Υδραυλική σόμπα η αέριο;

Περισσότερα
2 Χρόνια 2 Μήνες πριν #175846 από kosi
Απαντήθηκε από kosi στο θέμα Υδραυλική σόμπα η αέριο;
Μάρκα λέβητας σίγουρα παίζει ρόλο φαντάζομαι για την εγκατάσταση μου την έκανε μηχανολόγος μηχανικός.η μόνωση έπρεπε να γίνει έχω βορινό σπίτι στο Κιλκίς και όταν φυσάει αστα μην σου λέω.η κατανάλωση μου όπως μαθαίνω είναι χαμηλή προς μέτρια και μην ξεχνάς της επιδότησης του κράτους.και χωρίς αυτές θα είταν πόλη καλά  ούτε στον Πάπανα το πεις όταν σκεφτόμουνα πέρσι να βάλω φα.έλεγα μέχρι 100.ευρώ να έχω τον μήνα καλά θα είναι με τις τότε τιμές που έβλεπα.πόσες ώρες δουλεύει ο λέβητας δεν το πρόσεξα  γιατί το έχω σταθερά 22.5.και δεν πέφτει η θεμοκρασια στο σπίτι να φανταστείς ότι τα σώματα δεν προλαβαίνουν να κάψουν πόλη και σβήνει ο λέβητας.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
2 Χρόνια 2 Μήνες πριν #175849 από thomas
Απαντήθηκε από thomas στο θέμα Υδραυλική σόμπα η αέριο;
κοιταξτε τωρα αυτοί οι λογαριασμοι τωρα ,κατ΄εμέ είναι ΠEΡΙΠΤΩΣΕΙΣ ,αν αναλύσουμε την ΚΑΤΑΝΑΛΩΣΗ ΜΟΝΟ ,ο φιλος Κοσι οπως φαίνεται εχει χαμηλή τιμη χρέωσης (2276 kwh χ 0,034=79ευρω μόνο σε 57 ημέρες ,σε 30 ημέρες 1250kwh με 42 ευρώ περιπου , ) ενώ ο Κωστας79 ; ( 552kwh X 0.11=64ευρω σε 25 ημερες ,σε 30 ημερες περιπου 700kwh με 77euro ) ......... ο 1ος καταναλωνει μηνιαιως περιπου 1250khw και πληρωνει 42 ευρω( που αν υπολογιστεί με 0,11 παει 1250χ137 Ευρω ,οποτε καταλαβαινεται που ανεβαινει μονο η κατανάλωση χωρις τα υπολοιπα) kai o 2ος μηνιαιως 700kwh και πληρωνει 77 ευρω περιπου ,τι άκρη να βγάλεις;;; μεγαλη διαφορα κατανάλωσης στα 2 σπιτια ,δεν ξερω τι τ.μ. ειναι τα σπιτια βεβαια.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
2 Χρόνια 2 Μήνες πριν #175851 από kosi
Απαντήθηκε από kosi στο θέμα Υδραυλική σόμπα η αέριο;
Καλημέρα Θωμά εγώ έχω 95tm γωνιακό εκτεθειμένο από τρεις μεριές 1 όροφος με πιλότοι από κάτω Γιαυτο έγινε και η μόνωση,ο γείτονας είναι στον 2 όροφο κλειστός από παντού και από κάτω του έχει ένα σπίτι που ξεσκίζει των λέβητας του (πέλλετ).Εγώ έχω τον θερμοστάτη μου στα 22.5...και ο γείτονας 21.5..ένας βαθμός διάφορα φαντάζομαι ξέρεις τι σημαίνει,τα τμ δεν είμαι σίγουρος αλλά νομίζω έχει περίπου 10tm λιγότερα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
2 Χρόνια 2 Μήνες πριν #175852 από thomas
Απαντήθηκε από thomas στο θέμα Υδραυλική σόμπα η αέριο;
εντάξει λίγο τα τ.μ, λίγο η θερμοκρασια,λίγο ο όροφος του σπιτιού ,,,,μπορει να δικαιολογει την διαφορά στην κατανάλωση αλλα κυριως η τιμή της KWH που έχει ο καθένας κάνει την διαφορά στην τιμή

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
2 Χρόνια 2 Μήνες πριν #175853 από kosi
Απαντήθηκε από kosi στο θέμα Υδραυλική σόμπα η αέριο;
Όλα από λίγο και σε μεγάλο βαθμό η τιμή.Ημε πόλη πόλη τυχερός.Πάντως παράξενο μου ακούγεται τα 500.που αναφέρω στους γνωστούς σου Ελλάδι δεν πήραμε τις επιδότησης του κράτους.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
2 Χρόνια 2 Μήνες πριν #175857 από thomas
Απαντήθηκε από thomas στο θέμα Υδραυλική σόμπα η αέριο;
ναι ετσι που σου αναφέρω ειναι ,σε διαμερισμα στην Καρδιτσα ,συγκεκριμένα κρατησα τα νουμερα 1500kwh σε 41 ημερες, ποσό 358 ευρω και το βαζω σε 2 μηνο 523 ευρω ,αρα σε μηνα 260 ευρω ,τωρα για τις επιδοτησεις δεν ξερω αν ηταν μεσα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.065 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ