Πιστοποιήσεις pellet

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #49788 από kosmidis80
Απαντήθηκε από kosmidis80 στο θέμα Πιστοποιήσεις pellet

jps έγραψε:

mastoras έγραψε:

Grecu_ έγραψε:

mastoras έγραψε: Η για εσένα η πιστοποίηση και μόνο.....η σφραγίδα δηλαδή είναι αυτή που σε κάνει και νιώθεις σιγουριά.


Mα δεν είναι μόνο η σφραγίδα. Είναι όλα οσα συνεπάγεται αυτή η σφραγίδα.


Πάρα πολλά πέλλετ έχουν αυτά τα χαρακτηριστικά και τις προδιαγραφές, σχεδόν το μεγαλύτερο ποσοστό. Απλά πολλά εργοστάσια δεν επιθυμούν να χώσουν τις 50.000 στον δήθεν φορέα πιστοποίησης.....που στην ουσία δεν είναι φορέας, αλλά κερδοσκοπικές-διαφημιστικές εταιρίες. Η αλλιώς καρτέλ των πολυεθνικών.

Εκεί έχω καταλήξει.......γνώμη μου, και σίγουρα λάχανο του μπαξέ δεν είμαι !!!


Μάστορα λάχανο του μπαξέ δεν είσαι,αλλά παπά τρως πιο εύκολα και από δεκάχρονο παιδί.
Εσύ δεν είσαι αυτός που ανέφερε ότι αγόρασε σέρβικο πέλλετ με προδιαγραφές ENplus A1;
Όταν σου απέδειξα ότι ο Κεχίδης από τον οποίο το αγόρασες,πουλάει για πιστοποιημένο το πέλλετ της σερβικής εταιρίας Gota Pellet η οποία δε διαθέτει καμία πιστοποίηση ENplus,παρόλα αυτά στο σακί που χρησιμοποιεί βρίσκεται τυπωμένο το σήμα ENplus ( γιατί άραγε;;; ),ένιωσες σοκαρισμένος που μιλάμε έτσι για ένα επώνυμο προϊόν το οποίο πλήρωσες για πιστοποιημένο ενώ δεν είναι.Δηλαδή κοινώς έφαγες παπά,χωρίς καν να ψάξεις στο ελάχιστο αν όντως αγόρασες κάτι πιστοποιημένο.Απλά πίστεψες τον πωλητή.
Στη συνέχεια απάντησες στον giogud τα εξής:<<Οκ .....έγινες κατανοητός.

Δεν ασχολήθηκα και δεν γνωρίζω από πιστοποιήσεις πέλλετ, προδιαγραφές κτλ, για να μπορέσω να επεκταθώ περισσότερο στο θέμα.>>,και σήμερα κατακρίνεις τους πάντες που αγοράζουν πιστοποιημένα προϊόντα και ψάχνονται,για να μην είναι θύματα και εμφανίζεσαι ως ο ειδικότερος των ειδικοτέρων...
ΕΛΕΟΣ...


Εδω μια διευκρινηση :

O Κεχιδης και μιας και ειδα το πελλετ του, αναφερει πανω στην σακουλα το εργοστασιο παρασκευης.

Επισης οι Σερβοι απ οσο ξερω βγαζαν Α2 και ειχαν στα σχεδια να περασουν στο Α1, μηπως κατι τετοιο εγινε και πλεον πουλανε ετσι?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #49793 από jps
Απαντήθηκε από jps στο θέμα Πιστοποιήσεις pellet

kosmidis80 έγραψε:

jps έγραψε:

mastoras έγραψε:

Grecu_ έγραψε:

mastoras έγραψε: Η για εσένα η πιστοποίηση και μόνο.....η σφραγίδα δηλαδή είναι αυτή που σε κάνει και νιώθεις σιγουριά.


Mα δεν είναι μόνο η σφραγίδα. Είναι όλα οσα συνεπάγεται αυτή η σφραγίδα.


Πάρα πολλά πέλλετ έχουν αυτά τα χαρακτηριστικά και τις προδιαγραφές, σχεδόν το μεγαλύτερο ποσοστό. Απλά πολλά εργοστάσια δεν επιθυμούν να χώσουν τις 50.000 στον δήθεν φορέα πιστοποίησης.....που στην ουσία δεν είναι φορέας, αλλά κερδοσκοπικές-διαφημιστικές εταιρίες. Η αλλιώς καρτέλ των πολυεθνικών.

Εκεί έχω καταλήξει.......γνώμη μου, και σίγουρα λάχανο του μπαξέ δεν είμαι !!!


Μάστορα λάχανο του μπαξέ δεν είσαι,αλλά παπά τρως πιο εύκολα και από δεκάχρονο παιδί.
Εσύ δεν είσαι αυτός που ανέφερε ότι αγόρασε σέρβικο πέλλετ με προδιαγραφές ENplus A1;
Όταν σου απέδειξα ότι ο Κεχίδης από τον οποίο το αγόρασες,πουλάει για πιστοποιημένο το πέλλετ της σερβικής εταιρίας Gota Pellet η οποία δε διαθέτει καμία πιστοποίηση ENplus,παρόλα αυτά στο σακί που χρησιμοποιεί βρίσκεται τυπωμένο το σήμα ENplus ( γιατί άραγε;;; ),ένιωσες σοκαρισμένος που μιλάμε έτσι για ένα επώνυμο προϊόν το οποίο πλήρωσες για πιστοποιημένο ενώ δεν είναι.Δηλαδή κοινώς έφαγες παπά,χωρίς καν να ψάξεις στο ελάχιστο αν όντως αγόρασες κάτι πιστοποιημένο.Απλά πίστεψες τον πωλητή.
Στη συνέχεια απάντησες στον giogud τα εξής:<<Οκ .....έγινες κατανοητός.

Δεν ασχολήθηκα και δεν γνωρίζω από πιστοποιήσεις πέλλετ, προδιαγραφές κτλ, για να μπορέσω να επεκταθώ περισσότερο στο θέμα.>>,και σήμερα κατακρίνεις τους πάντες που αγοράζουν πιστοποιημένα προϊόντα και ψάχνονται,για να μην είναι θύματα και εμφανίζεσαι ως ο ειδικότερος των ειδικοτέρων...
ΕΛΕΟΣ...


Εδω μια διευκρινηση :

O Κεχιδης και μιας και ειδα το πελλετ του, αναφερει πανω στην σακουλα το εργοστασιο παρασκευης.

Επισης οι Σερβοι απ οσο ξερω βγαζαν Α2 και ειχαν στα σχεδια να περασουν στο Α1, μηπως κατι τετοιο εγινε και πλεον πουλανε ετσι?


Kατηγορηματικά όχι,αφού τόσο από το site της Gota Pellet,όσο και από τον κατάλογο τον πιστοποιημένων κατά ENplus παραγωγών πέλλετ,δεν προκύπτει οιαδήποτε σχέση της σερβικής εταιρίας με πιστοποιημένο παραγόμενο προϊόν.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #49830 από χρηστος8
Απαντήθηκε από χρηστος8 στο θέμα Πιστοποιήσεις pellet

DOOM_NX έγραψε:
Και για να μη μιλάμε μόνο για θεωρία, στο forum υπάρχει και συγκριτικό καύσης πέλλετ όπου φαίνεται η υπεροχή τους.





Μ αρεσει πολυ η θεωρια, ομως την προτιμω οταν συνδιαζεται και με πραξη... :)

Εχω 10 μερες να καθαρισω το σχαρακι καυσης του πελλετ στον Φερολακο μου...με σταχτη πουδρα παντα...

Κι ολα αυτα με το φτηνο, και χωρις καμια πιστοποιηση Βουλγαρικο πελλετ proggeto ecologia που αγορασα με 235 ευρω μεσω προσφορας για τα μελη τον Απριλιο.

Οσοι ειναι κοντα κερναω καφε στο λεβητοστασιο μου B)

Βεβαιως και περσι η προπερσι τα ιδια ισχυαν για την καυση του...

Καψτε οτι εσεις νομιζετε βεβαιως στα σπιτια σας...ελευθερη αγορα εχουμε...

Ρυθμισμενος σωστα καυστηρας, με τον καταλληλο ελκυσμο μαμαει την συντριπτικη πλειοψηφια των πελλετ της αγορας χωρις καρβουνακια και λαλακιες...λεω εγω τωρα, με αυτα που ξερω :whistle:



Κύριε Ιησού Χριστέ Υιέ Θεού ελέησον με τον αμαρτωλό
Last edit: 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν by jnet.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": jnet, DOOM_NX

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #49834 από Grecu_
Απαντήθηκε από Grecu_ στο θέμα Πιστοποιήσεις pellet

stergiosbik έγραψε:
Εγω ποτε ειπα κατι διαφορετικο?
Δηλ. το alfa wood (γιατι ουσιαστικα γι αυτο μιλαμε) δεν ειναι τιμιο προιον?
Ο stoikon το καιει στην σομπα του για να μιλησω συγκεκριμενα κ ειναι μια χαρα το πελλετ!
Αλλος χρηστης με την ιδια σομπα δηλωνει δυσαρεστημενος.
Σομπα ιδια,πελλετ ιδιο τι αλλαζει?
Ο Χ Ρ Η Σ Τ Η Σ!!!


To alfa το θεωρω τιμιο σαν ελληνικο προιον, σε εναν τομεα που ειναι λογικο να μην τον κατεχουμε ακομα πολυ καλα. Την τιμη του παλι, οχι και τοσο...

Ωρε dim, τι μου αλλαξες στο μηνυμα?
Last edit: 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν by Grecu_.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #49837 από mastoras
Απαντήθηκε από mastoras στο θέμα Πιστοποιήσεις pellet

jps έγραψε: Δεν ασχολήθηκα και δεν γνωρίζω από πιστοποιήσεις πέλλετ, προδιαγραφές κτλ, για να μπορέσω να επεκταθώ περισσότερο στο θέμα.>>,και σήμερα κατακρίνεις τους πάντες που αγοράζουν πιστοποιημένα προϊόντα και ψάχνονται,για να μην είναι θύματα και εμφανίζεσαι ως ο ειδικότερος των ειδικοτέρων...
ΕΛΕΟΣ...


Αυτά κατάλαβες από όλα αυτά που έγραψα :ohmy: .......η θέλεις να με παρουσιάσεις στον κόσμο ........ :P

Γιατί αυτό είναι το μόνο εύκολο :lol: ....το δύσκολο είναι να αντιληφθείς την πραγματικότητα.
Και την πραγματικότητα φίλε μου την βλέπεις και την μαθαίνεις στο πεζοδρόμιο, στην αγορά, στις επαφές με τον κόσμο.
Η εικονική πραγματικότητα φίλε μου, είναι αυτή που κάνει τους ανθρώπους .......... σε τέτοιο βαθμό που στο τέλος δεν μπορούν να επικοινωνήσουν με τους υπόλοιπους σε καμία περίπτωση.
Last edit: 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν by KERBEROS.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #49840 από stoikon
Απαντήθηκε από stoikon στο θέμα Πιστοποιήσεις pellet

χρηστος8 έγραψε: [quote="DOOM_NX"

Και για να μη μιλάμε μόνο για θεωρία, στο forum υπάρχει και συγκριτικό καύσης πέλλετ όπου φαίνεται η υπεροχή τους.





Μ αρεσει πολυ η θεωρια, ομως την προτιμω οταν συνδιαζεται και με πραξη... :)

Εχω 10 μερες να καθαρισω το σχαρακι καυσης του πελλετ στον Φερολακο μου...με σταχτη πουδρα παντα...

Κι ολα αυτα με το φτηνο, και χωρις καμια πιστοποιηση Βουλγαρικο πελλετ proggeto ecologia που αγορασα με 235 ευρω μεσω προσφορας για τα μελη τον Απριλιο.

Οσοι ειναι κοντα κερναω καφε στο λεβητοστασιο μου B)

Βεβαιως και περσι η προπερσι τα ιδια ισχυαν για την καυση του...

Καψτε οτι εσεις νομιζετε βεβαιως στα σπιτια σας...ελευθερη αγορα εχουμε...

Ρυθμισμενος σωστα καυστηρας, με τον καταλληλο ελκυσμο μαμαει την συντριπτικη πλειοψηφια των πελλετ της αγορας χωρις καρβουνακια και λαλακιες...λεω εγω τωρα, με αυτα που ξερω :whistle:[/quote]

Και εγώ τα ίδια λέω για τις σόμπες αλλά πέρα βρέχει. Και εγώ κάθε 3 μέρες καθαρίζω την σόμπα και το πιατάκι αν και είναι πάντα καθαρό.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.149 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ