Πιστοποιήσεις pellet

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #49271 από mastoras
Απαντήθηκε από mastoras στο θέμα Πιστοποιήσεις pellet

Fokion έγραψε: ( Μαστορα να δω ποτε θα ανεβω στην αγαπημενη μου Θεσσαλονικη... παμε για πολλλαααααα τσιπουρακια!!!!!!!!!)


χα χα χα Φωκίων, Μαλαματίνα στην Θεσσαλονίκη, ρετσίνα πρώτης ποιότητας.

Τα τσίπουρα εδώ είναι αγιορίτικα, και βλέπεις άλλα πράγματα όταν ξεφύγει η κατάσταση. :lol:

Κανόνισε να έρθεις τώρα κοντά που θα κάνουμε την γιορτή του πελλετοφτιάχτη. ;)
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Fokion

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #49274 από Fokion
Απαντήθηκε από Fokion στο θέμα Πιστοποιήσεις pellet

mastoras έγραψε:

Fokion έγραψε: ........θεωρω απαραδεκτο η οποια ελληνικη βιομηχανια βιοτεχνια ή εστω μαγαζακι να μη μπορει να κανει εστω το τοσο στη διαφορά τιμης απο το εισαγωμενο....
ειπα και πριν - ξεφτυλισμα της τιμης σε off season και για χ ποσοτητα.... πχ...
δε ξερω απο μαρκετινγκ ειμαι σκραπας....


Ουτε και εγώ ξέρω απο μαρκετινγ, αλλά μπορώ να δω ξεκάθαρα την ξενομανία και την κακή νοοτροπία του Έλληνα καταναλωτή.

Εαν σας-μας προσφέρουν τα εργοστάσια, οι έμποροι, οι εισαγωγείς, φθηνό πέλλετ......το μόνο σίγουρο είναι ότι θα το φτύσουν όλοι.....ομαδικώς. Και αυτό γιατί απλά θα είναι φτηνό και Ελληνικό !!!!!

Για κατά την γνώμη μου πολύ καλά κάνουν και οι τιμές τους βρίσκονται εφάμιλλες των "αυστριακών" .....με τέτοια κακή νοοτροπία, αυτό είναι το λιγότερο που μας αξίζει.


οχι... οχι πλεον.... δε το δεχομαι σε καμια περιπτωση....
ο καταναλωτης πλεον ΨΑΧΝΕΙ το ελληνικό προιον μπας και σωσει τη δουλεια του γειτωνα του....

ENERGY GP 8000 (X2) εφυγαν - απολυτα ευχαριστημενος
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...mid=144&limitstart=0
ECOSPAR AUGIRA 23KW NEW ENTRY....
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=59591&Itemid=384

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #49275 από Fokion
Απαντήθηκε από Fokion στο θέμα Πιστοποιήσεις pellet
αρκει βεβαια να μην ειναι "χωμα"....

ENERGY GP 8000 (X2) εφυγαν - απολυτα ευχαριστημενος
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...mid=144&limitstart=0
ECOSPAR AUGIRA 23KW NEW ENTRY....
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=59591&Itemid=384

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #49276 από Grecu_
Απαντήθηκε από Grecu_ στο θέμα Πιστοποιήσεις pellet

mastoras έγραψε: Εσυ τώρα θέλεις να με ρίξεις στο λογοπαίγνιο των τιμών. :lol: Δεν έχω άποψη προς το παρών. Είμαι φρέσκος στο πέλλετ, και ξεκίνησα μόλις τώρα την φρίκη μου με τα "αυστριακά" και τα πιστοποιημένα.

Δεν λέω όχι στις πιστοποιήσεις.....αντιδρώ στον φανατισμό σε βαθμό ηλιθιότητας αυτών που χωρίς να διαβάζουν χαρακτηριστικά του πέλλετ, αγοράζουν η ζητάν να αγοράσουν απλά και μόνο γιατί είναι "αυστριακά"

Αντιδρώ γιατί και η "κουτσή μαρία" η μάνα μου, η θεία μου, και ο κάθε άσχετος, ακόμα και ο δήθεν σχετικός έχει εμπεδώσει πλέον ότι τα καλύτερα πέλλετ είναι τα "αυστριακά"

Αντιδρώ γιατί αυτή η εσφαλμένη άποψη έχει περάσει και περνάει, στον κόσμο σαν μια γλυκιά καραμέλα, κάνοντας μερικούς όχι απλά να τρίβουν τα χέρια τους, αλλά να γλύφουν τα π@π@ρια τους.


Kαταρχάς, θα σε παρακαλούσα να σταματήσεις τις επιθέσεις στην "αυστρία" που με εχει υιοθετήσει σαν χώρα :silly: :silly: :silly:
Εμείς στην κεντροδυτική ευρώπη (ξέρεις, πάνω από τη Βουλγαρία και κάτω από την Ουκρανία) :silly: δεν κάνουμε έτσι :P

Η Αυστρία (η ορίτζιναλ όμως) νομίζω οτι έχει τη μεγαλύτερη ιστορία και εμπειρία στον τομέα, όποτε λογικό είναι να έχει βάλει ψηλά τον πήχη. Λογικό είναι επίσης και τα προιόντα να είναι καλά, και να είναι ακριβά.

Θέλουμε δεν θέλουμε, στην τιμή καταλήγουμε. Αν το ελληνικό προιόν ήταν 30% πιο κάτω από το ξένο, θα το προτιμούσαν όλοι και θα κάναν και τα στραβά μάτια σε κάποιες, αναμενόμενες, αστοχίες ποιότητας.
Όταν όμως το ελληνικό πλησιάζει την τιμή του ξένου, χωρίς τα ίδια μεταφορικά, χωρίς τα έξοδα των πιστοποιήσεων, ε, τότε τι να λέμε?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #49278 από mastoras
Απαντήθηκε από mastoras στο θέμα Πιστοποιήσεις pellet

Fokion έγραψε: ο καταναλωτης πλεον ΨΑΧΝΕΙ το ελληνικό προιον μπας και σωσει τη δουλεια του γειτωνα του....


Μακάρι ρε Φωκίων.....μακάρι να ξύπνησαν όλοι από τον βαρύ λήθαργο που μας έφτασε ως εδώ...μακάρι.

Πάντως στο πέλλετ βλέπεις και εσύ, ότι δεν συμβαίνει αυτό.

Οπότε είμεθα στην αναμονή !!!!! :)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #49280 από Grecu_
Απαντήθηκε από Grecu_ στο θέμα Πιστοποιήσεις pellet

mastoras έγραψε:
Εαν σας-μας προσφέρουν τα εργοστάσια, οι έμποροι, οι εισαγωγείς, φθηνό πέλλετ......το μόνο σίγουρο είναι ότι θα το φτύσουν όλοι.....ομαδικώς. Και αυτό γιατί απλά θα είναι φτηνό και Ελληνικό !!!!!

Για κατά την γνώμη μου πολύ καλά κάνουν και οι τιμές τους βρίσκονται εφάμιλλες των "αυστριακών" .....με τέτοια κακή νοοτροπία, αυτό είναι το λιγότερο που μας αξίζει.


Σ'αυτό διαφωνώ κάθετα! Καταρχάς γιατί αυτο το φτηνό και Ελληνικό δεν το έχει δει κανείς, είναι σαν το τέρας του loch ness :silly:, αλλά και επειδή (θέλω να) πιστεύω πως ο έλληνας καταναλωτής έχει αρχίσει να συνειδητοποιείται.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.121 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ