, εγκρίσεις προϊόντων, και άλλα συναφή, και άρχισες να βγάζεις γλώσσα ?

Για κάτσε καλά, μην τρελαθούμε τώρα και μας διαβάζει και ο φτωχός ο κόσμος που ψωμί δεν έχει να φάει και βλέπει εσάς που κατεβάζετε τα βρακιά σας σε κάθε τι ακριβό και εισαγόμενο
Χα χα χα όχι θα αφήσω να ακούγονται μπούρδες να αιωρούνται στον αέρα.


Εσύ,πριν λίγο καιρό δήλωνες άσχετος όσον αφορά τη διαδικασία των πιστοποιήσεων στο πέλλετ και σήμερα μεταμορφώνεσαι σε ειδήμονα των πιστοποιήσεων,λέγοντας ότι οι πιστοποιήσεις είναι μια εφεύρεση κάποιων Γερμανών,για να πουλάνε 50000 ευρώ μια σφραγίδα με έξι γράμματα,χωρίς να προσφέρουν τίποτα στους καταναλωτές.
Τελικά τι είσαι;Άσχετος ή ειδήμονας;


Εαν ανατρέξεις σε παλαιότερα μήνυμα τα μου θα βρεις πολλές αναφορές δικές μου, που αναφέρω ότι είμαι άσχετος, σε πολλά και διάφορα πράγματα. Οπως πχ οι σόμπες, που πέρυσι δεν ήξερα τίποτα για αυτές, και φέτος προσπαθώ να το κάνω τεχνικό επάγγελμα.

Αυτό τι πάει να πει ? Οτι δεν υπάρχει τρόπος εάν κάποιος θελήσει να γίνει σχετικός.

Μέσα από το ίντερνετ γίνεσαι ειδήμονας σε ένα βράδυ......μέσα από την αγορά όμως μαθαίνεις την πραγματική αλήθεια σε χρόνο ρεκόρ.

Επίσης για το ποια είναι, και ήταν η άποψη, μου σχετικά με τους οργανισμούς πιστοποιήσεων, εάν και πάλι ανατρέξεις σε παλαιότερα μηνύματα μου, θα δεις ότι έγραφα τα ίδια πράγματα.
Αλλο που δεν γνώριζα για την διαδικασία, νομικά, τεχνικά θέματα, εμπορικά θέματα [που τώρα τα μαθαίνω].......και άλλο τι είναι οι οργανισμοί πιστοποιήσεων. Καμία σχέση το ένα με το άλλο.....εσύ τα τσουβάλιασες και τα δύο και έβγαλες τα συμπεράσματα σου. Δεν είναι έτσι όμως. :(
Δεν κατάλαβα τι θέλεις να πεις...

Αντ'αυτού προτιμώ τις live καταστάσεις.


Βρεθήκαμε μαζί σε καμιά συνάντηση ? :dry:

Όχι,αλλά δε θα είχα κανένα πρόβλημα και να βρεθούμε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #49918 από mastoras
Απαντήθηκε από mastoras στο θέμα Πιστοποιήσεις pellet

Δημήτρη,σου απάντησα κατ'αυτόν τον τρόπο,διότι μίλησες ειρωνικά και απαξιωτικά σε συμφορουμίτες που δεν έχουν κανένα άμεσο οικονομικό όφελος από την υπόθεση που λέγεται πέλλετ και που το έγκλημα τους είναι ότι δεν τους αρέσει να γίνονται θύματα στον κάθε έμπορο που θέλει να αισχροκερδήσει σε βάρος τους.



Κάνε μου σε παρακαλώ ένα copy paste με τα λεγόμενα μου, επάνω σε αυτό που αναφέρεις. Και έαν πραγματικά το έχω κάνει θα ζητήσω συγνώμη σε κάθε συμφορουμίτη που έθιξα.

mastoras εγραψε

Ξυπνάτε κορόιδα........ξυπνάτε επιτέλους,
ΘΥΜΑΤΑ
Απο που και ως που ορέ DOOM_NX έγινες ειδικός στις πιστοποιήσεις και στις καύσεις των πέλλετ.
Απο που και ως που η εμπειρία σου για εμπόριο, αγορά, εγκρίσεις προϊόντων, και άλλα συναφή, και άρχισες να βγάζεις γλώσσα ?

Για κάτσε καλά, μην τρελαθούμε τώρα και μας διαβάζει και ο φτωχός ο κόσμος που ψωμί δεν έχει να φάει και βλέπει εσάς που κατεβάζετε τα βρακιά σας σε κάθε τι ακριβό και εισαγόμενο
Χα χα χα όχι θα αφήσω να ακούγονται μπούρδες να αιωρούνται στον αέρα.

Για συμφορουμίτες εννοούσες τον DOOM_NX. Και σύμφωνα με τα λεγόμενα μου αυτόν έθιξα. Γιατί δεν είδα κανένα άλλον να κατεβάζει τα βρακιά του στους Γερμανούς και στις Πιστοποιήσεις τους. ;)

Τον DOOM_NX .....άστον..... :unsure:
Last edit: 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν by mastoras.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #49922 από DOOM_NX
Απαντήθηκε από DOOM_NX στο θέμα Πιστοποιήσεις pellet
Περιμένω τη συγγνώμη εγώ...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.228 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ